Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty

Praca Olsztyn Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 369

Praca w Olsztynie

Olsztyn to mocno turystyczny obszar otwarty na nowe inwestycje i rozwój przedsiębiorczości. Stolica Warmii i Mazur stanowi główny ośrodek gospodarczy i edukacyjny, a także kulturalny dla regionu. Struktura gospodarcza miasta opiera się na rozwoju sektorów BPO, IT, a także produkcji zwłaszcza żywnościowej.

Na obszarze Olsztyna działa wiele firm z sektora małych/średnich przedsiębiorstw, z czego większość z nich to mikroprzedsiębiorstwa zatrudniające do 9 osób. Miasto posiada liczne tereny inwestycyjne o zróżnicowanej strukturze. To, co wyróżnia Olsztyn w ofercie inwestycyjnej to konkurencyjne warunki prowadzenia biznesu. Inwestorzy, którzy planują uruchomienie przedsiębiorstw na terenie miasta, mogą liczyć na pewnego rodzaju udogodnienia związane głównie z finansowymi aspektami prowadzenia firmy.

Sytuacja na rynku pracy w Olsztynie ulega poprawie. Jednak potrzeba jeszcze czasu, aby warmińsko-mazurska stolica przebiła się do czołówki głównych miast biznesu w Polsce.

Produkcja żywności sklasyfikowanej jako wysokiej jakości stanowi olsztyńską regionalną specjalizację w ramach innowacyjności i inteligencji biznesu w regionie. Decydujące jest także nastawienie miasta na rozwój w ramach struktury sektora BPO (Business Process Outsourcing) oraz ITO (Information Technology Offshoring).

Pracę w Olsztynie z pewnością znajdą przedstawiciele wykwalifikowanej kadry np. inżynierowie lub finansiści. Na osoby z dyplomem zwłaszcza technicznym zapotrzebowanie jest spore. Ma to bezpośredni związek z rozbudową infrastruktury inwestycyjnej. Popyt na pracowników fachowych także wyróżnia rynek pracy w Olsztynie.

Głównym pracodawcą w mieście jest znana na całym świecie i jednocześnie największa w Polsce fabryka opon. Oprócz branży oponiarskiej wyróżnia się przemysł drzewny, meblarski, odzieżowy, transportowy i budowlany oraz poligraficzny.