Zobacz więcej ofert pracy

Informatyk

Izba Administracji Skarbowej w Kielcach
Kielce
praca stacjonarna
1841 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Informatyk
Miejsce pracy: Kielce
Ogłoszenie o naborze Nr 46481

Warunki pracy

Praca w siedzibie urzędu, praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie, zagrożenie naciskami grup przestępczych, zagrożenie korupcją. Budynek nieprzystosowany dla osób niepełnosprawnych. Narzędzia i materiały pracy - komputer, drukarki, kserokopiarki.

Zakres zadań

  • Administrowanie, wdrażanie, monitorowanie systemów informatycznych funkcjonujących w Izbie Administracji Skarbowej i urzędach oraz systemów działających centralnie. Gromadzenie danych komputerowych, archiwizacja zbiorów oraz tworzenie kopii bezpieczeństwa gromadzonych plików
  • Realizowanie polityki bezpieczeństwa systemów informatycznych, zapobieganie naruszeniu oraz nadzór nad archiwizacją i bezpieczeństwem gromadzonych i przesyłanych danych poprzez współpracę z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji i komórką ochrony
  • Rozwiązywanie problemów użytkowników dotyczących działania sprzętu komputerowego, w tym monitorowanie i zarządzanie zgłoszeniami, weryfikacja potrzeb użytkowników w zakresie sprzętu komputerowego i oprogramowania oraz wspieranie użytkownika infrastruktury informatycznej jednostki w zakresie obsługi sprzętu i aplikacji
  • Administrowanie siecią komputerową, monitorowanie bezpieczeństwa sieci i systemów informatycznych
  • Zapewnienie prawidłowego funkcjonowania eksploatowanego sprzętu komputerowego i telekomunikacyjnego. Modernizacja bazy sprzętowej w Izbie Administracji Skarbowej i urzędach oraz konserwacja i naprawa sprzętu komputerowego; Współpraca z firmami/instytucjami zewnętrznymi w zakresie eksploatacji sprzętu komputerowego, oprogramowania oraz pozostałego sprzętu objętego nadzorem; Techniczny odbiór dostaw i usług związanych z zakupem sprzętu komputerowego i oprogramowania
  • Prowadzenie szkoleń w zakresie właściwości rzeczowej komórki na rzecz innych komórek organizacyjnych/podmiotów w tym prowadzenie instruktażu w zakresie obsługi urządzeń komputerowych i telekomunikacyjnych oraz aplikacji komputerowych
  • Przygotowywanie danych i opracowywanie analiz w zakresie właściwości komórki niezbędnych do opracowywanych okresowych i doraźnych sprawozdań na potrzeby Izby Administracji Skarbowej i urzędów
  • Udział w testach i odbiorach rozwiązań informatycznych realizowanych regionalnie w Izbie Administracji Skarbowej i urzędach oraz realizowanych centralnie

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze IT
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym, pozwalającym na swobodne korzystanie z dokumentacji
  • Administracja systemami informatycznymi opartymi o systemy Windows i Linux
  • Znajomość zasad budowy i konfiguracji infrastruktury teleinformatycznej
  • Identyfikacja i rozwiązywanie problemów ze sprzętem i oprogramowaniem
  • Umiejętność przekazywania informacji w sposób jasny, precyzyjny i zwięzły
  • W jednostkach organizacyjnych KAS może być zatrudniona albo pełnić służbę osoba, która nie pełniła służby zawodowej ani nie pracowała w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2016 r. poz. 1721), ani nie była ich współpracownikiem
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość relacyjnych baz danych
  • Znajomość zagadnień programowania obiektywnego
  • Prawo jazdy kat. B