Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Lubuskie Zielona Góra
Starszy statystyk

Urząd Statystyczny w Zielonej Górze
Zielona Góra
praca stacjonarna
1816 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Zielona Góra
Ogłoszenie o naborze Nr 47503

Warunki pracy

• praca w siedzibie Urzędu
• praca administracyjno-biurowa
• użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów)
• wymuszona pozycja ciała
• oświetlenie sztuczne i naturalne
• praca przy monitorze ekranowym
• brak windy
• przy wejściu do budynku znajduje się podjazd dla osób niepełnosprawnych

Zakres zadań

  • Pozyskiwanie, analiza kompletności i poprawności gromadzonych danych oraz prowadzenie korespondencji z respondentami w zakresie obowiązków sprawozdawczych w celu zapewnienia odpowiedniej jakości badań
  • Analiza kartoteki po zakończeniu badania i sporządzanie wykazów zaistniałych zmian w celu zaktualizowania bazy jednostek statystycznych
  • Uczestnictwo w tworzeniu i testowaniu nowych aplikacji do prowadzonych badań w celu sprawniejszego ich funkcjonowania
  • Udział w pracach związanych ze spisami powszechnymi i innymi badaniami masowymi w celu uzyskania danych wojewódzkich
  • Przygotowywanie i archiwizacja dokumentów zgodnie z instrukcją kancelaryjną i archiwalną celem przekazania do archiwum

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość przepisów z zakresu ustawy o służbie cywilnej oraz ustawy o statystyce publicznej
  • umiejętność obsługi komputera (MS OFFICE)
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • współpraca
  • komunikacja
  • rzetelność
  • wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość programów i aplikacji statystycznych
  • myślenie analityczne
  • orientacja na klienta/interesanta