Praca.pl Praca Pomorskie Gdańsk Specjalista ds. Funduszy UE Gdańsk
Specjalistka / Specjalista ds. Funduszy Pomocowych

Hevelianum
Gdańsk, ul. Gradowa 6
4 000 - 4 500 zł brutto/mies.
specjalista (mid)
część etatu
umowa o pracę
praca stacjonarna
93 dni temu
Hevelianum to centrum nauki. Popularyzujemy naukę, budujemy świadomość oraz nawyki przyjazne dla planety i człowieka, dbając o zabytkowe dziedzictwo Góry Gradowej i Domu Zdrojowego w Brzeźnie. Pomagamy uczyć się przez całe życie, tworząc społeczeństwo bazujące na wiedzy, zaufaniu i współpracy.

Dyrektor Hevelianum na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r.
o pracownikach samorządowych (tj.: Dz. U. z 2022 r. poz. 530 ze zm.) ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze:
Miejsce pracy: Gdańsk, ul. Gradowa 6

Podstawowe obowiązki:

  • aktywne pozyskiwanie finansowania na potrzeby działalności programowej Hevelianum,
  • aktywne pozyskiwanie finansowania na potrzeby działalności inwestycyjnej Hevelianum, /;
  • współpraca z działami Hevelianum oraz zewnętrznymi partnerami mającymi wpływ na informacje niezbędne do sporządzania wniosków,
  • monitorowanie rynku funduszy unijnych, Programów Operacyjnych oraz wszystkich innych instytucji i grantodawców finansujących działania zgodne ze statutem Hevelianum a także analiza możliwości pozyskiwania funduszy na potrzeby działalności Hevelianum;
  • przygotowanie dokumentów związanych z aplikowaniem o dofinansowanie oraz realizacja procesu prawidłowego złożenia wniosku,
  • prowadzenie kompleksowej dokumentacji i korespondencji związanej
    z realizacją projektów współfinansowanych z funduszy pomocowych,
    w tym rozliczenia według ustalonego harmonogramu, sporządzanie sprawozdań, monitoring, ewaluacja, archiwizacja - zgodnie z umowami
    o dofinansowanie, wytycznymi instytucji finansujących i procedurami wewnętrznymi Hevelianum,
  • nawiązywanie kontaktów, utrzymywanie relacji i stała współpraca
    z instytucjami partnerskimi i finansującymi Hevelianum.
Wymagania niezbędne:
  • wykształcenie wyższe,
  • minimum 4-letni staż pracy, w tym minimum 2-letni na podobnym stanowisku,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • samodzielność w prowadzeniu projektów,
  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych.
Mile widziane:
  • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację (poziom minimum B2),
  • doświadczenie w pracy w instytucji samorządowej lub instytucji kultury,
  • doświadczenie w udziale w programach współpracy międzynarodowej,
  • doświadczenie w pozyskiwaniu sponsorów,
  • doświadczenie w pracy z dokumentami finansowo-księgowymi.
Oferujemy:
  • pracę w dynamicznym zespole, który ceni sobie współpracę, rozwój i pozytywną energię,
  • realizację ciekawych projektów,
  • możliwość wdrażania własnych pomysłów,
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • 13 pensja,
  • benefity (ZFŚS – m.in. wczasy pod gruszą, dofinasowanie wypoczynku dla dzieci; refundacja zakupu okularów korekcyjnych),
  • elastyczny czas pracy,
Warunki pracy:
  • wymiar czasu pracy: 1/2 etatu (20 godz. tygodniowo, w przypadku osób z niepełnosprawnościami, zgodnie z odrębnymi przepisami) lub część etatu,
  • umowa o pracę na czas określony maksymalnie na 6 miesięcy, kolejna umowa o pracę do uzgodnienia,
  • wynagrodzenie łączne w przedziale 4.000 - 4.500 brutto, uzależnione
    od posiadanego doświadczenia i kwalifikacji (wynagrodzenie zasadnicze zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 22 maja 2023 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych),
  • przewidywany termin zatrudnienia: marzec - czerwiec 2024.
  • miejsce pracy: siedziba Hevelianum, ul. Gradowa 6, 80-802 Gdańsk

Wymagane dokumenty:

  • CV,
  • mile widziane referencje,
  • kserokopie dokumentów kwalifikacyjnych, świadectw pracy, dyplomów ukończenia studiów, itp.,
  • oświadczenie o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie, ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwa skarbowe
    (w przypadku zatrudnienia, kandydat zobowiązany zostanie
    do dostarczenia zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego),
  • oświadczenie kandydata, że w przypadku wyboru jego oferty zobowiązuje się nie wykonywać zajęć tożsamych, pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych, wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność oraz zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi
    z ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych,
  • oświadczenie z własnoręcznie podpisaną klauzulą: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Hevelianum z siedzibą przy ul. Gradowej 6, 80-802 Gdańsk, w celu realizacji obecnego procesu rekrutacji. Jestem świadomy/a prawa dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawą z 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2018 poz. 1000)”,
  • mile widziane referencje.