Zobacz więcej ofert pracy

Data Scientist

Apotex Polska Sp. z o.o.
Warszawa
praca stacjonarna
1668 dni temu

Apotex Inc. jest największym producentem leków odtwórczych w Kanadzie, a nasze preparaty są obecne w ponad 115 krajach świata. W Polsce już od ponad 20 lat z sukcesem budujemy zaufanie naszych partnerów, koncentrując się na takich obszarach terapeutycznych jak kardiologia, alergologia, urologia, CNS, neurologia, transplantologia i inne. Aktualnie zatrudniamy ponad 260 pracowników.

Obecnie, w związku dynamicznym poszukujemy Kandydatów / Kandydatek na stanowisko:

o naszego działu Data Science szukamy młodej, kreatywnej osoby nastawionej na efektywną pracę i dynamiczny rozwój. Osoba ta będzie współpracowała z zespołem nad opracowaniem danych, tworzeniem narzędzi statystycznych i analitycznych oraz projektowaniem i utrzymywaniem aplikacji w systemie BI . Przez dostarczanie wysokiej jakości raportów oraz rozwiązań, będzie brała udział w tworzeniu strategii opartych na danych, które usprawnią procesy naszej firmy i zwiększą nasz udział w rynku oraz pozwolą na precyzyjne monitorowanie postępów.

Idealny kandydat na stanowisko Data Scientist powinien mieć pasję, analityczny umysł, kreatywne pomysły, umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów oraz dużą dokładność w pracy z danymi. Najlepsi kandydaci będą mieli również dobre umiejętności komunikacyjne w celu skutecznego wyjaśnienia i interpretacji prezentowanych raportów, zestawień, analiz.

Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe: ukończony jeden z powyższych kierunków: matematyka, matematyka stosowana, statystyka, analiza danych, informatyka lub kierunki pokrewne.
  • Znajomość co najmniej jednego z narzędzi wspomagających analizę danych (np. SAS, PYTHON, R)
  • Doświadczenie w pracy z danymi.
  • Podstawowa znajomość algorytmów uczenia maszynowego
  • Znajomość SQL
  • Umiejętność pracy w dowolnym środowisku BI
  • Zdolność myślenia analitycznego i stawiania hipotez.
  • Gotowość do kreowania rozwiązań BI oraz rozwiązań z zakresu modelowania predykcyjnego odpowiadających na potrzeby biznesu
  • Kreatywność i proaktywność
  • Umiejętność szybkiego uczenia się i orientacja na intensywny rozwój.
  • Umiejętność planowania i organizacji pracy
  • Gotowość do pracy indywidualnej oraz pracy zespołowej.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B1
  • Komunikatywność
Zadania:
  • Administrowanie środowiskiem Business Intelligence (Qlik Sense, Qlik View)
  • Budowanie warstwy skryptowej i wizualizacyjnej w środowisku Qlik Sense na potrzeby działów sprzedaży, marketingu, supply i innych
  • Przygotowywanie danych do standardowych raportów biznesowych
  • Dbałość o wysoką jakość i poprawność generowanych raportów i zestawień
  • Współpraca z zarządem, managerami działów sprzedaży i marketingu i dostarczanie rozwiązań wspierających prowadzone aktualnie projekty
  • Kontakt z odbiorcami istniejących rozwiązań i współpraca przy implementacji nowych narzędzi
  • Tworzenie zaawansowanych, innowacyjnych modeli matematycznych wspierających biznes
Oferujemy:
  • Pracę w międzynarodowym koncernie farmaceutycznym z bardzo silną pozycją na rynku światowym i dodatkowo ogromną dynamiką wzrostu.
  • Zatrudnienie na umowę o pracę
  • Atrakcyjne wynagrodzenie.
  • System motywacyjny
  • Realne możliwości rozwoju w strukturach firmy
  • Biuro w Warszawie z zespołem o unikalnej kulturze organizacyjnej
  • Warunki do szybkiego rozwoju kompetencji - szkolenia i wsparcie merytoryczno-techniczne mentora projektu.
  • Samochód służbowy
  • Opiekę medyczną
  • Program kafeteryjny
  • Ubezpieczenie na życie
  • Bonusy świąteczne
  • Dodatkowe dni wolne
Zobacz Profil Pracodawcy

Uprzejmie informujemy, iż zastrzegamy sobie prawo kontaktu jedynie z wybranymi osobami.