Praca Nowogród Bobrzański Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 50

Praca w Nowogrodzie Bobrzańskim

Nowogród Bobrzański (lubuskie) – położenie, ludność

Nowogród Bobrzański leży w odległości około 23 kilometrów od Zielonej Góry. Stosunkowo blisko z miasteczka także do Gubina (48 kilometrów), Żar (19 kilometrów), Żagania (22 kilometry), Nowej Soli (38 kilometrów), Kożuchowa (30 kilometrów). Polsko-niemiecka granica oddalona jest o około 42 kilometry. 

Na infrastrukturę transportową okolicy składają się drogi lokalne i ponadlokalne. Nowogród Bobrzański przecina droga krajowa nr 27, wiodąca do Zielonej Góry, Żar i granicy kraju we wsi Przewóz (powiat żarski). Do Nowogrodu Bobrzańskiego wiodą także trasy wojewódzkie – 288, 289, 295.

Miasto zajmuje powierzchnię 14,643 kilometra kwadratowego. Jego populacja to z kolei 5,1 tys. osób. Obowiązują tu numer kierunkowy (+48) 68 i kod pocztowy 66-010. Tutejsze samochody mają oznaczenie FZI na tablicach rejestracyjnych. 

Nowogród Bobrzański – firmy w liczbach

Miasteczko rozwija się jako lokalne centrum usługowo-handlowe. W Nowogrodzie Bobrzańskim działają producenci środków kosmetyki samochodowej, elementów betonowych, mebli, schodów, wag, materiałów budowlanych. Miasto jest też siedzibą kopalni kruszyw, a także licznych firm budowlanych. 

Zgodnie z REGON (styczeń 2021 r., źródło: GUS) w miejscowości funkcjonuje 477 podmiotów gospodarki narodowej, w tym 1 średniej wielkości jednostka (50-249 pracowników), 14 małych podmiotów (10-49 pracowników), 462 mikrojednostki (0-9 pracowników). 

W Nowogrodzie Bobrzańskim najwięcej jest:

 • przedsiębiorstw budowlanych – stanowią 25,2% ogółu podmiotów gospodarki, 
 • sklepów, hurtowni, firm zajmujących się naprawą pojazdów – 18,2%, 
 • przedsiębiorstw z branży nieruchomości – 10,9%. 

Praca – Nowogród Bobrzański (lubuskie)

Lokalny rynek pracy jest dość ograniczony, dlatego część mieszkańców miasta decyduje się na zatrudnienie w pobliskich miejscowościach, przede wszystkim w Zielonej Górze. 

Stopa bezrobocia w powiecie zielonogórskim jest na poziomie 8,6% (źródło: GUS, styczeń 2021 r.), jednak w Zielonej Górze uzyskuje znacznie niższą wartość – 4,2%. 

Szukający zatrudnienia lub innych form wsparcia zawodowego mieszkańcy Nowogrodu Bobrzańskiego mogą zwracać się do miejscowego oddziału Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze:

 • PUP Zielona Góra – Filia w Nowogrodzie Bobrzańskim:
  Adres: ul. Słowackiego 11, 66-010 Nowogród Bobrzański
  Tel. (68) 321-66-26

W czasie szukania pracy w woj. lubuskim warto także sprawdzić wyniki corocznej prognozy zapotrzebowania na rynku pracy – Barometr zawodów. W 2021 r. w powiecie zielonogórskim wskazano 26 grup profesji deficytowych z różnych branż. Na brak ofert zatrudnienia nie powinni narzekać:

 • pracownicy IT – analitycy, testerzy i operatorzy systemów teleinformatycznych, 
 • pracownicy motoryzacji, branży maszynowej – blacharze i lakiernicy samochodowi, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, inżynierowie elektrycy i energetycy, mechanicy pojazdów samochodowych, spawacze, ślusarze, 
 • pracownicy budownictwa – brukarze, inżynierowie budownictwa, monterzy instalacji budowlanych, murarze i tynkarze, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, kierownicy budowy,
 • pracownicy gastronomii – cukiernicy, piekarze, 
 • pracownicy opieki zdrowotnej – fizjoterapeuci i masażyści, logopedzi i audiofonolodzy, pielęgniarki i położne, pracownicy ds. techniki dentystycznej, 
 • pracownicy transportu – kierowcy samochodów ciężarowych, listonosze i kurierzy, 
 • inni – fryzjerzy, krawcy i pracownicy produkcji odzieży, nauczyciele praktycznej nauki zawodu, samodzielni księgowi.

W powiecie zanotowano też nadwyżkę szukających pracy przedstawicieli kilku grup zawodowych – robotników socjalnych, robotników budowlanych, specjalistów administracji publicznej, sprzątaczek i pokojowych.