Zobacz więcej ofert pracy

Kontroler skarbowy

Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
Gdynia
praca stacjonarna
994 dni temu
Dyrektor Izby Administracji Skarbowej poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Gdynia
Ogłoszenie o naborze Nr 81036

Warunki pracy

warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca biurowa

  • praca jednozmianowa w porze dziennej

  • czas pracy zgodny z ustawą o służbie cywilnej,

  • praca z wykorzystaniem komputera powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy oraz innych urządzeń biurowych

  • praca w zespole pod presją czasu,

 miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • budynek wyposażony w windę oraz toaletę dla osób niepełnosprawnych

Zakres zadań

  • Uczestniczy w działalności analitycznej i prognostycznej w odniesieniu do negatywnych zjawisk występujących w zakresie właściwości KAS
  • Pozyskuje informacje z baz danych niezbędne do zarządzania ryzykiem i przetwarza je
  • Analizuje dane i informacje będące w posiadaniu PUCS
  • Przygotowuje dokumentację z zakresu prowadzonych analiz oraz spraw z zakresu działania komórki
  • Dokonuje analizy informacji dostępnych w ramach wymiany informacji podatkowych i celnych w tym w systemach informatycznych wspomagających wymianę informacji

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok i 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji
  • Znajomość przepisów prawa proceduralnego i materialnego w zakresie podatków
  • Umiejętności analityczne
  • Umiejętność obsługi aplikacji biurowych (edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne)
  • Łatwość komunikacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe