Zobacz więcej ofert pracy

Inspektor weterynaryjny

Powiatowy Inspektorat Weterynarii we Wrześni
Września
praca stacjonarna
873 dni temu
Powiatowy Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Września
Ogłoszenie o naborze Nr 88670

Warunki pracy

praca biurowa w siedzibie urzędu (parter, I i II piętro) oraz praca w terenie, praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzi, na dobę, występują bariery architektoniczne: brak podjazdów do budynku, brak windy, brak dostosowania toalet do potrzeb osób niepełnosprawnych, brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym, prowadzenie samochodu

Zakres zadań

  • przyjmuje zgłoszenia o chorobach zakaźnych i prowadzi dochodzenie epizootyczne oraz prowadzi czynności związane ze zwalczaniem ogniska choroby zakaźnej
  • kontroluje przestrzeganie wymaganych warunków weterynaryjnych w zakresie obrotu zwierzętami, miejsc skupu i gromadzenia zwierząt oraz schronisk dla zwierząt, przesyłki zwierząt w miejscu przeznaczenia
  • kontroluje siedziby stada w zakresie identyfikacji i rejestracji zwierząt oraz wymogów wzajemnej zgodności
  • planuje, organizuje i nadzoruje realizację programów monitoringowych chorób zakaźnych zwierząt
  • obsługuje weterynaryjne systemy informatyczne
  • prowadzi dokumentację i sprawozdawczość w zakresie zdrowia i ochrony zwierząt oraz zwalczania chorób zakaźnych zwierząt

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne lub inne wyższe z zakresu spraw należących do właściwości Inspekcji Weterynaryjnej
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • posiadanie prawa jazdy kat.B
  • dobra umiejętność obsługi komputera
  • prawo posiadania zawodu lekarza weterynarii (dot. aplikacji lekarzy weterynarii)
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • specjalizacja z zakresu spraw należących do właściwości Inspekcji Weterynaryjnej
  • umiejętność obsługi specjalistycznych programów weterynaryjnych