Praca Konstancin-Jeziorna

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 330

Praca w Konstancinie-Jeziornie

Konstancin-Jeziorna to podwarszawskie miasto w powiecie piaseczyńskim, należącym do województwa mazowieckiego. Leży na południe od stolicy kraju, w odległości 20 km od jej centrum. Konstancin-Jeziorna słynie z tężni solankowej, parku zdrojowego, pijalni wód mineralnych, pięknych zabytków i okazałych willi pośród zieleni – jest jedyną miejscowością uzdrowiskową na Mazowszu. Miasto przyciąga jednak nie tylko kuracjuszy. Dla mieszkańców Warszawy jest celem turystyki weekendowej, lubianym miejscem spacerów, wycieczek rowerowych.

Konstancin-Jeziorna - uzdrowisko pod Warszawą

Miejscowość należy do aglomeracji warszawskiej, administracyjnie stanowi siedzibę władz gminy miejsko-wiejskiej. Funkcja uzdrowiskowo-turystyczna zdominowała profil lokalnej gospodarki, jednak w mieście rozwijają się również inne branże. Nie ma natomiast dużych zakładów przemysłowych. Długie tradycje miały tutejsze Warszawskie Zakłady Papiernicze, obecnie zamknięte. Część pofabrycznych budynków zrewitalizowano pod centrum handlowe "Stara Papiernia".

Konstancin-Jeziorna – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Gmina zajmuje powierzchnię 78,6 kilometra kwadratowego, z czego miasto – 17,75 kilometra kwadratowego. Całą gminę zamieszkuje prawie 23,8 tys. osób, a w Konstancinie-Jeziornie liczba mieszkańców wynosi 17 tys.

Konstancin-Jeziorna leży w granicach Obszaru Metropolitalnego Warszawy i Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. To jedna z sześciu gmin w powiecie piaseczyńskim, poza nią powiat tworzą trzy gminy miejsko-wiejskie (Góra Kalwaria, Piaseczno, Tarczyn) oraz dwie gminy wiejskie (Lesznowola, Prażmów). 

Sąsiedztwo Warszawy, która jest dużym rynkiem pracy, centrum usług, handlu, ośrodkiem edukacyjnym, pozwala mieszkańcom Konstancina-Jeziorny realizować się zawodowo, mieszkając jednocześnie w spokojnym uzdrowiskowym miasteczku, otoczonym rezerwatami przyrody. System komunikacji publicznej tworzą połączenia autobusowe z Warszawą, Piasecznem i innymi miejscowościami aglomeracji. W Konstancinie-Jeziornie krzyżują się drogi wojewódzkie: nr 724 – z Warszawy do Góry Kalwarii i nr 721 – z Duchnowa do Nadarzyna. Dojazd z miasta do najbliższego międzynarodowego portu lotniczego – Lotniska Chopina zajmuje ok. pół godziny.

Park zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie to serce miasta. Znajduje się w nim tężnia solankowa – jedyna w całym woj. mazowieckim i jedna z najstarszych w Polsce – działa od 1978 r. Solanka pomaga zwalczyć dolegliwości układu oddechowego, pozytywnie wpływa na układ nerwowy, poprawia odporność.

Podwarszawski Konstancin-Jeziorna – atrakcje turystyczne

Początki Konstancina-Jeziorny jako kurortu sięgają końcówki XIX w. Miasto-ogród położone wzdłuż rzeki Jeziorki już wtedy było traktowane przez zamożnych mieszkańców Warszawy jako letnisko i uważane za prestiżową okolicę. W 1965 r. otwarto w Konstancinie-Jeziornie sanatorium uzdrowiskowe „Warszawianka”. Współczesne miasto zachowało swój urok i jest pełne atrakcji. Można podziwiać przedwojenne wille, ogrody, zabytki, odwiedzić jedno z muzeów, np. Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. W Konstancinie-Jeziornie odbywa się także wiele imprez plenerowych.

Rynek pracy, oferty pracy – Konstancin-Jeziorna

Mieszkańcy aglomeracji warszawskiej mają do dyspozycji szeroki rynek pracy i mogą realizować się zawodowo w innowacyjnych firmach z polskim czy zagranicznym kapitałem. A jakie perspektywy zatrudnienia stwarza Konstancin-Jeziorna?

W mieście działa 3407 podmiotów gospodarki narodowej (wg GUS, REGON, stan na 31.10.2020 r.), w tym:

 • 5 dużych, zatrudniających między 250 a 999 podmiotów,
 • 10 podmiotów średnich, z kadrą rzędu 50-249 osób,
 • 112 podmiotów małych, liczących między 10 a 49 zatrudnionych,
 • 3280 mikrojednostek ze stanem zatrudnienia 0-9 osób.

W strukturze własności dominują przedsiębiorstwa prywatne 95,3%, a wśród nich osoby fizyczne. Jednostki z sektora publicznego są w mieście 63.

Najliczniej reprezentowane sekcje PKD w REGON to:

 • handel i naprawa pojazdów (700 podmiotów),
 • działalność profesjonalna, naukowa i techniczna (570 podmiotów),
 • budownictwo (324 podmioty),
 • opieka medyczna i pomoc społeczna (225 podmiotów),
 • przetwórstwo przemysłowe (223 podmioty),
 • działalność związana z obsługą rynku nieruchomości (217 podmiotów).
 • Rynek pracy w Konstancinie-Jeziornie i całym powiecie piaseczyńskim jest w dobrej kondycji. Stopa bezrobocia utrzymuje się tu poniżej poziomu krajowego i wojewódzkiego.

Wg GUS stopa bezrobocia w październiku 2020 r. wynosiła:

 • dla Polski – 6,1%,
 • dla woj. mazowieckiego – 5,1%,
 • dla powiatu piaseczyńskiego – 3,8%,
 • dla Warszawy – 1,8%.