Zobacz więcej ofert pracy

Inspektor weterynaryjny

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Ostrołęce
Ostrołęka
praca stacjonarna
812 dni temu
Powiatowy Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Ostrołęka
Ogłoszenie o naborze Nr 91736

Warunki pracy

Praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń biurowych. Praca w terenie - krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe, w szczególnie trudnych warunkach środowiskowych. Ryzyko chorób zakaźnych. Permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli. Praca w budynku jednopiętrowym, bez podjazdu, brak windy. Pomieszczenia sanitarno-higieniczne nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.

Zakres zadań

  • Realizuje zadania związane z obowiązkiem certyfikowania przesyłek kierowanych na rynek Wielkiej Brytanii.
  • Zwalcza choroby zakaźne zwierząt w celu ochrony zdrowia publicznego i uniknięcia strat ekonomicznych.
  • Nadzoruje przestrzeganie przepisów o ochronie zwierząt oraz kontroluje podmioty utrzymujące zwierzęta pod względem ich dobrostanu w celu określenia przestrzegania warunków utrzymania zwierząt.
  • Sprawuje nadzór nad jakością zdrowotną materiału biologicznego i spełnianiem warunków weterynaryjnych przez podmioty wytwarzające lub wykorzystujące materiał biologiczny w celu określenia poprawności i konieczności jego wykorzystania.
  • Organizuje, zabezpiecza materiały i nadzoruje przebieg badan monitoringowych chorób zakaźnych zwierząt domowych i dzikich w celu określenia stopnia zakażenia chorobami u zwierząt na badanym terenie.
  • Obsługa i wykorzystywanie danych programów platform informatycznych: SERPIW, SIRZ, PA2A, Centralnej Bazy Danych Koni i TRACES w celu wprowadzenia danych żądanych przez PLWet, WLWet lub kierownictwo ARiMR, jak również do uzyskania danych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania PIWet w Ostrołęce.
  • Dokumentuje prowadzone postępowanie administracyjne we wszystkich sprawach związanych ze zdrowiem i ochroną zwierząt w celu prawidłowego postępowania zgodnego z KPA.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne - lekarz weterynarii
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii
  • Prawo jazdy kat. B
  • Znajomość przepisów weterynaryjnych, KPA, ustawy o służbie cywilnej oraz obsługa programów komputerowych (Pakiet Office), stosowanie prawa w praktyce, analityczne myślenie, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, prognozowanie, działanie w sytuacjach stresowych i nieprzewidywalnych.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe