Oferty Tygodnia

 • KRKA Polska Sp. z o.o.
  Bartoszyce, Braniewo, Działdowo, Elbląg, Ełk, Giżycko, Gołdap, Iława, Kętrzyn, Lidzbark Warmiński, Mrągowo, Nidzica, Nowe Miasto Lubawskie, Olecko, Olsztyn, Ostróda, Pisz, Szczytno, Węgorzewo
  specjalista junior / mid / senior
  pełny etat
  umowa o pracę
  5 dni
  Obserwuj

Praca Iława Najnowsze oferty pracy: 27

Praca w Iławie

Iława – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Liczba mieszkańców Iławy wynosi ok. 33,1 tys. osób. Miasto zajmuje 22 kilometry kwadratowe powierzchni.

Na układ komunikacyjny miejscowości składają się połączenia lokalne – drogi powiatowe i gminne, droga krajowa nr 16 – wiodąca do Ełku i Grudziądza – oraz dwie drogi wojewódzkie nr 521 (relacji Iława – Kwidzyn) oraz nr 536 (z Iławy do Lubawy). Niedaleko od Iławy wiedzie też ważna w skali krajowej DK nr 7, która łączy Gdańsk z Warszawą. Do Iławy można dojechać także pociągiem – m.in. z Warszawy, Poznania, Olsztyna czy Gdańska.

Powiat iławski znajduje się na styku województwa warmińsko-mazurskiego z woj. pomorskim i kujawsko-pomorskim.

Iława to ośrodek usługowo-handlowy i przemysłowy, ale też miejscowość turystyczna. Można skorzystać z uroków jeziora, plażować, uprawiać sporty wodne, czy wybrać się na rejs statkiem. Warto także znaleźć czas na zwiedzanie miasta. Najstarszy zabytek, to wybudowany w XIV w. gotycki kościół (parafia Przemienienia Pańskiego w Iławie). Poza nim w mieście znajduje się wiele ciekawych i wartych zobaczenia obiektów, jak np. ratusz miejski, budynek dworca kolejowego czy cerkiew bizantyjsko-ukraińska.

Rynek pracy, oferty pracy – Iława

Miasta w województwie warmińsko-mazurskim nie kojarzą się z przemysłem czy innowacyjnymi firmami wykorzystującymi nowe technologie. Warmia i Mazury to region typowo turystyczny, stwarzający dobre warunki do działalności rolniczej czy produkcji zdrowej żywności. Taki stan rzeczy ma duży wpływ na statystyki bezrobocia i kształt rynku pracy. 
 
Zgodnie z wyliczeniami Głównego Urzędu Statystycznego średnia stopa bezrobocia dla województwa warmińsko-mazurskiego znacznie przewyższa poziom krajowy. W lutym 2021 r. wskaźnik dla Polski wynosił 6,5%, dla województwa – 10,7%.

Powiat iławski to drugi po Olsztynie powiat pod względem wartości stopy bezrobocia. W Olsztynie wskaźnik wyniósł 3,7%, w powiecie iławskim – 5,2%.

Wg statystyk prowadzonych przez PUP w Iławie w omawianym miesiącu liczba zarejestrowanych osób bezrobotnych wynosiła 1823. Większość opublikowanych przez urząd ofert pracy dotyczyła pracy sezonowej (377 na 742 oferty pracy).

Powiatowy Urząd Pracy w Iławie mieści się przy ulicy ul. 1 Maja 8b. PUP ma 4 filie:

 • w Lubawie – ul. Fijewo 73,
 • w Kisielicach – ul. Polna 1,
 • w Suszu – ul. Piastowska 7,
 • w Zalewie –  ul. Traugutta 4.

Rozwinięty gospodarczo powiat stwarza dobre warunki do prowadzenia biznesu. Największym ośrodkiem jest Iława – działa tu najwięcej firm w powiecie. Co miasto ma do zaoferowania przedsiębiorcom? Przede wszystkim mogą oni prowadzić działalność w ramach Podstrefy Iława należącej do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a tym samym korzystać z udogodnień, jak ulgi i zwolnienia podatkowe.

W Iławie siedzibę ma 3407 podmiotów gospodarki narodowej (wg GUS, stan REGON na koniec lutego 2021 r.). 3261 to mikrojednostki, które nie zatrudniają pracowników bądź generują do 9 miejsc pracy. 113 zakładów utrzymuje od 10 do 49 miejsc zatrudnienia, a 29 – od 50 do 249 miejsc. 4 największych pracodawców deklaruje stan kadry w przedziale 250-999 osób.

Najwięcej firm zajmuje się handlem i naprawą pojazdów (19,8% ogółu podmiotów), budownictwem (11,8%), działalnością profesjonalną, naukową i techniczną (9,6%) oraz przetwórstwem przemysłowym (8,7%).

W przekroju branżowym wyróżnia się – podobnie jak w całym powiecie – przemysł drzewny (producenci mebli, zakłady stolarskie), przetwórstwo spożywcze. W mieście działają m.in. zakład szklarski, producenci opakowań, materiałów budowlanych, odzieży czy firmy z branży metalowej.

PUP Iława:

Adres: ul. 1 Maja 8b, 14-200 Iława
E-mail: olil@praca.gov.pl.