Praca Ostrów Mazowiecka

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 354

 • Monter rusztowań / Monter rusztowań + kierowca C+E

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   mazowieckie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny   15 000 - 16 000 zł brutto/mies.
  21 godz.
 • Cieśla / Zbrojarz / Betoniarz

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   mazowieckie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Nysa
  pracownik fizyczny
  21 godz.

Praca w Ostrowi Mazowieckiej

Ostrów Mazowiecka leży w województwie mazowieckim, w jego północno-wschodniej części. Jest siedzibą władz powiatu ostrowskiego oraz wiejskiej gminy Ostrów Mazowiecka. Urząd miasta, urząd gminy, powiatowy urząd pracy i inne instytucje administracji publicznej obsługują mieszkańców miasta, gminy i powiatu.

Miasto Ostrów Mazowiecka, powiat ostrowski

Ostrów Mazowiecka pełni nie tylko funkcję centrum administracyjnego, ale również kulturalnego i edukacyjnego – także na poziomie szkolnictwa wyższego. Jest ośrodkiem przemysłowym, handlowym i usługowym, generującym wiele miejsc zatrudnienia. Co warto wiedzieć o mieście? Czy w Ostrowi Mazowieckiej praca jest na wyciągnięcie ręki?

Ostrów Mazowiecka – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Miasto zamieszkuje 22,4 tys. osób. Powierzchnia Ostrowi Mazowieckiej wynosi 22 kilometry kwadratowe. Wiejska gmina, której siedzibą jest Ostrów Mazowiecka, zajmuje obszar 284 kilometrów kwadratowych, z czego ponad połowę stanowią użytki rolne, a niemal 40% użytki leśne.

Choć turystyka nie jest filarem rozwoju ostrowskiej gospodarki, to w gminie znaleźć można wiele miejsc rekreacji i odpoczynku, a także bazę gastronomiczną i noclegową. Dużym walorem turystycznym jest przyroda – lasy Puszczy Białej i zbiorniki wodne.

Powiat ostrowski, poza Ostrowią Mazowiecką, tworzą gmina miejsko-wiejska Brok oraz 9 gmin wiejskich: Ostrów Mazowiecka, Andrzejewo, Boguty-Pianki, Małkinia Górna, Nur, Stary Lubotyń, Szulborze Wielkie, Wąsewo, Zaręby Kościelne. Powiat sąsiaduje od południowego wschodu z województwem podlaskim. Odległość między Ostrowią Mazowiecką a Warszawą wynosi 99 kilometrów. 

Miasto jest ważnym węzłem komunikacyjnym, w którym przecinają się trasy międzynarodowe, krajowe i regionalne. Przez Ostrów Mazowiecką biegnie droga ekspresowa S8 (łącząca stolicę Polski z Białymstokiem) i łączące się z nią w mieście droga krajowa nr 50 (z Ciechanowa), droga krajowa nr 60 (z Łęczycy) oraz dwie drogi wojewódzkie 627 (Ostrołęka – Sokołów Podlaski) i 677 (Łomża – Ostrów Mazowiecka).

Położenie na szlakach międzyregionalnych współcześnie to duży atut dla działających w Ostrowi Mazowieckiej i okolicach przedsiębiorców. Także historia miasta pokazuje, że rozwijało się ono gospodarczo dzięki dostępności komunikacyjnej. Ostrów Mazowiecka prawa miejskie uzyskała już w 1434 r. decyzją księcia Bolesława IV.

Rynek pracy, oferty pracy – Ostrów Mazowiecka

Ostrów Mazowiecka to spory rynek pracy, rozwinięty handel i przemysł, przede wszystkim drzewny, meblowy, spożywczy, elektroniczny i maszynowy.

W mieście działa 3099 podmiotów gospodarki narodowej (stan REGON na 30 września 2020 r., dane GUS). Najwięcej jest samozatrudnionych i jednostek liczących do 9 pracowników – łącznie 3017, ale na mapie gospodarczej miasta znajdziemy także większe zakłady pracy. 58 podmiotów zatrudnia między 10 a 49 osób, 22 – od 50 do 249 osób. W Ostrowi Mazowieckiej siedzibę mają też dwa duże podmioty jeden z sektora publicznego – zatrudnia między 250 a 999 osób – i jeden prywatny – generujący 1000 lub więcej miejsc pracy. 

W mieście najwięcej jest firm handlowych i zajmujących się naprawą pojazdów (929 podmiotów). Licznie reprezentowane są także następujące sekcje PKD:

 • budownictwo – 448 podmiotów,
 • transport i gospodarka magazynowa – 282 podmioty,
 • działalność profesjonalna, naukowa i techniczna – 245 podmiotów,
 • przetwórstwo przemysłowe – 239 podmiotów,
 • pozostałe usługi – 208 podmiotów,
 • opieka zdrowotna i pomoc społeczna – 206 podmiotów.

W Ostrowi Mazowieckiej działają duże zakłady produkcyjne, m.in. fabryka mebli, urządzeń radiolokacyjnych, styropianu, zakłady tworzyw sztucznych czy producent koncentratów spożywczych. Wiele miejsc pracy generują też firmy handlowe, transportowe i spedycyjne oraz sektor publiczny, do którego należy łącznie 69 podmiotów, w tym miejskie spółki (Zakład Gospodarki Komunalnej, Zakład Energetyki Cieplnej oraz Towarzystwo Budownictwa Społecznego).

Analizując stopę bezrobocia w poszczególnych powiatach, można dostrzec, że rynek pracy w województwie mazowieckim jest bardzo zróżnicowany. Na koniec września 2020 r. wg danych Głównego Urzędu Statystycznego stopa bezrobocia w Mazowieckiem wyniosła 5,1%. Na tę średnią złożyły się m.in. 1,8% wskaźnika bezrobocia w Warszawie czy 17,9% w powiecie radomskim. Jak na tym tle wypada powiat ostrowski? Tutaj stopa bezrobocia jest wyższa niż wojewódzka średnia i wynosi 9,5%. To także więcej niż wartość stopy bezrobocia dla wyliczonej dla Polski – 6,1%.

PUP Ostrów Mazowiecka:

Adres: ul. 3 Maja 55, 07-300 Ostrów Mazowiecka
E-mail: pupom@post.pl
Telefon: 29 74 533 93, 29 74 521 51