Praca Górzno Najnowsze oferty pracy: 6

Praca KUJAWSKO-POMORSKIE Najnowsze oferty pracy

Praca w Górznie

Górzno – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Górzno jest jednym z trzech ośrodków miejskich powiatu brodnickiego, obok Brodnicy (siedziby starostwa powiatowego) i Jabłonowa Pomorskiego. Z Górzna do Brodnicy jest 21 kilometrów, a żeby dostać się do Jabłonowa Pomorskiego, trzeba pokonać trasę o długości około 46 kilometrów. Dojazd do Górzna zapewniają drogi lokalne – gminne i powiatowe. W pobliżu wiodą też między innymi droga wojewódzka nr 544 i droga krajowa nr 15. 

Inne większe miasta zlokalizowane stosunkowo blisko Górzna to:

 • Lidzbark – 23 kilometry, 
 • Rypin – 24 kilometry, 
 • Żuromin – 39 kilometrów, 
 • Sierpc – 50 kilometrów, 
 • Mława – 68 kilometrów, 
 • Toruń – 80 kilometrów. 

Liczba mieszkańców Górzna wynosi około 1,4 tys. osób. Miasto rozciąga się na powierzchni 3,48 kilometra kwadratowego. Obowiązują w nim kod pocztowy 87-320, numer kierunkowy (+48) 56 i oznaczenie rejestracji pojazdów CBR. 

W miasteczku znajduje się siedziba władz samorządowych:

 • Urząd Miasta i Gminy Górzno
  Adres: Rynek 1, 87-320 Górzno
  Telefon: 56 498 92 49

W  kwestiach związanych z zatrudnieniem mieszkańcy miasta mogą zwrócić się o pomoc do Powiatowego Urzędu Pracy w Brodnicy:

 • PUP Brodnica
  Adres: ul. Żwirki i Wigury 3, 87-300 Brodnica
  Telefon: 56 649 89 40

Górzno warto odwiedzić w celach wypoczynkowych. Nieskażona przyroda, czyste powietrze, jeziora i lasy pozwalają odetchnąć od zgiełku i tempa życia w większych miastach. W samym Górznie można zobaczyć kilka ciekawych zabytków, między innymi kościół Świętego Krzyża – unikatowa budowla sakralna wzniesiona przez zakon bożogrobców w XVIII wieku. W miasteczku zachowało się wiele starych domów, młyn, pozostałością po średniowiecznym grodzie jest kopiec. W Górznie działają takie instytucje jak Gminny Ośrodek Kultury, Gminno-Miejska Biblioteka Publiczna. 

Rynek pracy, oferty pracy – Górzno

Miasteczko jest ośrodkiem wypoczynkowym, a także handlowo-usługowym. Rozwija się tu też przemysł, przede wszystkim drzewno-meblowy, lecz nie tylko. W Górznie działają również producenci z branży opakowań, chłodniczej, wyrobów hutniczych. 

Zgodnie z rejestrem REGON (stan na koniec marca 2021 r.) w mieście Górznie funkcjonują łącznie 202 podmioty gospodarki narodowej, w tym 1 średniej wielkości (50-249 pracowników), 5 małych (10-49 pracowników) i 196 mikro (0-9 pracowników). Największy podmiot jest jednostką budżetową. 

Dużych firm nie ma również na terenie wiejskim gminy Górzno. Na 206 podmiotów gospodarki narodowej 198 jest mikro, 6 małych i 2 średniej wielkości. 

Górzno tworzy mały i niezbyt zróżnicowany rynek pracy, dlatego szukając tu zatrudnienia, warto brać pod uwagę większy obszar, np. powiat. Część mieszkańców Górzna decyduje się też na dojazd do pracy w Lidzbarku i innych dużych ośrodkach gospodarczych. 

Jeśli chodzi o powiat brodnicki, zapotrzebowanie na kadrę dotyczy w nim głównie branż budowlanej, medycznej, gastronomii i motoryzacji. 

Zgodnie z wynikami corocznej prognozy wykonywanej na zlecenie resortu pracy Barometr zawodów w 2021 r. w powiecie zauważono deficyt gotowych na podjęcie zatrudnienia:

 • w budownictwie – brukarzy, dekarzy i blacharzy budowlanych, monterów instalacji budowlanych, monterów konstrukcji metalowych, murarzy i tynkarzy, operatorów i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, operatorów urządzeń dźwigowo-transportowych, pracowników robót wykończeniowych w budownictwie, robotników budowlanych, 
 • w branży motoryzacyjnej i pozostałej produkcji przemysłowej – blacharzy i lakierników samochodowych, diagnostów samochodowych, mechaników samochodowych, elektryków, elektromechaników i elektromonterów, lakierników, mechaników maszyn i urządzeń, operatorów maszyn do produkcji i przetwórstwa papieru, operatorów maszyn do produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, robotników obróbki drewna i stolarzy, krawców i pracowników produkcji odzieży, 
 • z branży medycznej – fizjoterapeutów i masażystów, lekarzy, ratowników medycznych, 
 • z transportu – kierowców ciężarówek, 
 • z gastronomii – kucharzy, szefów kuchni, piekarzy, 
 • z oświaty – nauczycieli języków obcych i lektorów, nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących, nauczycieli przedszkoli,
 • z branży beauty – fryzjerów.