Uniwersytet Morski w Gdyni poszukuje
Kandydata/Kandydatkę na stanowisko:
- bieżąca realizacja zamówień na materiały biblioteczne (odszukanie w magazynie egzemplarza, przekazanie do wypożyczalni, wycofywanie niezrealizowanych zamówień)
- obsługa bibliotecznego systemu
- włączanie na bieżąco do magazynów zwróconych materiałów bibliotecznych
- sprawdzanie poprawnego układu księgozbioru na półkach
- udział przy selekcji księgozbioru: utrzymanie porządku i czystości na półkach magazynowych
- pieczętowanie i włączanie do magazynu nowości książkowych
- zachowawcza konserwacja zbiorów
- obsługa czytelników w wypożyczalni
Wymagania podstawowe:
- wykształcenie wyższe
- biegła obsługa komputera (środowisko Windows) oraz pakietu biurowego Office (Word, Excel)
- gotowość do pracy w godzinach zgodnych z harmonogramem w zakresie godzin 7.15 – 18.00
- obsługa systemu bibliotecznego
Wymagania dodatkowe:
- brak przeciwwskazań do prac w magazynach książkowych (kurz, przenoszenie książek itp.)
- mile widziana znajomość języka angielskiego
Wymiar czasu pracy: pełny etat
Komórka organizacyjna: Biblioteka Główna UMG
Przewidywana data zatrudnienia: luty/marzec 2023
Dodatkowe informacje: równoważny system czasu pracy
Poznaj
Uniwersytet Morski w Gdyni
Uniwersytet Morski w Gdyni (UMG) jest kontynuatorem tradycji i następcą prawnym Szkoły Morskiej utworzonej 17 czerwca 1920 roku w Tczewie, a także: polskich szkół morskich w Londynie i Southampton, kształcących kadry morskie w czasie II wojny światowej, a następnie Państwowej Szkoły Morskiej, Państwowej Szkoły Rybołówstwa Morskiego i Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni.
Uniwersytet Morski w Gdyni (UMG) to największa państwowa uczelnia morska w Polsce i jedna z największych w Europie, kształcąca przyszłych oficerów floty handlowej oraz kadry inżynierskie i menedżerskie dla gospodarki morskiej i regionu nadmorskiego na poziomie inżynierskim i magisterskim. Uczelnia umożliwia zdobywanie wiedzy na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych i podyplomowych. Uczelnia prowadzi także kształcenie uzupełniające dla oficerów i specjalistów gospodarki morskiej oraz różnego rodzaju kursy kwalifikacyjne i specjalistyczne.
Oferta kierunków i specjalności jest bogata i odpowiada na aktualne zapotrzebowanie rynku pracy, a niewątpliwą zaletą Uczelni jest to, że kształci na wydziałach, kierunkach i specjalnościach zarówno morskich, jak i lądowych.
Uniwersytet Morski w Gdyni tworzą 4 prężnie rozwijające się wydziały: Elektryczny, Mechaniczny, Nawigacyjny oraz Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa, w ramach których Uczelnia rozwija swoją działalność naukowo – dydaktyczną na 9 kierunkach studiów, w 42 specjalnościach. Wszystkie wydziały mają prawa doktoryzowania, a Wydział Elektryczny, Wydział Nawigacyjny i Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa dodatkowo prawa habilitowania.
Na Uniwersytecie Morskim w Gdyni, łącznie na wszystkich rodzajach studiów, zdobywa wiedzę ok. 5 tysięcy studiujących. Nauczaniem studentów zajmuje się wszechstronnie wykształcona kadra naukowców – nauczycieli akademickich, gwarantująca najwyższy poziom dydaktyczny.
Uczelnia spełnia światowe wymogi w zakresie kształcenia oficerów floty handlowej zgodnie z Konwencją STCW, a System Zarządzania Jakością jest zgodny z wymaganiami normą ISO 9001:2008 i obejmuje całą działalność Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. O wysokiej randze naszej Uczelni świadczy również jej członkostwo w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Uczelni Morskich (IAMU).