Praca Mrągowo

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 323

 • Kierowca międzynarodowy

  Van Huet Glastransport Polska Sp. z o.o.   warmińsko-mazurskie  
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat   10 500 - 14 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko
  2 godz.
 • Duty Manager

  ManpowerGroup   warmińsko-mazurskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Katar
  kierownik/koordynator / menedżer  aplikuj szybko
  5 godz.

Praca w Mrągowie

Mrągowo leży w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie mrągowskim. Jest głównym ośrodkiem administracyjnym i gospodarczym powiatu, a także siedzibą władz wiejskiej gminy Mrągowo.

Widok na Mrągowo

Mrągowo to popularny ośrodek turystyczny, ale także centrum handlowo-usługowe i ośrodek przemysłowy. Mrągowscy przedsiębiorcy mają możliwość korzystać z udogodnień oferowanych w ramach Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W mieście rozwija się głównie przemysł spożywczy, maszynowy, drzewny i branża budowlana.

Co warto wiedzieć o okolicy i lokalnym rynku zatrudnienia, poszukując pracy w Mrągowie?

Mrągowo – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

W Mrągowie mieszka 21,6 tys. osób, a powierzchnia miasta liczy 15 kilometrów kwadratowych. Daje to gęstość zaludnienia wynoszącą blisko 1466 osób na kilometr kwadratowy.

Miasto jest ośrodkiem administracyjnym powiatowym i gminy wiejskiej. Mrągowo ma status administracyjny gminy miejskiej.

Miasteczko doskonale znają fani muzyki country i kabaretów. Latem zamienia się bowiem w tętniącą życiem stolicę rozrywki. Odbywają się tu imprezy plenerowe przyciągające gości z całej Polski i zagranicy. Najpopularniejsze to Mazurska Noc Kabaretowa, Disco pod Żaglami, Festiwal Kultury Kresowej i oczywiście  Międzynarodowy Festiwal Muzyki Country – Piknik Country. W Mrągowie dzieje się dużo, ale można tu także cieszyć się urokami mazurskiej przyrody. Miasto rozciąga się bowiem w środkowej części Pojezierza Mrągowskiego, między jeziorami Juno i Czos.

Powiat mrągowski dzieli się na 5 gmin. Poza gminą Mrągowo są to: trzy gminy wiejskie – Mrągowo, Piecki, Sorkwity oraz gmina miejsko-wiejska Mikołajki. Powiat zajmuje powierzchnię 1065 kilometrów kwadratowych i liczy prawie 49,8 tys. mieszkańców.

W Mrągowie krzyżują się drogi krajowe i wojewódzkie, zapewniając miastu dobre skomunikowanie z dużymi ośrodkami miejskimi. Są to: droga krajowa nr 16 (łącząca Mrągowo z Grudziądzem Olsztynem, Ełkiem i Ogrodnikami), droga krajowa nr 59 (relacji Rozłogi – Giżycko), droga wojewódzka nr 591 (przez Kętrzyn do Michałkowa), droga wojewódzka nr 600 (łącząca Mrągowo ze Szczytnem).

Mrągowo leży 60 km od Olsztyna, niecałe 200 km od Warszawy i Gdańska. Do przejścia granicznego między Polską a Federacją Rosyjską Gołdap – Gusiew jest 109 km.

Rynek pracy, oferty pracy – Mrągowo

Jak wspomniano na wstępie, w mieście znajdują się tereny inwestycyjne należące do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na działalność w ramach SSE, mogą liczyć na ulgi i zwolnienia podatkowe. Inwestowanie w Mrągowie może się opłacać także z kilku innych względów. Miasto oferuje niskie stawki podatków lokalnych, uzbrojone tereny pod działalność gospodarczą w pobliżu DK nr 16, przychylność samorządu i wsparcie instytucji otoczenia biznesu.

Największe firmy w Mrągowie to: spółdzielnia mleczarska, producent systemów uszczelniających dla Volkswagena, Daimlera, Forda, General Motors, producenci ciągników i maszyn rolniczych, firmy zajmujące się stolarką budowlaną, przemysłem paliwowym i branżą nieruchomości oraz transportem.

W REGON wpisane są 2602 podmioty gospodarki narodowej z siedzibą w Mrągowie. Najwięcej z nich zajmuje się:

 • handlem hurtowym i detalicznym, naprawą pojazdów – 535 podmiotów,
 • budownictwem – 318 podmiotów,
 • działalnością związaną z obsługą rynku nieruchomości – 254 podmioty,
 • działalnością profesjonalną, naukową i techniczną – 209 podmiotów.

W mieście działają firmy różnej wielkości. Najwięcej w REGON jest zarejestrowanych mikrojednostek – 2502 – ze stanem zatrudnienia do 9 osób bądź opartych na samozatrudnieniu. 73 podmioty generują od 10 do 49 miejsc pracy, a 25 zatrudnia od 50 do 249 pracowników. Dwóch największych pracodawców – firma prywatna i jednostka budżetowa – zatrudnia między 250 a 999 osób.

Miasta w województwie warmińsko-mazurskim w większości mierzą się z dużym problemem bezrobocia. Jak wygląda sytuacja na rynku pracy w Mrągowie?
Stopa bezrobocia w powiecie mrągowskim jest niewiele wyższa niż średnia dla województwa, trzeba jednak zauważyć, że obie wartość znacznie przewyższają poziom krajowy.

Stopa bezrobocia rejestrowanego wg GUS (dane na marzec 2021 r.):

 • Polska – 6,4%,
 • woj. warmińsko-mazurskie – 10,5%,
 • powiat mrągowski – 11,8%.

W rejestrze Powiatowego Urzędu Pracy w Mrągowie figurowało 2112 osób bezrobotnych, w tym 1019 kobiet. W szczególnej sytuacji na rynku pracy znajdowało się 1715 osób, a najwięcej z nich borykało się z długotrwałym bezrobociem – 906 osób (źródło: PUP Mrągowo).

PUP Mrągowo:

Adres: ul. Kopernika 1, 11-700 Mrągowo
E-mail: sekretariat@pupmragowo.pl
Telefon: (089) 743-35-00.

Szukaj pracy w mieście