Zobacz więcej ofert pracy

Oficer portu

Urząd Morski w Gdyni
Gdańsk
specjalista (mid)
praca stacjonarna
14 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Gdańsk
Ogłoszenie o naborze Nr 136432

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

charakter stanowiska i sposób wykonywania na nim zadań:

  • praca w terenie
  • nietypowe godziny pracy (równoważny system czasu pracy),
  • zagrożenie korupcją,
  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych.

miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • brak windy, podjazdu,
  • toaleta niedostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych,
  • drzwi odpowiedniej szerokości,
  • miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Czynniki fizyczne, biologiczne i inne, w tym niebezpieczne:

  • praca przy monitorze ekranowym (komputer) pow. 4 godzin dziennie,
  • zmienne warunki atmosferyczne,
  • promieniowanie elektromagnetyczne niejonizujące: strefa bezpieczna,
  • praca zmianowa /nocna.

Zakres zadań

  • monitoruje ruch statków w porcie i na redzie oraz wydaje zezwolenia na ruch w porcie oraz wejście lub wyjście statku z portu
  • sprawuje nadzór w zakresie spełniania warunków korzystania przez statki z usług pilotowych, usług holowniczych i pomocy cumowników
  • przeprowadza kontrole podczas dokonywanych obchodów w granicach portu i obiektów portowych oraz przeprowadza interwencje w przypadku wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa w porcie
  • przeprowadza kontrole stwierdzające zapewnienie warunków bezpiecznej obsługi przeładunku materiałów niebezpiecznych
  • przeprowadza kontrole podczas dokonywanych obchodów w granicach portu i obiektów portowych oraz podejmuje niezbędne działania w przypadku wystąpienia zanieczyszczenia nabrzeży i wód portowych
  • podejmuje niezbędne działania w przypadku wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa w porcie i na redzie oraz udziela wsparcia informacyjnego w trakcie akcji ratowniczych, przeciwsztormowych, przeciwlodowych i likwidacji rozlewów
  • dokonuje zapisów w dzienniku portowym
  • wykonuje czynności dochodzeniowe

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w pracy na statku w dziale pokładowym
  • Dyplom na poziomie operacyjnym w dziale pokładowym
  • Świadectwo przeszkolenia w zakresie wykorzystania radaru i ARPA na poziomie operacyjnym
  • Świadectwo ogólne lub ograniczone operatora GMDSS (GOC, ROC)
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego (A2 wg ESOKJ)
  • Znajomość przepisów dotyczących bezpieczeństwa morskiego w zakresie wykonywanych zadań
  • Znajomość przepisów dotyczących ochrony żeglugi i portów morskich w zakresie wykonywanych zadań
  • Znajomość przepisów portowych w zakresie wykonywanych zadań
  • Znajomość przepisów dotyczących ochrony środowiska morskiego w zakresie wykonywanych zadań
  • Umiejętność współpracy
  • Samodzielność i inicjatywa
  • Kreatywność
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
  • Dyplom na poziomie zarządzania w dziale pokładowym
  • Prawo jazdy kategorii B
  • Świadectwo przeszkolenia w zakresie wykorzystania radaru i ARPA na poziomie zarządzania
  • Przeszkolenie w zakresie obsługi ekstranetowej aplikacji Systemu Wymiany Informacji Bezpieczeństwa Żeglugi (SWIBŻ)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (B2 wg ESOKJ)