Praca Nowe Miasteczko Najnowsze oferty pracy

Nie znaleźliśmy ofert pracy spełniających wybrane kryteria.
Sprawdź, czy nie ma literówek we wpisanych frazach lub spróbuj bardziej ogólnego zapytania.

Praca LUBUSKIE Najnowsze oferty pracy

Praca w Nowym Miasteczku

Nowe Miasteczko – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Nowe Miasteczko leży w powiecie nowosolskim – pozostałe ośrodki miejskie powiatu to Nowa Sól, Bytom Odrzański, Kożuchów i Otyń. Odległości między miastami nie są duże. Z Nowego Miasteczka do Nowej Soli jest 13 kilometrów, do Bytomia Odrzańskiego 9 kilometrów, do Kożuchowa 13 kilometrów, a do Otynia 18 kilometrów. 

Sprawną komunikację, tak w skali regionalnej, jak i ponadregionalnej, zapewnia wiodąca tędy droga ekspresowa S3, łącząca np. Nowe Miasteczko, Nową Sól, Zieloną Górę, Gorzów Wielkopolski, Legnicę, Szczecin, Świnoujście. W Nowym Miasteczku zbiegają się drogi wojewódzkie nr 293, 328, 333. 

Nowe Miasteczko – wbrew nazwie – ma wielowiekową historię, prawa miejskie uzyskało już w XIII wieku, a po ich utracie na nieco ponad dwie dekady, ponownie w 1945 roku. Znaleźć tu można wiele zabytków, np. ratusz, kościoły Opatrzności Bożej, św. Marii Magdaleny. W należącym do gminy Gołaszynie mieszczą się ponadto gotycki kościół św. Marcina oraz dawny folwark. Do dyspozycji mieszkańców są takie instytucje jak Gminny Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna.

Miasto znajduje się w typowo wiejskiej gminie, na której krajobraz składają się przede wszystkim rozległe pola uprawne. Niedaleko stąd do malowniczego Przemkowskiego Parku Krajobrazowego i Stawów Przemkowskich, a także Odry (przez Nowe Miasteczko przepływa jej dopływ – Biała Woda). 

Powierzchnia miejscowości wynosi 3,29 kilometra kwadratowego, a jego populacja – 2,8 tys. osób. Do Nowego MIasteczka są przypisane numer kierunkowy (+48) 68, kod pocztowy 67-124 i oznaczenie rejestracji pojazdów FNW.

Władze samorządowe mają siedzibę w ratuszu:

 • Urząd Miasta i Gminy
  Adres: Rynek 2, 67-124 Nowe Miasteczko
  Telefon: 68 388 81 54

Miejscowość jest małym ośrodkiem gospodarczym. Zgodnie z prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny rejestrem REGON (stan na koniec stycznia 2021 r.) działa tu 267 podmiotów gospodarki narodowej, w tym:

 • 256 mikro, tworzących maksymalnie 9 miejsc pracy,
 • 9 małych, zatrudniających 10-49 osób,
 • 2 średnie, o stanie kadry rzędu 50-249 pracowników. 

Warto dodać, że dwie największe jednostki należą do sektora budżetowego. Gospodarkę Nowego Miasteczka tworzą zatem wyłącznie małe i mikrojednostki. Większych firm nie ma również w obrębie gminy. 

Jakie rodzaje działalności prowadzą mieszkańcy Nowego Miasteczka? Najwięcej jest:

 • sklepów, hurtowni, punktów naprawy samochodów i motocykli – stanowią 22,1% wszystkich tutejszych podmiotów gospodarki, 
 • przedsiębiorstw budowlanych – 21%, 
 • zakładów przemysłowych – 11,6%, 
 • punktów usługowych, w tym oferujących naprawę sprzętu domowego, komputerów – 11,2%. 

Rynek pracy, oferty pracy – Nowe Miasteczko

Tutejszy rynek w pracy jest niewielki i mało zróżnicowany, dlatego część mieszkańców Nowego Miasteczka szuka zatrudnienia w okolicznych miejscowościach. Bezrobotni mogą zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy w Nowej Soli:

 • PUP Nowa Sól 
  Adres: ul. Stanisława Staszica 1c, 67-100 Nowa Sól
  Telefon: 68 387 32 42

W styczniu 2021 r. w rejestrze urzędu znajdowało się mniej więcej 2 tys. bezrobotnych. W tym czasie stopa bezrobocia w powiecie nowosolskim była na poziomie 7,4% (w Polsce – 6,5%). 

Wskazówką w czasie szukania pracy w województwie lubuskim może być badanie Barometr zawodów, wykonywane każdego roku na zlecenie resortu pracy. W 2021 r. eksperci rynku pracy wskazali w powiecie nowosolskim zawody z dużym deficytem kandydatów do podjęcia zatrudnienia w stosunku do dostępnych ofert. Lista obejmuje: brukarzy, cieśli i stolarzy budowlanych, dekarzy i blacharzy budowlanych, kierowców samochodów ciężarowych, krawców i pracowników produkcji odzieży, mechaników samochodowych, piekarzy, spawaczy. 

Z drugiej strony z brakiem ofert zatrudnienia lub sporą konkurencją muszą liczyć się przedstawiciele zawodów nadwyżkowych. W powiecie nowosolskim są to: pracownicy administracyjni i biurowi, pracownicy biur podróży i organizatorzy obsługi turystycznej, sekretarki i asystenci, specjaliści administracji publicznej.