Marine Piping Engineer

NELTON sp. z o.o.

Pruszcz Gdański

36 dni temu

Ogłoszenie numer: 3796965, z dnia 2020-10-29

Nelton company is looking for a passionate candidate for a position of Marine Piping Engineer, who will be involved in the development of company’s projects.

Miejsce pracy: pomorskie / Pruszcz Gdański

Opis stanowiska

  • Design pipe routing in 3D modeling software
  • Generates design and detail drawings, Isometrics and pipe support details utilizing 3D modeling software
  • Coordinates designs with other disciplines
  • Review drawings supplied by vendors

Wymagania

  • Technical university degree
  • Minimum 3 years' experience in piping drafting and design in marine industry,
  • Knowledge of CAD/CAM system
  • Communicative knowledge of English
  • Ability for teamwork and independence in solving tasks

Oferujemy

Nelton gives a possibility to develop and gain comprehensive knowledge among a team of highly-qualified engineers.

Poznaj stanowisko: Projektant
Zadaniem projektanta jest realizowanie zleconego projektu przy użyciu nabytych umiejętności, we współpracy z pozostałymi projektantami, należącymi do zespołu powołanego do współtworzenia danego przedsięwzięcia. Projektant wykonuje samodzielnie cały jego projekt lub jego część - zakres zadań określa kierownik główny projektant, będący głównym zwierzchnikiem podległych sobie projektantów. ...
Praca Projektant