Praca Wejherowo Najnowsze oferty pracy: 44

Praca w Wejherowie

Wejherowo – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Wejherowo jest jednym z trzech miast powiatu wejherowskiego, obok Rumi i Redy. Jak wspomniano na wstępie, wszystkie trzy ośrodki miejskie tworzą tzw. Małe Trójmiasto Kaszubskie. Odległości pomiędzy nimi są niewielkie. Centra Wejherowa i Redy dzieli tylko 8 kilometrów, do Rumi jest 13 kilometrów. W okolicy znajdują się też takie miasta jak Gdynia, Sopot, Gdańsk, Puck, Lębork czy Władysławowo. 

Wejherowo jest połączone z Rumią i Redą odcinkiem drogi krajowej nr 6. Trasa ta tworzy dalej obwodnicę Trójmiasta, zapewnia również bezpośrednie połączenie np. z Lęborkiem, Słupskiem czy Koszalinem. Przez miejscowość przebiega także droga wojewódzka nr 218, która za południową granicą miasta łączy się z drogą wojewódzką nr 224. 

Miasto zajmuje powierzchnię 26,99 kilometra kwadratowego. Liczba mieszkańców Wejherowa to około 50 tys. osób. W mieście obowiązują

 • numer kierunkowy (+48) 58, 
 • kod pocztowy 84-200. 

W Wejherowie mieszczą się takie instytucje jak:

 • Urząd Miejski w Wejherowie
  Adres: ul. 12 Marca 195, 84-200 Wejherowo
  Telefon: 58 677 70 00
 • Urząd Gminy Wejherowo
  Adres: ul. Transportowa 1, 84-200 Wejherowo
  Telefon: 58 677 97 01
 • Starostwo Powiatowe w Wejherowie
  Adres: ul. 3 Maja 4, 84-200 Wejherowo
  Telefon: 58 572 95 50

Miasto leży w malowniczej okolicy, wśród lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w odległości kilkunastu kilometrów od wybrzeża Bałtyku (Zatoki Gdańskiej). Okolica zachęca do wycieczek pieszych i rowerowych, wypoczynku na świeżym powietrzu, zwiedzania Kaszub. W samym Wejherowie również nie można się nudzić. Miasto jest wielowiekowe – prawa miejskie uzyskało w XVII wieku. Do dziś można podziwiać tutejsze zabytki – Kalwarię Wejherowską, czyli 26 kaplic zbudowanych z inicjatywy wojewody Jakuba Wejhera, pałac (współcześnie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej), kościoły, np. św. Trójcy, św. Stanisława Kostki, kościół i klasztor Franciszkanów wraz z  kryptami rodu Wejherów i inne obiekty. 

W miejscowości, prócz wspomnianego muzeum, działają takie instytucje jak Wejherowskie Centrum Kultury, Filharmonia Kaszubska, Biblioteka I Centrum Kultury Gminy Wejherowo, Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Majkowskiego, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie, filia Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiej im. Gdańskiej Macierzy Szkolnej i inne. 

Rynek pracy, oferty pracy – Wejherowo

W Wejherowie działają firmy różnej wielkości. Zgodnie z rejestrem REGON prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny na 6194 podmioty gospodarki narodowej funkcjonujące w mieście:

 • 5978 to mikrojednostki zatrudniające do 9 pracowników, 
 • 168 to małe podmioty o stanie zatrudnienia rzędu 10-49 osób, 
 • 46 to średnie podmioty tworzące od 50 do 248 miejsc pracy, 
 • 2 to duże jednostki zatrudniające między 250 a 999 pracowników. 

Wejherowo rozwija się jako ośrodek handlowo-usługowy. Działa tu wiele przedsiębiorstw budowlanych, liczni producenci mebli, a także materaców, łóżek, metalowych regałów sklepowych, kas fiskalnych, systemów zabezpieczeń i inni. 

W mieście najwięcej jest:

 • sklepów, hurtowni, zakładów mechaniki samochodowej – stanowią 18,6% ogółu podmiotów, 
 • przedsiębiorstw budowlanych – 18%, 
 • zakładów przemysłowych – 12%, 
 • jednostek prowadzących działalność profesjonalną, naukową, techniczną – 12%. 

Wejherowo przyciąga osoby szukające zatrudnienia z gminy i powiatu. W całym powiecie wejherowskim, zgodnie z danymi GUS (koniec lutego 2021 r.) stopa bezrobocia wynosi 7,6%, jest zatem wyższa od średnich wojewódzkiej (6,3%) i krajowej (6,5%).

By ocenić indywidualne szanse na pracę w Wejherowie i powiecie wejherowskim, warto także sprawdzić coroczną prognozę Barometr zawodów, wykonywaną na zlecenie resortu pracy dla wszystkich powiatów i województw w kraju. Zgodnie z badaniem, w 2021 r. w powiecie wejherowskim zanotowano zbyt mało – w stosunku do zapotrzebowania firm – kandydatów do pracy w charakterze:

 • z branży budowlanej – cieśli i stolarza budowlanego, dekarza i blacharza budowlanego, murarza i tynkarza, pracownika robót wykończeniowych, robotnika budowlanego, 
 • z motoryzacji, branży elektromaszynowej – blacharza i lakiernika samochodowego, mechanika, 
 • z pozostałej produkcji przemysłowej – masarza i przetwórcy ryb, krawca i pracownika produkcji odzieży, pracownika fizycznego w produkcji i rpacach prostych, robotnika obróbki drewna i stolarza, 
 • z gastronomii – cukiernika, kucharza, piekarza, 
 • z transportu – kierowcy autobusu, kierowcy ciężarówki, magazyniera, 
 • z opieki zdrowotnej i pomocy społecznej – lekarza, pracownika socjalnego, ratownika medycznego, pielęgniarki i położnej, opiekuna osoby starszej lub niepełnosprawnej, 
 • z oświaty – nauczyciela: praktycznej nauki zawodu, przedmiotów ogólnokształcących, przedmiotów zawodowych, szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, wychowawcy w placówkach oświatowych i opiekuńczych, 
 • z innych branż – ogrodnika i sadownika. 

PUP Wejherowo

Osoby szukające zatrudnienia mogą zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy w Wejherowie:

Adres: ul. I Brygady Pancernej WP 32, 84-200 Wejherowo
E-mail: sekretariat@pupwejherowo.pl
Telefon: (sekretariat) 58-677-63-00