Praca Babimost

Najnowsze oferty pracy: 399

 • Doradca Klienta D2D (Fotowoltaika)

  ESOLEO Sp. z o.o.   lubuskie  
  specjalista (mid)  kontrakt B2B  pełny etat
  14 godz.
 • Malarz - Szpachlarz

  Danwood S.A.   lubuskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny  umowa o pracę
  1 dni

Praca w Babimoście

Babimost to miasto we wschodniej części Polski, w województwie lubuskim i powiecie zielonogórskim. Leży około 80 kilometrów od granicy polsko-niemieckiej, na północny-wschód od Zielonej Góry i południowy-wschód od Gorzowa Wielkopolskiego. Babimost to lokalny ośrodek administracyjny, kulturalny i gospodarczy. Rozwija się tu między innymi przemysł meblowy.

Babimost jest przyjaznym miasteczkiem, niepozbawionym atrakcji. Historia miasta sięga średniowiecza – prawa miejskie uzyskało pod koniec XIV wieku – i do czasów współczesnych przetrwało kilka ciekawych zabytków. Warto zwrócić uwagę chociażby na ratusz czy kościół św. Wawrzyńca. 

Czy trudno o znalezienie w Babimoście pracy? Jakie warunki rozwoju zawodowego stwarza ta miejscowość? Czytaj dalej i zdecyduj, czy brać pod uwagę Babimost w czasie szukania pracy w woj. lubuskim. 

Babimost – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Babimost to jedno z 5 miast znajdujących się w powiecie zielonogórskim. Od Zielonej Góry, czyli siedziby starostwa powiatowego, dzieli Babimost około 39 kilometrów. Inne miasta w pobliżu to na przykład Świebodzin (dystans 25 kilometrów), Nowy Tomyśl (30 kilometrów), Wolsztyn (22 kilometry), Zbąszynek (9 kilometrów), Kargowa (12 kilometrów), Sulechów (18 kilometrów). Nieco dalej, w promieniu 100 kilometrów, znajdują się Gorzów Wielkopolski, Poznań, Nowa Sól, Rawicz, Słubice. 

Miasteczko leży w otoczeniu lasów i pól uprawnych. Przepływa przez nie rzeka Gniła Obra, a w sąsiedztwie znajdują się liczne jeziora, te największe to: Błędno, Chobienickie, Nowowiejskie, Wojnowskie. Okolica pozwala na uprawianie sportu, rekreację, wypoczynek na świeżym powietrzu.

Dojazd do Babimostu zapewniają drogi wojewódzkie – nr 303, 304, 305, a także powiatowe i gminne. Na południe od miasta przebiega ponadto droga krajowa nr 32, a na zachód – droga ekspresowa S3. 

W południowej części miasta zlokalizowany jest port lotniczy Zielona Góra-Babimost. Wykonywane są stąd loty czarterowe do Turcji, a także krajowe – do Warszawy. 

Liczba mieszkańców Babimostu wynosi około 3,9 tys. osób. Miasteczko rozciąga się na powierzchni 3,65 kilometra kwadratowego. Obowiązują tu:

 • numer kierunkowy (+48) 68, 
 • kod pocztowy 66-110, 
 • oznaczenie rejestracji pojazdów FZI.

Babimost jest siedzibą władz gminy miejsko-wiejskiej. Gmina Babimost zajmuje powierzchnię 92,75 kilometra kwadratowego. Jej populacja wynosi z kolei 6,2 tys. mieszkańców. 

 • Urząd Miejski w Babimoście
  Adres: Rynek 3, 66-110 Babimost
  Telefon: 68 351 20 34

Rynek pracy, oferty pracy – Babimost

Babimost to ośrodek gospodarczy, w którym rozwijają się w szczególności przemysł drzewny – znajdują się tu fabryka szwedzkiego koncernu meblowego, a także inni producenci mebli, tartaki. W Babimoście rozwijają się ponadto budownictwo, handel i usługi.

Zgodnie z rejestrem REGON (stan na koniec grudnia 2020 r., źródło: GUS) w Babimoście funkcjonują łącznie 372  podmioty gospodarki narodowej. W mieście (ani w gminie) nie ma dużych firm. 2 podmioty działające w Babimoście są średniej wielkości (zatrudniają 50-249 pracowników), 11 to jednostki małe (10-49 pracowników), a zdecydowana większość, 359 – mikro (0-9 pracowników). 

Najwięcej podmiotów zajmuje się:

 • handlem, naprawą pojazdów – 18,5% wszystkich podmiotów, 
 • budownictwem – 14%,
 • działalnością związaną z obsługą rynku nieruchomości – 14%,
 • usługami (w tym naprawą sprzętu codziennego użytku, elektronicznego ) – 12,4%, 
 • przetwórstwem przemysłowym – 7,3%.

Rynek pracy w Babimoście jest mały i niezbyt różnorodny, dlatego część mieszkańców szuka zatrudnienia w okolicznych miejscowościach. Poziom bezrobocia w powiecie zielonogórskim jest nieco wyższy od średnich wojewódzkiej i krajowej. 

Stopa bezrobocia wg GUS (koniec 2020 r.):

 • powiat zielonogórski – 8,1%, 
 • woj. lubuskie – 6,2%, 
 • Polska – 6,2%.

Bezrobotni mieszkańcy Babimostu mogą korzystać z pomocy Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze – oddziału w Sulechowie:

 • PUP Zielona Góra – Filia w Sulechowie
  Adres: ul. Niepodległości 15, 66-100 Sulechów
  Telefon: 68 385-07-60

Szukaj pracy w mieście