Przesuń w lewo lub prawo,
aby przejść do następnej lub poprzedniej oferty pracy

Specjalista/Główny Specjalista – Administrator systemów Linux

Gdańskie Centrum Informatyczne

Gdańsk

281 dni temu

Ogłoszenie numer: 1754744, z dnia 2017-08-18

Dyrektor Gdańskiego Centrum Informatycznego
na podstawie art. 11 ust.1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 902)

ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze
w Gdańskim Centrum Informatycznym w Gdańsku, ul. Prof. Witolda Andruszkiewicza 5

Miejsce pracy: pomorskie / Gdańsk

Opis stanowiska

Do zadań wykonywanych na stanowisku będzie należało:

  • administrowanie serwerami opartymi o system operacyjny Linux;
  • wykonywanie i okresowe weryfikowanie kopii bezpieczeństwa systemów Linux i usług sieciowych;
  • nadzór nad funkcjonowaniem poczty elektronicznej i współadministrowanie serwerem pocztowym;
  • administrowanie serwisem intranetowym Urzędu Miejskiego w Gdańsku;
  • prace związane z rozwojem administrowanych i nadzorowanych systemów Linux;
  • monitorowanie zasobów informatycznych bezpośrednio związanych z funkcjonowaniem w/w narzędzi oraz podejmowanie stosownych działań;
  • fachowa pomoc użytkownikom w czasie wdrażania i eksploatacji administrowanych i nadzorowanych systemów Linux;
  • prowadzenie pełnej dokumentacji związanej z wykonywanymi czynnościami administracyjnymi;
  • zarządzanie systemem kopii bezpieczeństwa;
  • planowanie rozwoju i dokonywanie modyfikacji infrastruktury sieciowej i serwerowej Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Wymagania

Od kandydatów przystępujących do naboru oczekujemy:

- wymagania niezbędne

  • wykształcenie wyższe;
  • min. 4-letni staż pracy;
  • min. 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku;
  • doświadczenie w administrowaniu sieciowymi systemami operacyjnymi (Red Hat, Debian, FreeBSD);
  • bardzo dobra znajomość technologii i systemów pocztowych, DNS, MySQL, WWW, JBoss;
  • znajomość technologii sieciowych LAN, WAN, SAN;
  • umiejętność tworzenia skryptów dla celów administracyjnych (Bash, Python);
  • znajomość języka angielskiego;
  • umiejętność obsługi komputera (pakiet MS Office);
  • obywatelstwo polskie;
  • nieposzlakowana opinia;
  • niekaralność za przestępstwa popełnione umyślnie ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwa skarbowe;
  • pełna zdolność do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych.

- wymagania dodatkowe

  • doświadczenie w administrowaniu pocztą elektroniczną w organizacji zatrudniającej powyżej 500 osób;
  • znajomość technologii wirtualizacji serwerów (Citrix, Vmware);
  • znajomość zagadnień związanych z bezpieczeństwem i utwardzaniem systemów Linux (czynności mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa oferowanego przez system);
  • podstawowa umiejętność obsługi mechanizmów Active Directory;
  • znajomość technologii kopii bezpieczeństwa EMC: Avamar, DataDomain.

Oferujemy

  • umowę o pracę: pierwsza umowa o pracę zawierana jest na czas określony maksymalnie na 6 miesięcy, po tym okresie możliwe jest zawarcie kolejnej umowy o pracę;
  • wymiar czasu pracy: pełny etat, 40 godz. tygodniowo,
  • /w przypadku osób niepełnosprawnych, zgodnie z odrębnymi przepisami/,
  • miejsce pracy: Gdańsk,
  • specyfika pracy: praca biurowa,
  • wynagrodzenie zasadnicze w przedziale 2900,00 – 4800,00 brutto, w zależności od posiadanego doświadczenia i kompetencji,
    /zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 marca 2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych/,
  • dodatek stażowy
    /zgodnie z Ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych/,
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „trzynastka”
    /zgodnie z Ustawą z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej/,
  • przewidywany termin zatrudnienia: wrzesień 2017 r.

Poznaj stanowisko: Administrator Unix / Linux

Administrator UNIX to osoba, która zajmuje się administrowaniem systemu UNIX, zapewnieniem właściwego funkcjonowania serwerów i usług systemowych, rozwiązywaniem bieżących problemów użytkowników sieci i aplikacji systemowych, instalacją i konfiguracją oprogramowania oraz wdrażaniem zmian. Administrator UNIX powinien posiadać wykształcenie wyższe ...
Administrator Unix / Linux Praca Administrator Unix / Linux

Szukaj pracy według:

Dolnośląskie:
Wrocław (577)
Wałbrzych (38)
Legnica (52)
Kujawsko-pomorskie:
Bydgoszcz (149)
Toruń (93)
Lubelskie:
Lublin (103)
Chełm (22)
Lubuskie:
Łódzkie:
Małopolskie:
Kraków (783)
Tarnów (33)
Nowy Sącz (34)
Mazowieckie:
Warszawa (1674)
Radom (59)
Płock (35)
Opolskie:
Opole (111)
Nysa (20)