Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca śląskie Katowice
Inspektor wojewódzki

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
Katowice
praca stacjonarna
1626 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Katowice
Ogłoszenie o naborze Nr 57128

Warunki pracy

Pracownikom oferujemy:
• stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
• dodatek za wysługę lat od 5 do 20% wynagrodzenia w zależności od udokumentowanego stażu pracy
• dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. ,,trzynastka”
• nagrody okresowe uzależnione od osiąganych wyników pracy
• elastyczny czas pracy
• perspektywę rozwoju zawodowego
• udział w szkoleniach/kursach, dofinansowanie do studiów i nauki języków obcych
• pakiet socjalny, w tym między innymi: dofinansowanie do wypoczynku, wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach, pożyczki na cele mieszkaniowe, dopłata do karty sportowej
• możliwość skorzystania z oferty ubezpieczenia grupowego a także Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej
• dofinansowanie do zakupu okularów
• budynek Wydziału PS znajduje się w bliskim sąsiedztwie przystanków autobusowych, linii tramwajowej oraz dworca kolejowego a także w niewielkiej odległości od autostrady A-4 oraz drogi krajowej E-75.
Stanowisko pracy w siedzibie Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej (pomieszczenia biurowe na II piętrze). Budynek przy ul. Powstańców 41 a – bez barier architektonicznych, wyposażony w windę osobową, drzwi odpowiedniej szerokości, umożliwiające poruszanie się osobom niepełnosprawnym na wózkach inwalidzkich, odpowiednio dostosowane toalety. Wejście do budynku wyposażone w podjazd. Obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie. Praca zarówno stacjonarna w biurze jak i w terenie, związana z działalnością kontrolną, prowadzoną w podmiotach niepublicznych na terenie województwa śląskiego. Dodatkowo wyjazdy służbowe na obszarze województwa wiążą się z uczestnictwem w spotkaniach, naradach i konferencjach w ramach merytorycznego wsparcia podmiotów, udzielających pomocy w zakresie przeciwdziałania bezdomności, których siedziby mogą posiadać bariery architektoniczne. Konieczność bieżącego, samodzielnego korzystania ze środków komunikacji publicznej, celem dojazdu do kontrolowanych jednostek. Zagrożenie korupcją.

Zakres zadań

  • Przeprowadzanie kontroli wykonywanych przez podmioty uprawnione zadań z zakresu pomocy społecznej, na podstawie zawartej z Wojewodą Śląskim umowy, w celu oceny efektywności, rzetelności, jakości oraz stanu ich realizacji a także prawidłowości wykorzystania dotacji.
  • Przygotowywanie i przeprowadzanie, przy uwzględnieniu zasady pomocniczości, efektywności, uczciwej konkurencji i jawności, konkursów ofert dla podmiotów wykonujących zadania z zakresu pomocy społecznej (określone przez Wojewodę Śląskiego lub wynikające z programów resortowych i rządowych) w celu ich finansowego wsparcia.
  • Sporządzanie analiz, sprawozdań, zestawień i opracowań z zakresu wykonywanych działań obejmujących system pomocy społecznej, w szczególności z wykorzystania środków finansowych i merytorycznej realizacji dofinansowanych przez Wojewodę Śląskiego zadań, w celu dostarczenia (m.in. pracownikom Oddziału, Wydziału i Urzędu oraz organom centralnym) informacji o aktualnym stanie faktycznym.
  • Prowadzenie rejestrów Wojewody Śląskiego dotyczących miejsc udzielania tymczasowego schronienia oraz jednostek specjalistycznego poradnictwa celem publicznego udostępniania na bieżąco aktualizowanych informacji w tym zakresie.
  • Przygotowywanie aneksów modyfikujących sposób wykonywania zadań z zakresu pomocy społecznej, przez podmioty uprawnione na podstawie zawartej z Wojewodą Śląskim umowy w celu efektywnej i optymalnej realizacji dofinansowanych zadań.
  • Doradzanie podmiotom uprawnionym odnośnie sposobu realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej w oparciu o umowę zawartą z Wojewodą Śląskim w celu właściwego wykorzystania środków finansowych przeznaczonych na ich realizację.
  • Uczestniczenie w działaniach związanych z przeciwdziałaniem zjawisku bezdomności w celu identyfikacji problematycznych obszarów oraz merytorycznego wsparcia podmiotów udzielających pomocy w tym zakresie.
  • Przygotowywanie opinii, rekomendacji i stanowisk w sprawie honorowych patronatów Wojewody Śląskiego na wnioski organizacji pozarządowych i innych instytucji działających w obszarze pomocy społecznej w celu budowania pozytywnego wizerunku Wojewody Śląskiego i efektywnej współpracy z sektorem niepublicznym.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie lub wyższe zawodowe na kierunkach: prawo, administracja, ekonomia, politologia o specjalności polityka społeczna lub profilaktyka społeczna i resocjalizacja, psychologia, pedagogika, pedagogika specjalna, socjologia lub ukończone studia wyższe w wyższej szkole zawodowej o specjalności praca socjalna
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w pomocy społecznej
  • szczególne uprawnienia: ukończona specjalizacja z zakresu organizacji pomocy społecznej
  • znajomość ustawy o pomocy społecznej wraz z aktami wykonawczymi do niej
  • znajomość ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dział I oraz Dział II - rozdziały 1, 2 oraz 2a)
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • komunikacja
  • współpraca
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość ustawy o kontroli w administracji rządowej
  • znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego
  • myślenie analityczne
  • orientacja na klienta