Praca Jędrzejów

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 332

 • Stolarz meblowy / Stolarz jachtowy

  BRASCO Sp. j.   świętokrzyskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko
  1 godz.
 • Elektryk okrętowy / Elektryk jachtowy

  BRASCO Sp. j.   świętokrzyskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko
  1 godz.

Praca w Jędrzejowie

Jędrzejów – jedno z 44 miast w woj. świętokrzyskim, stolica powiatu jędrzejowskiego, siedziba władz miejsko-wiejskiej gminy. Leży na Płaskowyżu Jędrzejowskim, nad dwoma rzekami – Jasionką i Brzeźnicą. Województwo świętokrzyskie nieodłącznie kojarzy się z turystką, Górami Świętokrzyskimi. Czy także Jędrzejów wpisuje się w to skojarzenie? Czy to miejscowość o dużym potencjale turystycznym? A może lokalni przedsiębiorcy wybierają inne branże? Warto wiedzieć, co przyjezdnym, mieszkańcom oraz inwestorom mają do zaoferowania miasto i gmina Jędrzejów.

Jędrzejów – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Leżąca w południowo-zachodniej części województwa w niedużej, bo niespełna 40-kilometrowej odległości od Kielc, miejscowość zajmuje 11,37 km² i liczy 14 675 mieszkańców (stan na koniec 2019 r.). Inne nieodległe ośrodki miejskie to Chmielnik (41 km), uzdrowiskowy Busko-Zdrój (39 km) czy leżące na drodze do Kielc Chęciny (26 km). Jędrzejów znajduje się 80 km od Krakowa, 121 km od Katowic i 215 km od Warszawy. W mieście przecinają się drogi krajowe i wojewódzkie. Przez Jędrzejów biegną droga krajowa nr 7 (relacji Gdańsk – Chyżne), droga krajowa nr 78 (z Chałupek do Chmielnika) oraz drogi wojewódzkie: nr 728 (łącząca Końskie z Jędrzejowem) i 768 (z Jędrzejowa do Kazimierzy Wielkiej). Jędrzejów ma też swoją obwodnicę, dzięki czemu w centrum nie odbywa się ruch tranzytowy. W mieście zatrzymują się pociągi.

Czy miasto to dobry kierunek dla osób zainteresowanych np. sezonowym zatrudnieniem w turystyce, pracą dorywczą? Jędrzejów ma bazę gastronomiczną, noclegową. Działalnością związana z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi zajmują się 43 podmioty w mieście i 55 w gminie. Sporo w okolicy zabytków i terenów rekreacyjnych. Do tych pierwszych zalicza się XII-wieczne archiopactwo Cystersów w Jędrzejowie – najstarszy kościół Cystersów w Polsce, a także kościół św. Trójcy w Jędrzejowie. W mieście znajduje się także Muzeum Przypkowskich, a znaną w regionie atrakcją jest przejazd wąskotorową kolejką – Ciuchcią Expres Ponidzie.

Rynek pracy, oferty pracy – Jędrzejów

Dobra infrastruktura drogowa i połączenia kolejowe poszerzają zakres poszukiwań zatrudnienia mieszkańców. Dla kogo znajdzie się praca w Jędrzejowie bądź niedaleko od miasta? Informacji na temat zapotrzebowania na pracowników – w skali ogólnopolskiej – i lokalnej – w poszczególnych województwach, a nawet powiatach, dostarcza Barometr zawodów. To prognoza ekspertów corocznie przygotowywana na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Zgodnie z nią w powiecie jędrzejowskim wszystkie, poza pielęgniarkami i położnymi, zawody deficytowe wymagają wykształcenia zawodowego lub technicznego. Niedobór kandydatów do pracy z oczekiwanym przez pracodawców doświadczeniem, umiejętnościami i aktualnymi uprawnieniami dotyczy branży budowlanej. Brakuje betoniarzy i zbrojarzy, brukarzy, cieśli, stolarzy, dekarzy i blacharzy budowlanych, monterów instalacji budowlanych, pracowników robót wykończeniowych w budownictwie oraz robotników budowlanych. Dla kogo jeszcze jest tutaj praca? Jędrzejów i sąsiadujące z nim miejscowości to dobry wybór dla reprezentantów zawodów z branży motoryzacyjnej – blacharzy i lakierników samochodowych oraz mechaników pojazdów samochodowych. W deficycie są kandydaci na stanowisko kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, a także elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, legitymujący się aktualnymi uprawnieniami. Inne deficytowe zawody w powiecie to magazynier, robotnik obróbki drewna i stolarz, spawacz, ślusarz, piekarz i fryzjer.

Z kolei ekonomiści, których interesują oferty pracy w województwie świętokrzyskim, mogą mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia w okolicy Jędrzejowa – wg Barometru na lokalnym rynku pracy utrzymuje się duża nadwyżka kandydatów. Pozostałe zawody nadwyżkowe to pedagodzy, pracownicy biur podróży i organizatorzy obsługi turystycznej, specjaliści technologii żywności i żywienia oraz rolnicy i hodowcy.

Stopa bezrobocia w powiecie w maju 2020 r. wynosiła 7,4%. Mimo iż była wyższa niż wskaźnik dla całej Polski – 6,0%, to w porównaniu do województwa świętokrzyskiego (8,5%) przyjęła niższą wartość. W tym okresie PUP w Jędrzejowie miał w swoim rejestrze około 2,6 tys. osób bezrobotnych.

Zgodnie z rejestrem REGON (stan na 30.06.2020 r.) na terenie miasta działa 1912 podmiotów gospodarki narodowej. 1823 to mikrojednostki – samozatrudnieni bądź podmioty liczące maksymalnie 9 pracowników. W Jędrzejowie pracę oferują jednak także większe podmioty. 67 z nich zatrudnia między 10 a 49 osób, a 18 deklaruje stan kadry w przedziale 50 – 249. 4 największych (tak w mieście, jak i w gminie) pracodawców utrzymuje między 250 a 999 miejsc pracy. Jakie branże należą do najlepiej rozwiniętych w Jędrzejowie? Firmy zajmujące się handlem hurtowym i detalicznym, naprawą pojazdów tworzą najliczniejszą grupę – 25,6% wszystkich zarejestrowanych w mieście podmiotów gospodarczych. 10,8% zajmuje się przetwórstwem przemysłowym, a niewiele mniej, 10,4%, budownictwem. 8,2% podmiotów trudni się działalnością profesjonalną, naukową i techniczną, a 8,2% usługami (sekcja PKD – pozostałe usługi).

PUP Jędrzejów

Adres: ul. Okrzei 49B, 28-300 Jędrzejów
E-mail: kije@praca.gov.pl 
Telefon: 41 380-23-74, 41 386-54-92

Szukaj pracy w mieście