Praca Ząbki

Najnowsze oferty pracy: 741

 • Brygadzista suchej zabudowy wnętrz – ze znajomością języka niemieckiego

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   mazowieckie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  kierownik/koordynator
  4 godz.
 • Kierownik robót izolacyjnych

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   mazowieckie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  kierownik/koordynator
  6 godz.

Praca w Ząbkach

Ząbki to nieduże, podwarszawskie miasto w centralnej części województwa mazowieckiego. Przynależą do powiatu wołomińskiego i mają status administracyjny gminy miejskiej. Zaledwie 8 km dzieli Ząbki i centrum Warszawy. Miasto współtworzy aglomerację warszawską – rozwija się gospodarczo i społecznie dzięki wielowymiarowym powiązaniom ze stolicą Polski.

Jest przede wszystkim ośrodkiem mieszkaniowym – wiele osób m.in. ze względu na niższe niż w stolicy koszty osiedla się w Ząbkach i podejmuje pracę w Warszawie. Liczba mieszkańców stopniowo rośnie, a w mieście powstają nowe osiedla mieszkalne. W Ząbkach rozwija się mikroprzedsiębiorczość, handel i usługi nastawione na zaspokojenie potrzeb mieszkańców, a także drobny przemysł – odzieżowy, metalowy i chemiczny. W mieście działa także Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica leczący osoby dorosłe z zaburzeniami psychicznymi.

Co warto wiedzieć, rozważając osiedlenie się w Ząbkach. Czy miasto samo w sobie jest atrakcyjnym kierunkiem migracji?

Ząbki – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Ząbki pod Warszawą są najmniejszą gminą w najbardziej zaludnionym powiecie województwa mazowieckiego. Miasto zajmuje powierzchnię 11 kilometrów kwadratowych, mieszka w nim 37,8 tys. osób. Warto jednak dodać, że w Ząbkach i w ogóle w aglomeracji warszawskiej rzeczywista liczba ludności jest trudna do oszacowania – część osób jest zameldowanych w innych miastach i tam też składa deklarację podatkową.

Mieszkańcy miasta mają do dyspozycji ofertę kulturalno-rozrywkową instytucji działających w Warszawie. W samych Ząbkach jednak też nie można się nudzić. Miejski Dom Kultury prowadzi liczne zajęcia, koła zainteresowań dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W Ząbkach odbywają się też znane w regionie wydarzenia plenerowe, m.in. "Polskie Smaki” czy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Musicalowej im. George’a Gershwina.

Ząbki pełnią funkcję węzła komunikacyjnego. Krzyżują się w nich drogi wojewódzkie nr 631 z Warszawy do Nowego Dworu Mazowieckiego oraz nr 634 z Warszawy do Tłuszcza. Przez Ząbki biegnie także droga wojewódzka nr 629 – z Warszawy do Marek, a tuż za miastem trasa ekspresowa S8. Na infrastrukturę transportową Ząbek składa się także linia kolejowa nr 21, na której kursują pociągi Kolei Mazowieckich. Dobrze rozwinięty system komunikacji publicznej, obsługiwany przez ZTM Warszawa i prywatni przewoźnicy zapewniają sprawne połączenia ze stolicą i innymi miastami w aglomeracji. Z Ząbek niedaleko jest do siedziby administracji powiatu – Wołomina (12 km), Marek (6 km), Kobyłki (10 km), Sulejówka (14 km) czy Radzymina (19 km).

Warto dodać, że Ząbki należą do Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego – części Obszaru Metropolitalnego Warszawy obejmującej stolicę i najsilniej z nią powiązane gminy.

Rynek pracy, oferty pracy – Ząbki

Zgodnie z danymi GUS w REGON figuruje 6611 podmiotów gospodarki narodowej z siedzibą w Ząbkach. Nie wszystkie generują miejsca pracy – większość z nich to mikropodmioty, czyli samozatrudnieni bądź jednostki do 9 pracowników. W mieście działa także 101 małych podmiotów, deklarujących stan zatrudnienia w przedziale 10-49 osób, 13 podmiotów średnich, w których pracuje między 50 a 249 osób oraz jeden duży pracodawca – utrzymujący od 250 do 999 miejsc pracy. Sektor publiczny reprezentuje 30 jednostek, pozostałe to podmioty prywatne.

Struktura branżowa ząbkowskich przedsiębiorstw pokazuje, że najbardziej rozwiniętymi sekcjami PKD jest handel i naprawa pojazdów (1503 podmioty), budownictwo (817 podmiotów) oraz działalność profesjonalna, naukowa i techniczna (810 podmiotów). W mieście dobre warunki do rozwoju ma także branża transportowa, usługowa i przetwórstwo przemysłowe. Profil gospodarczy miasta jest dość zróżnicowany.

Stopa bezrobocia w powiecie wołomińskim, mimo iż należy od aglomeracji warszawskiej, utrzymuje się powyżej średniej wojewódzkiej. Wg GUS w październiku 2020 r. wskaźnik ten wynosił:

 • dla Polski – 6,1%,
 • dla województwa mazowieckiego – 5,1%,
 • dla powiatu wołomińskiego – 8,1%.

Osoby bezrobotne, poszukujące pracy czy chcące się przebranżowić, mogą skorzystać z pomocy Powiatowego Urzędu Pracy. PUP w Wołominie (ul. Warszawska 5a, 05-200 Wołomin) obsługuje mieszkańców gmin Wołomin, Ząbki, Kobyłka, Poświętne, Zielonka. Urząd ma także dwie filie. Do oddziału PUP w Radzyminie (ul. Komunalna 8A, 05-250 Radzymin) mogą zgłaszać się mieszkańcy Radzymina, Marek, Dąbrówki. Filia PUP w Tłuszczu (ul. Warszawska 10, 05-240 Tłuszcz) obsługuje gminy Tłuszcz, Jadów, Klembów oraz Strachówka.

Szukaj pracy w mieście