Praca.pl Praca Warmińsko-mazurskie Opiekunka Dziecięca Warmińsko-mazurskie
Rodzina do prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka

Fundacja HAPPY KIDS
warmińsko-mazurskie
praca stacjonarna
1514 dni temu

Ogłoszenie numer: 3130514, z dnia 2020-02-26

Działamy głównie na rzecz dzieci, których rodzicom odebrano lub ograniczono prawa rodzicielskie. Stworzyliśmy dla nich 14 rodzinnych domów dziecka, które zgodnie z nomenklaturą Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej są placówkami opiekuńczo-wychowawczymi typu rodzinnego. W Rodzinnych Domach Fundacji dzieci odbudowują wiarę w siebie i świat dorosłych. Otrzymują najlepszy „kapitał początkowy", jakim jest pewność siebie i umiejętność samostanowienia. Wszystko za sprawą zawodowych rodziców, którzy zapewniają nie tylko opiekę, ale przede wszystkim wychowanie i kompensację potrzeb, które nie zostały zaspokojone przez rodzinę pochodzenia. Pobyt w Rodzinnych Domach Fundacji to wypadkowa troski i wymagań. Jako organizacja pozarządowa wypracowaliśmy model wzorcowej współpracy z przedstawicielami władz samorządowych, biznesu, osób indywidualnych i innych organizacji pozarządowych. To synergia wymienionych podmiotów złożyła się na powstanie pięciu rodzinnych domów w Łodzi, po jednym w Lubczynie, Sokolnikach i Czastarach k. Wieruszowa, kolejnych dwóch w Zgierzu i Ozorkowie, po jednym w Czarnocinie i Sulejowie w powiecie piotrkowskim. Dwa kolejne domy powstały w Wałbrzychu, w woj. dolnośląskim. Otwarcie tych domów zainaugurowało działalność Dolnośląskiego oddziału Fundacji Happy Kids.

Miejsce pracy: warmińsko-mazurskie

Opis stanowiska

Fundacja poszukuje rodziny do prowadzenia rodzinnego domu dziecka ulokowanego w województwie łódzkim

Zadaniem rodziny będzie sprawowanie opieki i dbałość o prawidłowy rozwój dzieci, zabezpieczanie ich potrzeb zdrowotnych, emocjonalnych, rozwojowych, tworząc atmosferę przyjazną prawidłowemu dorastaniu. Osoby zatrudnione na opisywanym stanowisku, będą mieszkać razem z dziećmi w domu jednorodzinnym spełniającym odpowiednie standardy. Praca u nas zawsze wiąże się z przeprowadzką, ponieważ Rodzinne Domu Dziecka są zawsze prowadzone w nieruchomości organizowanej przez Fundację. Istnieje możliwość zatrudnienia jednego ze współmałżonków, drugi nadal pracuje zawodowo poza Fundacją, w tej sytuacji zostaje zatrudniony wychowawca zewnętrzny na pełen etat.

Wymagania

Osoby zainteresowane pracą u nas muszą spełniać ustawowe warunki

  • nie są i nie były pozbawione władzy rodzicielskiej oraz ich władza rodzicielska nie jest jej zawieszona ani ograniczona;
  • wypełniają obowiązek alimentacyjny – w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do nich wynika z tytułu egzekucyjnego;
  • nie były skazane prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Oraz posiadają następujące kompetencje:

  • Posiadają podstawowe umiejętności kulinarne
  • W sytuacji gdy zatrudnieniem zainteresowani są oboje małżonkowie,:-jedno z małżonków musi posiadać wykształcenie minimum średnie maturalne
  • Stałe miejsce zameldowania, podstawowa znajomość obsługi komputera, dobry stan zdrowia, prawo jazdy kat.B
  • Uznają potrzeby i prawa dziecka
  • Posiadają umiejętność współdziałania,
  • Szanują odmienność i odrębność,
  • Preferują różnorodność i zmiany,
  • Potrafią dostosować zachowanie do zmian,
  • Akceptują środowisko dziecka oraz jego wygląd, płeć i wiek,
  • Są łagodni w sądach i liberalnym w poglądach,
  • Są zadowoleni z siebie i swojego życia,
  • Posiadają gotowość uczenia się,
  • Posiadają zdolność rozpoznawania własnych potrzeb,
  • Mają zrównoważone emocje i zdolność samokontroli,
  • Posiadają umiejętność komunikowania trudności i negocjowania rozwiązań.
  • Miło widziany ukończony kurs dla kandydatów zgłaszających gotowość do kandydatów do pełnienia funkcji Rodziny Zastępczej Niezawodowej, Rodziny Zastępczej Zawodowej lub prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka

Oferujemy

  • Warunki w których opiekunowie prowadzący i ich własne dzieci nie ponoszą żadnych kosztów eksploatacji domu,
  • Stałą pracę,
  • Możliwość realizacji potrzeb związanych z pomocą dzieciom krzywdzonym i porzuconym przez rodziców,
  • Dobre warunki zatrudnienia,
  • Fundacja zapewnia stałą pomoc i wsparcie w zakresie opieki i wychowania,
  • Szkolenia podnoszące umiejętności wychowawczo-opiekuńcze, wsparcie psychologiczne i pedagogiczne,
  • Bardzo dobre warunki lokalowe i bytowe na czas sprawowania opieki (dom jednorodzinny).