Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Warmińsko-mazurskie Kurzętnik
DYREKTOR FINANSOWY / GŁÓWNY KSIĘGOWY

EXPOM S.A.
Kurzętnik
praca stacjonarna
4816 dni temu

Ogłoszenie numer: 141769, z dnia 2011-04-11

Firma Expom S.A. prowadząca od prawie 60 lat działalność w branży metalowej specjalizuje się w produkcji wysoko przetworzonego produktu finalnego. Expom wytwarza części, zespoły i urządzenia dla przemysłu energetycznego, okrętowego, wydobywczego, budowlanego i innych. Ponad 90% produkcji realizowana jest w oparciu o zamówienia klientów zagranicznych. Kluczowe obszary, w których firma prowadzi działalność i chce się rozwijać to energetyka odnawialna (kotły na biomasę, konstrukcje dla elektrowni wodnych, małe elektrownie wiatrowe), branża gazowo-naftowa (elementy maszyn do budowy rurociągów, stalowe konstrukcje spawane do poszukiwań i wydobycia gazu niekonwencjonalnego) oraz branża okrętowa (kompaktowe żurawie okrętowe i elementy dźwigów). Firma świadczy także usługi specjalistyczne związane z ciężką obróbką mechaniczną, cięciem laserem i plazmą, gięciem i walcowaniem oraz spawaniem różnego rodzaju materiałów. Expom S.A. zatrudnia 130 wysoko wykwalifikowanych pracowników i posiada własne biuro technologiczno-konstrukcyjne, a także pięć hal produkcyjnych o łącznej powierzchni 6500mkw wraz z parkiem maszynowym. Firma posiada zezwolenia, certyfikaty i świadectwa dotyczące systemu zapewnienia jakości produkcji, a także system zarządzania zgodny z normami ISO.

Miejsce pracy: Kurzętnik

Opis stanowiska

  • prowadzenie pełnej księgowości Spółki,
  • sporządzanie deklaracji miesięcznych, kwartalnych i rocznych,
  • kontrolowanie i kierowanie procesami finansowymi zgodnie ze standardami oraz przepisami prawa,
  • nadzór nad pracą członków zespołu,
  • sporządzanie sprawozdań finansowych, bilansów i raportów rocznych,
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi:, urzędami skarbowymi, audytorami oraz działami wewnętrznymi,
  • kontrolowanie, autoryzowanie i księgowanie dokumentów,
  • kształtowanie i realizacja strategii finansowej firmy,
  • zarządzanie finansami i sterowanie płynnością finansową Spółki,
  • przygotowywanie budżetu i kontrola jego realizacji,
  • aktywne uczestnictwo w optymalizacji i rozwoju efektywności standardów pracy,
  • doradztwo i ścisła współpraca z Zarządem i Radą Nadzorczą Spółki.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe z zakresu ekonomii, finansów, rachunkowości lub podatków,
  • minimum 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku,
  • znajomość ustawy o rachunkowości, przepisów kodeksu spółek handlowych oraz znajomość standardów finansowych,
  • biegła znajomość aktualnych regulacji ZUS, ubezpieczeń społecznych oraz prawa podatkowego,
  • znajomość aplikacji finansowo-księgowych,
  • doświadczenie w prowadzeniu negocjacji z bankami i instytucjami finansowymi,
  • dobra znajomość języka angielskiego,
  • mile widziane: certyfikat Księgowy Ministerstwa Finansów, uprawnienia Biegłego Rewidenta,

Wymagania osobowościowe:

  • samodzielność i dobra organizacja pracy własnej i podległego zespołu,
  • wysokie zdolności interpersonalne,
  • wysoko rozwinięte umiejętności analityczne i planistyczne,
  • odpowiedzialność, skrupulatność, rzeczowość i uczciwość,
  • zdolność rozwiązywania problemów i umiejętności taktyczne,

Oferujemy

  • atrakcyjne wynagrodzenie,
  • pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej, w prężnym i ambitnym zespole młodych ludzi,
  • możliwość zdobycia szerokiego doświadczenia oraz podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego,
  • stabilne warunki zatrudnienia,
  • przyjazną atmosferę pracy,
  • pomoc przy zakwaterowaniu,

Wynagrodzenie

Od 4000 do 10000 PLN