Zobacz więcej ofert pracy

Inspektor weterynaryjny

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Mińsku Mazowieckim
mazowieckie, Mińsk Mazowiecki
praca stacjonarna
919 dni temu
Powiatowy Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Mińsk Mazowiecki
Ogłoszenie o naborze Nr 86278

Warunki pracy

- praca poza siedzibą urzędu (w terenie)

- wyjazdy służbowe

- praca przy komputerze

- kontakt ze zwierzętami

- praca w budynku parterowym z podjazdem dla osób niepełnosprawnych ruchowo

- bariery architektoniczne (kontrole w miejscach nieprzystosowanych dla osób niepełnosprawnych)

- toalety niedostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

- brak oznaczeń dla osób niewidomych

- brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym

Zakres zadań

  • Realizować będzie zadania związane ze zwalczaniem wścieklizny
  • Kontrolować będzie przestrzeganie wymogów określonych w prawodawstwie krajowym i unijnym w zakresie dobrostanu zwierząt
  • Realizować będzie zadania związane z przyjmowaniem zgłoszeń o wykryciu lub podejrzeniu choroby zakaźnej, a następnie postępować będzie zgodnie z zapisami prawa
  • Kontrolować będzie przestrzeganie wymogów określonych w prawodawstwie krajowym i unijnym przez podmioty prowadzące działalność - punkty kopulacyjne, punkty unasienniania zwierząt
  • Prowadzić będzie dokumentację i sprawozdawczość związaną z realizowanymi zadaniami

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe wyższe weterynaryjne, wyższe zootechniczne lub inne wyższe z zakresu spraw należących do właściwości Inspekcji Weterynaryjnej, lekarz weterynarii
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość obowiązujacych przepisów prawa weterynaryjnego w zakresie ochrony zdrowia zwierząt oraz zwalczania chorób zakaźnych zwierząt
  • Prawo jazdy kat. B
  • Umiejętność obsługi komputera
  • Prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii (w przypadku aplikacji lekarza weterynarii)
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność pracy własnej i w zespole
  • Bezkonfliktowość, komunikatywność, obowiązkowość, dyspozycyjność
  • Wykonywanie zadań pod presją czasu