Aplikant/aplikantka (adwokacki/adwokacka albo radcowski/radcowska) lub Konsultant podatkowy/konsultantka podatkowa / ekonomista/ekonomistka z realną orientacją w prawie gospodarczym i pracy na dokumentach.
Możesz być po prawie albo po finansach – kluczowe jest, abyś rozumiał/a, jak działa firma, i potrafił/a „przetłumaczyć” to na język podatków i ryzyk prawnych.
- Współpraca z zespołem przy różnorodnych projektach z obszaru bieżącego doradztwa podatkowego.
- Samodzielny przegląd baz danych (stanowiska organów, orzecznictwo, komentarze eksperckie) oraz analiza przepisów podatkowych, w szczególności VAT i CIT.
- Udział w przeglądach podatkowych i badaniach due diligence przy transakcjach M&A.
- Analiza danych i dokumentów otrzymanych od klientów (m.in. umowy, struktury przepływów, dokumenty księgowe na potrzeby podatków).
- Opracowywanie projektów korespondencji z klientami i organami podatkowymi oraz projektów pism procesowych i opinii podatkowych.
- Przygotowywanie i aktualizacja dokumentacji korporacyjnej spółek (m.in. uchwały, protokoły, regulaminy, pełnomocnictwa, oświadczenia, dokumenty dla zarządów i wspólników/akcjonariuszy).
- Udział w projektach reorganizacyjnych (łączenia, podziały, przekształcenia), w tym analiza skutków prawnych i przygotowanie projektów dokumentów wdrożeniowych.
- Analiza i przygotowywanie projektów umów gospodarczych oraz dokumentów towarzyszących.
- Bieżące wsparcie w obsłudze korporacyjnej podmiotów gospodarczych: zmiany w KRS, przygotowanie wniosków i załączników, koordynacja kompletowania dokumentów oraz kontakt z sądami rejestrowymi.
- Aktywne śledzenie zmian w przepisach i bieżących trendów interpretacyjnych.
- Jesteś aplikantem/aplikantką radcowską albo adwokacką lub pracujesz jako konsultant/konsultantka podatkowa i planujesz rozwój w kierunku przystąpienia do egzaminu na doradcę podatkowego.
- Posiadasz minimum roczne doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku lub stanowisku niższym (np. młodszy prawnik, junior tax consultant, asystent/ka w kancelarii/dziale podatkowym/biurze rachunkowym).
- Masz za sobą pierwsze doświadczenia w obszarze podatków i chcesz dalej rozwijać się w tej dziedzinie.
- Ukończyłeś/aś studia prawnicze lub ekonomiczne/finansowe (mile widziani również studenci/tki ostatnich lat z realnym doświadczeniem w pracy z podatkami/dokumentami).
- Posiadasz praktyczną znajomość prawa gospodarczego i handlowego (w tym: zakładanie i reorganizacja spółek, podstawy postępowań rejestrowych KRS), oraz orientację w prawie umów.
- Jesteś dokładny/a, masz „oko do szczegółów” i potrafisz analitycznie pracować na danych oraz dokumentach.
- Cechuje Cię bardzo dobra organizacja pracy, terminowość, wysoka jakość realizacji zadań oraz umiejętność pracy w zespole.
- Masz otwarty umysł, dociekliwość i chęć stałego pogłębiania wiedzy oraz zdobywania doświadczenia w toku realizowanych projektów.
- Projekty „z życia biznesu”: doradztwo dla przedsiębiorców, przeglądy podatkowe, strukturyzacje, reorganizacje i transakcje.
- Realny rozwój kompetencji na styku: prawo + podatki + finanse.
- Pracę w zespole, w którym standardem jest myślenie „wdrożeniowe”: nie tylko analiza, ale i rekomendacja oraz plan działań.
- Możliwość stopniowego zwiększania samodzielności oraz odpowiedzialności za fragmenty projektów.
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji za pomocą przycisku aplikowania.
Poznaj
Kancelaria Adwokacka Adw. Adam Solczak
SOLCZAK Kancelaria Adwokacka łączy profesjonalizm i pasję do prawa. Jesteśmy dla klientów czymś więcej niż tylko wsparciem w trudnych sytuacjach – dążymy do kreowania optymalnych modeli prawnych w biznesie, wspólnie pracując na Państwa sukces.
Siła w działaniu – w naszej kancelarii nie boimy się wyzwań. Każda sprawa, którą podejmujemy, traktowana jest z najwyższą uwagą i profesjonalizmem.
Zaufanie i stabilność – z nami zyskujesz pewność, że masz do czynienia z kancelarią, która nie tylko zna prawo, ale także potrafi skutecznie je wykorzystać w Twojej sprawie.
Ambicja i wzrost – w naszej kancelarii nie tylko pomagamy Klientom rozwiązywać problemy, ale także dążymy do tego, by ich biznesy rosły, a ich cele były osiągane.
Byk to symbol który nie tylko inspiruje, ale i przypomina nam, dlaczego warto wierzyć w swoją siłę i nie rezygnować z dążenia do celu. I to właśnie ten symbol, będący częścią naszej tożsamości sprawia, że możemy z pełnym przekonaniem powiedzieć: jesteśmy kancelarią, która działa z siłą byka, dla dobra naszych Klientów.