Przesuń w lewo lub prawo,
aby przejść do następnej lub poprzedniej oferty pracy

Kierowca C+E / truck driver

Bring Trucking

Małopolskie

78 dni temu

Ogłoszenie numer: 2045817, z dnia 2018-08-29

Bring Trucking a.s. is transport company with long standing experience in international transport. We are specialists in “trucking”, connecting Europe with Scandinavia.

Miejsce pracy: małopolskie

Nr Ref.: Germany, France, Norway, Sweden

Opis stanowiska

Employment type: Full time

Place of work: Belgium, Denmark, France, Germany, Norway, Switzerland, Sweden, Italy, United Kingdom, Abroad - other
offered salary (gross): 2000-2500 EUR / month
start date: based on agreement

Wymagania

Due to expansion of our company we are looking for experienced truck drivers for international transport. The routes are mostly carried on between Scandinavia - Europe.

Requirements:

  • secondary education,
  • English or German language at communication level
  • Driving license C+E,
  • ADR license,
  • Experience with international transport,
  • Experience with refrigerated (frigo) trailers is an advantage,
  • independence, flexibility, seriousness

Oferujemy

BRING TRUCKING a.s.:

  • serious approach employer with modern fleet - MERCEDES Actros, Volvo FH, MAN TGX, DAF XF and Scania,
  • transport to/from trucks ensured by company,
  • excellent communication/navigation system in trucks,
  • choice of the type of semi-trailer (tilt, frigo)
  • driver’s facilities (bathrooms, kitchens, TV, internet, washing macines, etc.) -  Hamburg (D), Marxen (D), Goteborg (S), Oslo (N), Torsvik (S), Zwijndrecht (NL), Stokke (N),
  • timely payments,
  • good working conditions.

Wynagrodzenie

Od 8000 do 12000 PLN

Poznaj stanowisko: Kierowca C+E

Kierowca z kategorią prawa jazdy C+E to osoba, która zawodowo prowadzi największe pojazdy o masie powyżej 3,5 tony z przyczepą. Mogą to być m.in. ciągniki siodłowe przystosowane do ciągnięcia naczep lub przyczep czy też samochody ciężarowe skrzyniowe. Odpowiada za transport towarów na dłuższych trasach, liczących często tysiące kilometrów i obejmujących przejazdy międzynarodowe. Do jego zadań zależy też opieka nad ...
Kierowca C+E Praca Kierowca C+E