Oferty Tygodnia

 • KRKA Polska Sp. z o.o.
  Bartoszyce, Braniewo, Działdowo, Elbląg, Ełk, Giżycko, Gołdap, Iława, Kętrzyn, Lidzbark Warmiński, Mrągowo, Nidzica, Nowe Miasto Lubawskie, Olecko, Olsztyn, Ostróda, Pisz, Szczytno, Węgorzewo
  specjalista junior / mid / senior
  pełny etat
  umowa o pracę
  2 dni
  Obserwuj

Praca Ostróda Najnowsze oferty pracy: 48

Praca w Ostródzie

Ostróda – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

 • liczba mieszkańców i powierzchnia

W Ostródzie mieszka prawie 32,9 tys. osób. Powierzchnia miasta wynosi 14,2 kilometra kwadratowego.

 • położenie

Ostróda leży na pograniczu Garbu Lubawskiego, Doliny Drwęcy i Pojezierza Iławskiego. Jezioro Drwęckie, przepływająca przez nie rzeka Drwęca i kilka mniejszych jezior, a także rozległe lasy wokół akwenów to największe atuty turystyczne miasta. 

 • komunikacja i dojazd

Miasto jest świetnie skomunikowane – to znaczący w skali województwa i kraju węzeł komunikacyjny. Ostróda leży przy trasie szybkiego ruchu S7 łączącej Warszawę i Gdańsk. Biegną tędy również DK nr 16 i DK nr 15, a także linia kolejowa relacji Poznań – Skandawa. Najbliższy port morski znajduje się w Elblągu (ok. 70 km od Ostródy), kolejny w Gdańsku (dystans 130 km). Lotnisko w Szymanach leży 100 km od Ostródy, a port lotniczy w Gdańsku – 150 km. Niedaleko jest do stolicy województwa warmińsko-mazurskiego – Ostródę z Olsztynem dzieli 40 km.

 • atrakcje

To miasto, którego nie trzeba przedstawiać ani miłośnikom wypoczynku na Mazurach, ani fanom muzyki. Ostróda – perła Mazur – jest popularnym ośrodkiem turystycznym, który co roku przyciąga tysiące turystów z Polski i zagranicy. Co ma do zaoferowania? Co warto zobaczyć w Ostródzie i okolicach?

 • Jeziora

Czyste wody Jeziora Drwęckiego, molo, przystań jachtowa, plaża miejska, amfiteatr, tor kajakowy, wyciąg do narciarstwa wodnego dają możliwość wypoczynku, aktywnego spędzania czasu. W samej Ostródzie jest 5 jezior, tuż za jej granicami kolejne 10 akwenów.

 • Kanał Ostródzko-Elbląski

Popularną atrakcję stanowią rozpoczynające się w Ostródzie rejsy kanałem do Elbląga. Co ciekawe, część trasy statek pokonuje, "płynąc po trawie".

 • zabytki Ostródy

Zamek krzyżacki, fragmenty murów obronnych, obiekty sakralne, m.in. kościół gotycki św. Dominika Savio i kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie, zespoły koszarowe, wieża Bismarcka, wieża ciśnień i inne obiekty.

 • obiekty sportowo-rekreacyjne

Miasto inwestuje w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną. W Ostródzie działają sala widowiskowo-sportowa, centrum sportowo-rekreacyjne – baseny, gabinety odnowy, kręgielnia.

Rynek pracy, oferty pracy – Ostróda

Jak zostało wyżej wspomniane, Ostróda to nie tylko ośrodek turystyczny, ale także przemysłowy. Jako sektory gospodarki z największym potencjałem wskazuje się budownictwo, przetwórstwo spożywcze (w mieście działają duże zakłady mięsne), drzewne, przemysł szkutniczy, maszynowo-remontowy.

W mieście działają zakłady firm z polskim i zagranicznym, kapitałem – np. amerykańska firma w branży maszynowej, francuska w branży szkutniczej oraz inwestorzy z USA i Chin w branży spożywczej. 

W Ostródzie zarejestrowano łącznie 3539 podmiotów gospodarki narodowej (w REGON na 31.03.2021 r.) Wśród nich jest trzech dużych pracodawców, z kadrą rzędu 250-999 pracowników, 42 średniej wielkości zakłady pracy (50-249 pracujących), 89 małych (10-49 pracujących) oraz 3405 mikrojednostek (0-9 zatrudnionych).

Stopa bezrobocia w powiecie ostródzkim zbliżona jest do średniej w województwie warmińsko-mazurskim.

Wg GUS wskaźnik w marcu 2021 r. wynosił:

 • w powiecie ostródzkim – 11,0%,
 • w woj. warmińsko-mazurskim – 10,5%,
 • w Polsce – 6,4%.

PUP Ostróda:

PUP Ostróda obsługuje mieszkańców wszystkich gmin w powiecie. W omawianym miesiącu w urzędzie było zarejestrowanych 3,9 tys. osób bezrobotnych. 

Adres: ul. Jana III Sobieskiego 5, 14-100 Ostróda
E-mail: olos@praca.gov.pl
Telefon: 89 642-95-10, 89 646-42-92.