Praca Suchedniów Najnowsze oferty pracy: 5

 • PZU Życie S.A.
  Kielce, Daleszyce, Chęciny, Włoszczowa, Krasocin, Końskie, Fałków, Opatów, Ożarów, Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Skarżysko-Kamienna, Suchedniów, Starachowice, Wąchock, Busko-Zdrój, Pacanów, Kazimierza Wielka, Skalbmierz, Jędrzejów, Małogoszcz
  Rekrutacja online
  specjalista junior / mid / senior
  1 dzień
  Obserwuj
 • PZU Życie S.A.
  Kielce, Daleszyce, Chęciny, Włoszczowa, Krasocin, Końskie, Fałków, Opatów, Ożarów, Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Skarżysko-Kamienna, Suchedniów, Starachowice, Wąchock, Busko-Zdrój, Pacanów, Kazimierza Wielka, Skalbmierz, Jędrzejów, Małogoszcz
  Rekrutacja online
  specjalista junior / mid / senior
  4 dni
  Obserwuj
 • Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku-Kamiennej
  Suchedniów
  6 dni
  Obserwuj
 • Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku-Kamiennej
  Suchedniów
  11 dni
  Obserwuj
 • Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku-Kamiennej
  Suchedniów
  14 dni
  Obserwuj

Praca ŚWIĘTOKRZYSKIE Najnowsze oferty pracy

Praca w Suchedniowie

Suchedniów jest niedużym, liczącym około 8 tys. mieszkańców, miastem województwa świętokrzyskiego, siedzibą władz miejsko-wiejskiej gminy. Leży na północny wschód od Kielc, w powiecie skarżyskim. Położenie miasta sprzyja rozwojowi gospodarczemu. Suchedniów znajduje się w połowie trasy łączącej Kraków z Warszawą. Do stolicy Polski jest stąd 150 km, do Krakowa – 144 km. Przez miasto biegnie droga ekspresowa S7, łącząca Rabkę-Zdrój i Gdańsk oraz droga wojewódzka nr 751 – z Suchedniowa do Ostrowca Świętokrzyskiego. Ponadto w mieście zatrzymują się pociągi pasażerskie relacji Kraków – Warszawa. Suchedniów posiada też rozbudowaną sieć dróg lokalnych, która łączy miejscowość z sąsiednimi ośrodkami. Do siedziby powiatu – Skarżyska-Kamiennej można dojechać autem w 10 minut. Inne pobliskie miasta to Wąchock, Bodzentyn, Starachowice, Stąporków, Szydłowiec, Daleszyce czy Nowa Słupia. Odległość dzieląca Suchedniów i Kielce wynosi 28 km.

Otoczony przez małe ośrodki miejskie Suchedniów wraz z nimi tworzy rynek pracy, który jednak boryka się z problemem bezrobocia. Stopa bezrobocia w powiecie skarżyskim w maju 2020 r. utrzymywała się na poziomie 16,1%. To znacznie więcej niż w województwie świętokrzyskim – 8,5% oraz w całej Polsce – 6,0%. W maju w skarżyskim Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było około 4100 osób bezrobotnych, a powiat miał najwyższą w województwie stopę bezrobocia, kolejny powiat, opatowski, odnotował w maju 13,2%. Co za tym idzie, walka z bezrobociem, aktywizacja zawodowa mieszkańców są niezwykle istotnymi zadaniami samorządu.

Na kogo czeka praca w województwie świętokrzyskim, a właściwie w jego północnej części? Analizę sytuacji na lokalnym rynku pracy, prowadzoną pod kątem oceny zapotrzebowania na pracowników, znajdziemy w prognozie Barometr zawodów. Zgodnie z nią w powiecie skarżyskim w 2020 r. w porównaniu z rokiem 2019 przybyło 8 zawodów deficytowych. Największe zapotrzebowanie dotyczy zawodu kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, a największa nadwyżka kandydatów nad dostępnymi ofertami – ekonomisty. Z brakami kadrowymi borykają się jednak także pracodawcy w branżach budowlanej, produkcyjnej, motoryzacyjnej czy opiekuńczej oraz opiece zdrowotnej i innych.

W mieście działa 905 podmiotów gospodarki narodowej (stan REGON na 30 czerwca 2020 r.), z czego 880 w sektorze prywatnym, a 715 to osoby fizyczne. Suchedniów – gmina ani miasto nie są miejscem prosperowania dużych zakładów pracy. Lokalny rynek kształtują mikroprzedsiębiorstwa (jednostek zatrudniających do 9 osób jest w mieście 868) oraz małe firmy (liczba podmiotów liczących między 10 a 49 pracowników wynosi 30). Siedmiu pracodawców utrzymuje pomiędzy 50 a 249 miejsc pracy.

Praca w Suchedniowie nie jest więc dostępna w dużych zakładach. Jeśli zaś chodzi o sektory gospodarki, najwięcej podmiotów zajmuje się handlem hurtowym i detalicznym oraz naprawą pojazdów, popularne jest również przetwórstwo przemysłowe i budownictwo oraz usługi. Sporo, bo 35 suchedniowskich podmiotów, świadczy usługi związane z zakwaterowaniem i gastronomią.

Znajdująca się na północnym skraju Gór Świętokrzyskich miejscowość może zaoferować turystom wiele atrakcji. Jej niepodważalnym atutem jest piękna, urozmaicona przyroda otuliny dwóch parków krajobrazowych. Nic więc dziwnego, że w gminie Suchedniów agroturystyka staje się coraz bardziej popularna. Partnerska sieć usług turystycznych ułatwia gościom odnalezienie interesujących miejsc w mieście i gminie, atrakcji, zgodnych z ich oczekiwaniami. W tej okolicy można wypocząć na łonie natury, na przykład korzystając ze szlaków pieszych i rowerowych czy wybierając się na konne przejażdżki. Na amatorów plażowania i sportów wodnych czekają zbiornik wodny w nieodległych od miasta Mostkach oraz zalew w Suchedniowie – w samym centrum miasta – a wraz z nim pole namiotowe, wypożyczalnia sprzętu sportowo-rekreacyjnego, boiska do siatkówki i piłki plażowej czy korty tenisowe.

W mieście i gminie Suchedniów atrakcje to także liczne plenerowe imprezy, które przyciągają gości z całego regionu, jak odbywające się w czerwcu „Świętojanki”. Będąc w okolicy, na pewno warto poznać zabytki regionu i jego historię. Ta rozpoczyna się XVI w. i jest związana z górnictwem oraz przemysłem (przeróbką kopalin, hutnictwem) i rozwojem Staropolskiego Okręgu Przemysłowego. Prawa miejskie Suchedniów uzyskał jednak dopiero w 1962 r. Najważniejsze zabytki to kościół św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie, Kałamarzyk z XVIII w., cmentarz z zabytkowymi nagrobkami, utworzony w I połowie XIX w.