Zobacz więcej ofert pracy

Referent

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rybniku
Rybnik
praca stacjonarna
2093 dni temu
Komendant poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Referent
Miejsce pracy: Rybnik
Ogłoszenie o naborze Nr 31805

Warunki pracy

- praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz. dziennie;
- naturalne i sztuczne oświetlenie w pomszczeniach;
- podróże służbowe;
- reprezentowanie urzędu;
- budynek urzędu i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy;
- budynek na parterze przystosowany dla osób niepełnosprawnych (podest i toaleta);
- brak windy w budynku (3-piętrowym);

Zakres zadań

  • prowadzenie ewidencji wojskowej żołnierzy rezerwy i osób przeniesionych do rezerwy nie będących żołnierzami rezerwy oraz sporządzanie dokumentów ewidencyjnych w formie pisemnej i elektronicznej, w celu prawidłowego funkcjonowania kartoteki,
  • przekazywanie i przyjmowanie dokumentów ewidencyjnych do / z innych Wojskowych Komend Uzupełnień,
  • współudział w prowadzeniu archiwum Wojskowej Komendy Uzupełnień zgodnie z obowiązującymi przepisami,
  • prowadzenie ewidencji osób podlegających obowiązkowi służby wojskowej w formie elektronicznej z wykorzystaniem systemu SPIRALA-ZINT,
  • przygotowanie oraz przekazywanie dokumentów ewidencyjnych do archiwów państwowych, wojskowych, IPN,
  • współuczestnictwo w przygotowaniu prowadzonych w formie papierowej dokumentów ewidencyjnych do zniszczenia, sporządzanie protokołów zniszczenia zgodnie z wymaganymi procedurami,
  • bezpośrednia obsługa interesantów, w celu sprawnego funkcjonowania instytucji.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość przepisów ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP
  • znajomość przepisów ustawy o ochronie informacji niejawnych
  • znajomość przepisów ustawy - kodeks postępowania administracyjnego
  • umiejętność obsługi komputera oraz pakietu aplikacji biurowych Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • dopuszczenie do pracy z dokumentami niejawnymi