Praca Rypin

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 346

 • Kierowca międzynarodowy

  Van Huet Glastransport Polska Sp. z o.o.   kujawsko-pomorskie  
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat   10 500 - 14 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko
  3 godz.
 • Duty Manager

  ManpowerGroup   kujawsko-pomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Katar
  kierownik/koordynator / menedżer  aplikuj szybko
  5 godz.

Praca w Rypinie

Rypin jest miastem położonym w województwie kujawsko-pomorskim. Pełni funkcję lokalnego ośrodka administracyjnego – jest siedzibą władz powiatu rypińskiego oraz miejsko-wiejskiej gminy. 

Rypin leży nad rzeką Rypienicą, na Pojezierzu Dobrzyńskim. W pobliżu miasta znajdują się liczne jeziora – jest ich tak wiele, że ta część województwa zwana jest niekiedy Szwajcarią Dobrzyńską. Z Rypina blisko także do kompleksów leśnych Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Nieco dalej rozciąga się Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy. 

O ciekawą ofertę kulturalną w mieście dbają takie instytucje jak Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej, Rypiński Dom Kultury, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna. W mieście działają różnego rodzaju stowarzyszenia, kluby, pracownie artystyczne. Do ważniejszych wydarzeń odbywających się w Rypinie należy Ogólnopolski Przegląd Teatrów Amatorskich „Rypińska Wiosna Teatralna”. Miasto jest przyjazne do życia, stwarza dobre warunki do wypoczynku, rozwoju zainteresowań. 

Kto powinien bez trudu znaleźć w Rypinie pracę? Zapoznaj się z krótką charakterystyką tutejszego rynku zatrudnienia. 

Rypin – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Rypina na mapie Polski należy szukać pomiędzy Brodnicą, Toruniem, Płoskiem i Mławą. Dojazd do miejscowości zapewniają drogi wojewódzkie nr 534, 557, 560, 563, a także liczne trasy powiatowe i drogi gminne. W Rypinie zatrzymują się też pociągi. 

Miasto jest niewielkie – zajmuje powierzchnię 10,96 kilometra kwadratowego. Liczba mieszkańców Rypina wynosi z kolei około 16 tys. osób, co daje gęstość zaludnienia bliską 1472 osobom na kilometr kwadratowy. 

W Rypinie obowiązują:

 • numer kierunkowy (+48) 54,
 • kod pocztowy 87-500,
 • kod rejestracji pojazdów CRY.

Funkcjonują tu takie instytucje publiczne jak:

 • Urząd Miasta Rypina
  Adres: ul. Warszawska 40, 87-500 Rypin
  Telefon: 54 280 96 00
 • Urząd Gminy Rypin
  Adres: ul. Lipnowska 4, 87-500 Rypin
  Telefon: 54 280 97 00
 • Starostwo Powiatowe w Rypinie
  Adres: ul. Warszawska 38, 87-500 Rypin
  Telefon: 54 280 24 33

Okolice Rypina są atrakcyjne turystycznie, niemniej samo miasteczko także warto zobaczyć. Świadectwem sięgającej średniowiecza historii są liczne zabytki Rypina – XIV-wieczny kościół pw. Świętej Trójcy, XVII-wieczna kaplica pw. św. Barbary, XIX-wieczny kościół ewangelicki. Warto też zajrzeć do współczesnego kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa Chrystusa, w którym znajdują się jedne z największych witraży w Europie. 

Rynek pracy, oferty pracy – Rypin

W Rypinie rozwijane są handel, usługi (w tym budowlane), a także przemysł. Rypińskie przedsiębiorstwa produkują między innymi wyposażenie kuchenne, wyroby z drutu, meble, elektronikę, opakowania, akcesoria funeralne, konstrukcje stalowe, maszyny. 

W mieście funkcjonuje łącznie 1851 podmiotów gospodarki narodowej (źródło: rejestr REGON, GUS, stan na koniec marca 2021 r.). Są to jednostki różnej wielkości:

 • 1760 mikro, tworzących 0-9 miejsc pracy, 
 • 72 małe, zatrudniające 10-49 pracowników, 
 • 15 średnich, o stanie zatrudnienia rzędu 50-249 osób, 
 • 4 duże, zatrudniające 250-999 pracowników.

Najwięcej jest w Rypinie:

 • sklepów / hurtowni / punktów naprawy pojazdów – stanowią 29,1% wszystkich podmiotów gospodarki, 
 • przedsiębiorstw budowlanych – 14,2%, 
 • zakładów przetwórstwa przemysłowego – 7,9%, 
 • jednostek prowadzących działalność profesjonalną, naukową, techniczną – 8,4%. 

Zapotrzebowanie na rypińskim rynku zatrudnienia jest dość różnorodne. Zgodnie z corocznym badaniem Barometr zawodów (stan na 2021 r.) w całym powiecie rypińskim największy deficyt kandydatów do pracy dotyczy cukierników i piekarzy. 

Braki kadrowe notowane są jednak w wielu branżach. Wśród profesji deficytowych w powiecie są także:

 • z branży motoryzacyjnej, elektromaszynowej – blacharze i lakiernicy samochodowi, diagności samochodowi, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, inżynierowie mechanicy, mechanicy maszyn i urządzeń, mechanicy pojazdów samochodowych, specjaliści elektroniki, automatyki i robotyki, technicy mechanicy, 
 • z pozostałej produkcji przemysłowej – spawacze, krawcy i pracownicy produkcji odzieży, masarze i przetwórcy ryb, obuwnicy, pracownicy przetwórstwa metali, projektanci wzornictwa przemysłowego i operatorzy CAD, 
 • z branży budowlanej – dekarze i blacharze budowlani, murarze i tynkarze, 
 • z branży transportowej – kierowcy autobusów, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, 
 • z branży medycznej – farmaceuci, fizjoterapeuci i masażyści, lekarze, pielęgniarki i położne, psycholodzy i psychoterapeuci, 
 • z innych branż – samodzielni księgowi, kucharze, nauczyciele przedmiotów zawodowych. 

W znalezieniu zatrudnienia pomaga Powiatowy Urząd Pracy w Rypinie:

PUP Rypin

Adres: Nowy Rynek 14, 87-500 Rypin
Telefon: 54 280 21 44, e-mail: tory@praca.gov.pl

 

Szukaj pracy w mieście