Przesuń w lewo lub prawo,
aby przejść do następnej lub poprzedniej oferty pracy

Oficer portu w Kapitanacie Portu Gdynia

Urząd Morski w Gdyni

Gdynia

862 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 176688
  • Data ukazania się ogłoszenia: 09 stycznia 2016 r.

  • Dyrektor
  • poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:
  • oficer portu
  • do spraw służby ruchu
  • w Kapitanacie Portu Gdynia

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    ul. Chrzanowskiego 10
    81-338 Gdynia

Miejsce wykonywania pracy:

  • Gdynia
  • ul. Polska 2
    81-339 Gdynia

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • monitorowanie ruchu statków w porcie i na redzie oraz wydawanie zezwolenia na ruch w porcie oraz wejście statku lub wyjście statku z portu
  • sprawowanie nadzoru w zakresie spełniania warunków korzystania przez statki z usług pilotowych, usług holowniczych i pomocy cumowników
  • przeprowadzanie kontroli podczas dokonywanych obchodów w granicach portu i obiektów portowych oraz przeprowadzanie interwencji w przypadku wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa w porcie
  • przeprowadzanie kontroli stwierdzającej zapewnienie warunków bezpiecznej obsługi przeładunku materiałów niebezpiecznych
  • przeprowadzanie kontroli podczas dokonywanych obchodów w granicach portu i obiektów portowych oraz podejmowanie niezbędnych działań w przypadku wystąpienia zanieczyszczenia nabrzeży i wód portowych
  • podejmowanie niezbędnych działań w przypadku wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa w porcie i na redzie oraz wsparcie informacyjne w trakcie akcji ratowniczych, przeciwsztormowych, przeciwlodowych i likwidacji rozlewów
  • dokonywanie zapisów w dzienniku portowym
  • wykonywanie czynności dochodzeniowych

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Czynniki szczególnie utrudniające wykonywanie zadań:
    - praca w terenie
    - nietypowe godziny pracy (równoważny system czasu pracy)
    - zagrożenie korupcją
    - permanentna obsługa klientów zewnętrznych
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Czynniki szkodliwe dla zdrowia:
    - praca przy monitorze ekranowym (komputer) pow. 4 godzin dziennie
    Warunki uciążliwe:
    - zmienne warunki atmosferyczne
    - praca nocna
    Narzędzia i materiały pracy:
    - komputer
    Infrastruktura - bariery architektoniczne:
    - brak podjazdu
    - brak schodołazu
    - brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych
    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego rok doświadczenia zawodowego w pracy na statku w dziale pokładowym
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • dyplom na poziomie operacyjnym w dziale pokładowym
    • świadectwo przeszkolenia w zakresie wykorzystania radaru i ARPA na poziomie operacyjnym
    • świadectwo ogólne lub ograniczone operatora GMDSS (GOC, ROC)
    • komunikatywna znajomość języka angielskiego (A2 wg ESOKJ)
    • znajomość przepisów dotyczących bezpieczeństwa morskiego w zakresie wykonywanych zadań
    • znajomość przepisów dotyczących ochrony żeglugi i portów morskich w zakresie wykonywanych zadań
    • znajomość przepisów portowych w zakresie wykonywanych zadań
    • znajomość przepisów dotyczących ochrony środowiska morskiego w zakresie wykonywanych zadań
wymagania dodatkowe
  • wykształcenie wyższe profilowe na kierunku nawigacja
  • rok doświadczenia zawodowego w pracy na statku w dziale pokładowym na stanowisku oficera wachtowego
  • rok doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
  • dyplom na poziomie zarządzania w dziale pokładowym
  • prawo jazdy kategorii B
  • świadectwo przeszkolenia w zakresie wykorzystania radaru i ARPA na poziomie zarządzania
  • przeszkolenie w zakresie obsługi ekstranetowej aplikacji Systemu Wymiany Informacji Bezpieczeństwa Żeglugi (SWIBŻ)
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (B2 wg ESOKJ)

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Poznaj stanowisko: Kapitan Statku Morskiego

Kapitan statku morskiego jest najwyższym zwierzchnikiem załogi statku, osobą odpowiedzialną za bezpieczeństwo jednostki i osób na niej przybywających, a także występującą w interesie armatora, czyli osoby eksploatującej statek. Ogromna odpowiedzialność, spoczywająca na kapitanie, oraz zakres posiadanej przez niego wiedzy i doświadczenia sprawia, że posiada on najwyższe uprawnienia i jest ostatecznym organem decyzyjnym w ...
Kapitan Statku Morskiego Praca Kapitan Statku Morskiego

Szukaj pracy według:

Dolnośląskie:
Wrocław (539)
Wałbrzych (37)
Legnica (50)
Kujawsko-pomorskie:
Bydgoszcz (134)
Toruń (87)
Lubelskie:
Lublin (94)
Chełm (19)
Lubuskie:
Łódzkie:
Małopolskie:
Kraków (744)
Tarnów (30)
Nowy Sącz (31)
Mazowieckie:
Warszawa (1557)
Radom (56)
Płock (32)
Opolskie:
Opole (105)
Nysa (18)