Praca Jastarnia Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 166

Praca w Jastarni

Jastarnia (pomorskie) – podstawowe informacje

Jastarnia jest nadmorską miejscowością, jednym z czterech miast w powiecie puckim, obok Pucka (siedziby władz powiatowych), Helu i Władysławowa. Odległości między tymi miejscowościami nie są duże. Z Jastarni do Helu jest 14 kilometrów, do Pucka 30 kilometrów, a do Władysławowa 21 kilometrów. Przez Jastarnię i przez cały Półwysep Helski wiedzie droga wojewódzka nr 216. 

Jastarnia jest nie tylko kurortem wypoczynkowym, ale i miastem portowym. Nad Zatoką Pucką mieszczą się port morski, a także przystanie morskie dla rybołówstwa. 

Miejscowość zajmuje powierzchnię 4,31 kilometra kwadratowego. Z kolei liczba mieszkańców Jastarni to 2,7 tys. osób. Obowiązują tu numer kierunkowy (+48) 58, kod pocztowy 84-140 i oznaczenie rejestracji pojazdów GPU.

Jastarnia jest gminą miejską. W mieście znajduje się siedziba władz samorządowych:

 • Urząd Miejski w Jastarni
  Adres: ul. Portowa 24, 84-140 Jastarnia
  Telefon: 58 675 19 99

Szukający zatrudnienia lub wsparcia w kwestiach związanych z zatrudnieniem mieszkańcy Jastarni mogą zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy w Pucku:

 • PUP Puck
  Adres: ul. Elizy Orzeszkowej 7, 84-100 Puck
  Telefon: 58 673 24 73

Jastarnia – firmy, wiodące dziedziny działalności gospodarczej

Znaczna część mieszkańców miasta utrzymuje się z obsługi turystów i związanych z nią usług. Działają tu także przedsiębiorstwa transportowe, rozwija się rybołówstwo. Zgodnie z rejestrem REGON (stan na koniec stycznia 2021 r., źródło: GUS) w Jastarni prowadzi działalność 837 podmiotów gospodarki narodowej. Są to mikrojednostki zatrudniające maksymalnie 9 pracowników (831) oraz małe jednostki tworzące 10-49 miejsc pracy (6).

Najczęściej wskazywane sekcje PKD podmiotów gospodarki narodowej w Jastarni to:

 • działalność związana z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi – 66,4%, 
 • handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle – 8,4%, 
 • rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo – 6,8%.

Praca w Jastarni i okolicy

Rynek zatrudnienia w Jastarni jest dość jednorodny. Najwięcej propozycji pracy pojawia się w sezonie letnim i dotyczy branży turystycznej. 

Oceniając indywidualne szanse na etat w tej i innych miejscowościach powiatu puckiego, warto sprawdzić coroczną prognozę wykonywana na zlecenie resortu pracy – Barometr zawodów. Jest to badanie ukazujące zapotrzebowanie na rynkach pracy w całej Polsce. 

Przykładowo, w 2021 r. w powiecie puckim zanotowano duży deficyt kierowców ciężarówek, masarzy i przetwórców ryb, monterów konstrukcji metalowych, murarzy i tynkarzy, opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych, robotników budowlanych oraz spawaczy. Lista wszystkich profesji deficytowych jest jednak znacznie dłuższa. Są na niej między innymi: asystenci w edukacji, administratorzy stron internetowych, biolodzy, biotechnolodzy i biochemicy, bibliotekoznawcy, bibliotekarze i specjaliści informacji naukowej, farmaceuci, maszyniści, ogrodnicy i sadownicy, pracownicy ds. budownictwa drogowego, pracownicy socjalni, specjaliści ds. finansowych, tapicerzy i wielu innych.  

W powiecie zauważono także nadwyżkę poszukujących pracy. Trudności ze znalezieniem zatrudnienia mogą mieć: ekonomistów, pracowników biur podróży i organizatorzy obsługi turystycznej, specjaliści technologii żywności i żywienia, spedytorzy i logistycy, technicy informatycy, technicy mechanicy.