Praca OLSZTYN Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 260
 • Programista .NET Asseco Data Systems S.A.
  Olsztyn, Elbląg, Ełk, Ostróda, Iława, Giżycko, Kętrzyn, Bartoszyce, Szczytno, Mrągowo, Działdowo, Piz, Braniewo, Olecko, Lidzbark Warmiński, Morąg, Nidzica, Gołdap, Pasłęk, Węgorzewo, Nowe Miasto Lubawskie, Biskupiec, Dobre Miasto, Lubawa, Lidzbark,
  Oferta tygodnia
  18 godz.
 • PolecamyPolecamy
  SprzedawcaSzybkie aplikowanieAsaj Sp. z o.o.
  Olsztyn
  Oferta tygodnia
  1 dzień

Praca w Olsztynie

Olsztyn to mocno turystyczny obszar otwarty na nowe inwestycje i rozwój przedsiębiorczości. Stolica Warmii i Mazur stanowi główny ośrodek gospodarczy i edukacyjny, a także kulturalny dla regionu. Struktura gospodarcza miasta opiera się na rozwoju sektorów BPO, IT, a także produkcji zwłaszcza żywnościowej.

Na obszarze Olsztyna działa wiele firm z sektora małych/średnich przedsiębiorstw, z czego większość z nich to mikroprzedsiębiorstwa zatrudniające do 9 osób. Miasto posiada liczne tereny inwestycyjne o zróżnicowanej strukturze. To, co wyróżnia Olsztyn w ofercie inwestycyjnej to konkurencyjne warunki prowadzenia biznesu. Inwestorzy, którzy planują uruchomienie przedsiębiorstw na terenie miasta, mogą liczyć na pewnego rodzaju udogodnienia związane głównie z finansowymi aspektami prowadzenia firmy.

Sytuacja na rynku pracy w Olsztynie ulega poprawie. Jednak potrzeba jeszcze czasu, aby warmińsko-mazurska stolica przebiła się do czołówki głównych miast biznesu w Polsce.

Produkcja żywności sklasyfikowanej jako wysokiej jakości stanowi olsztyńską regionalną specjalizację w ramach innowacyjności i inteligencji biznesu w regionie. Decydujące jest także nastawienie miasta na rozwój w ramach struktury sektora BPO (Business Process Outsourcing) oraz ITO (Information Technology Offshoring).

Pracę w Olsztynie z pewnością znajdą przedstawiciele wykwalifikowanej kadry np. inżynierowie lub finansiści. Na osoby z dyplomem zwłaszcza technicznym zapotrzebowanie jest spore. Ma to bezpośredni związek z rozbudową infrastruktury inwestycyjnej. Popyt na pracowników fachowych także wyróżnia rynek pracy w Olsztynie.

Głównym pracodawcą w mieście jest znana na całym świecie i jednocześnie największa w Polsce fabryka opon. Oprócz branży oponiarskiej wyróżnia się przemysł drzewny, meblarski, odzieżowy, transportowy i budowlany oraz poligraficzny.