Praca Reda

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 315

Praca w Redzie

Reda jest miasteczkiem w północnej części Polski, około 10 kilometrów od wybrzeża Bałtyku. Administracyjnie przynależy do województwa pomorskiego, powiatu wejherowskiego i jest siedzibą miejsko-wiejskiej gminy. 

Miasteczko jest przyjazne i stwarza dobre warunki do rozwoju zainteresowań, wypoczynku. Czy trudno o znalezienie w Redzie pracy? Czym zajmują się tutejsi przedsiębiorcy? Zapoznaj się z podstawowymi społeczno-gospodarczymi informacjami na temat tej miejscowości. 

Reda – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Reda jest jednym z trzech miast powiatu wejherowskiego – obok Wejherowa (oddalonego o 8 kilometrów) i sąsiadującej z Redą Rumi (centra obu miast dzieli tylko 5 kilometrów). W pobliżu zlokalizowane są też takie miasta jak: Gdynia (dystans 16 kilometrów), Puck (15 kilometrów), Władysławowo (22 kilometry), Jastrzębia Góra (28 kilometrów), Lębork (41 kilometrów).

Reda zlokalizowana jest na północ od Gdyni i przynależy do aglomeracji Trójmiasta. Miasteczko rozwija się jako ośrodek wczasowy, handlowo-usługowy. Na turystów czekają liczne atrakcje – przede wszystkim bliskość plaż, szlaki turystyczne – piesze, rowerowe, kajakowe czy motoryzacyjne – a w samym mieście aquapark, punkt widokowy o wysokości 70 metrów n.p.m., galeria street-artu. Warto zwrócić też uwagę na zabytkowy, neogotycki kościół Wniebowzięcia NMP z początku XX wieku. 

Do dyspozycji mieszkańców i przyjezdnych są Miejski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Biblioteka Publiczna Miejska im. H. Derdowskiego i inne ośrodki kulturalne. W mieście odbywają się różnego rodzaju imprezy jak Dni Redy w czerwcu, festiwale muzyczne, rozgrywki w grach planszowych, spotkania literackie itp. 

Reda jest dobrze skomunikowana na poziomie lokalnym i ponadlokalnym. Przebiega przez nią droga krajowa nr 6, zapewniająca bezpośrednie połączenie z Trójmiastem, Lęborkiem, Słupskiem, Koszalinem, Kołobrzegiem, Goleniowem koło Szczecina. Do Redy wiedzie także droga wojewódzka nr 216. Gęsta jest tu sieć tras gminnych i powiatowych. 

Miasto rozciąga się na powierzchni 33,46 kilometra kwadratowego. Liczba mieszkańców Redy to z kolei około 25,1 tys. osób. Żeby dodzwonić się do tej miejscowości, należy wybrać numer kierunkowy (+48) 58. Paczki trzeba adresować z kodem pocztowym 84-240. Samochody rejestrowane w powiecie wejherowskim mają oznaczenie GWE na tablicach rejestracyjnych.

Mieszczą się tu takie instytucje publiczne jak:

 • Urząd Miasta Reda
  Adres: ul. Gdańska 33, 84-240 Reda
 • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Redzie
  Adres: ul. Hieronima Derdowskiego 25, 84-240 Reda

Z kolei osoby bezrobotne i poszukujące różnych form wsparcia zawodowego mogą zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy w Wejherowie:

 • PUP Wejherowo
  Adres: ul. I Brygady Pancernej Wojska Polskiego 32, 84-200 Wejherowo

W Redzie rozwija się turystyka i związane z nią usługi – między innymi zakwaterowanie, gastronomia, handel. Znajdziemy tu także przedsiębiorstwa budowlane i zakłady przemysłowe – np. producentów wyrobów gumowych, mebli, okien i drzwi, balustrad, betonu komóþrkowego, maszyn przemysłowych, płyt wiórowych, artykułów z PCV i innych.

Zgodnie z rejestrem REGON (stan na koniec stycznia 2021 r., źródło: GUS) w Redzie funkcjonują 3602 podmioty gospodarki narodowej. 97,9% z nich to mikrojednostki – jednoosobowe działalności lub jednostki zatrudniające maksymalnie 9 pracowników. 1,8% stanowią podmioty małe, o kadrze rzędu 10-49 pracowników, a 0,3% – zakłady pracy średniej wielkości, deklarujące stan zatrudnienia rzędu 50-249 osób. 

Rynek pracy, oferty pracy – Reda

Tak jak w innych miejscowościach zlokalizowanych blisko morza, również w Redzie rynek pracy cechuje sezonowość – ofert zatrudnienia przybywa w sezonie letnim, gdy wiele firm szuka dodatkowej pomocy przy obsłudze turystów. Niemniej w Redzie oferty pracy kierowane są nie tylko do pracowników sezonowych. Zapotrzebowanie tutejszego rynku pracy oddaje badanie Barometr zawodów, wykonywane co roku na zlecenie resortu pracy. Prognoza pokazała, że na przykład w 2021 r. w powiecie wejherowskim poszukiwani są chętni do pracy i mający odpowiednie kwalifikacje:

 • pracownicy motoryzacji, branży elektromaszynowej – blacharze i lakiernicy samochodowi, mechanicy pojazdów samochodowych, 
 • pracownicy pozostałej produkcji przemysłowej – krawcy i pracownicy produkcji odzieży, masarze i przetwórcy ryb, pracownicy fizyczni w produkcji i pracach prostych, robotnicy obróbki drewna i stolarze,
 • pracownicy budowlani – cieśle i stolarze budowlani, dekarze i blacharze budowlani, murarze i tynkarze, robotnicy budowlani, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie,
 • pracownicy branży transportowej – kierowcy autobusów, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, magazynierzy, 
 • pracownicy gastronomii – cukiernicy, kucharze, piekarze, 
 • pracownicy opieki zdrowotnej i pomocy społecznej – lekarze, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej, pielęgniarki i położne, pracownicy socjalni, ratownicy medyczni,
 • pracownicy oświaty – nauczyciele praktycznej nauki zawodu, nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących, nauczyciele przedmiotów zawodowych, nauczyciele szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, wychowawcy w placówkach oświatowych i opiekuńczych, 
 • pozostali – ogrodnicy i sadownicy.

Szukaj pracy w mieście