Praca Kobyłka

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 440

 • Kierowca międzynarodowy

  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat   10 500 - 14 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko
  3 godz.
 • Duty Manager

  ManpowerGroup   mazowieckie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Katar
  kierownik/koordynator / menedżer  aplikuj szybko
  6 godz.

Praca w Kobyłce

Kobyłka to nieduże miasto położone w województwie mazowieckim, na północny wschód od Warszawy. Miejscowość należy do aglomeracji warszawskiej, z centrum stolicy dzieli ją ok. 20 km. Wciąż rozwija się jako ośrodek mieszkaniowy – położony na uboczu dużego miasta, stwarza duże możliwości rozwoju, gwarantuje dostęp do edukacji, kultury czy usług, a jednocześnie zapewnia spokojne otoczenie małej miejscowości.

Kobyłka (mazowieckie) - miasto w aglomeracji warszawskiej

Kobyłka ma status administracyjny gminy miejskiej. Przynależy do powiatu wołomińskiego, który jest największy pod względem populacji w Mazowieckiem. Czym charakteryzuje się gospodarka tych przyległych do Warszawy terenów? Czy mieszkańcy Kobyłki mają wiele możliwości, by rozwijać karierę w mieście?

Kobyłka – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Kobyłka pod Warszawą leży między Wołominem (siedzibą władz powiatu wołomińskiego) a Zielonką. Z miasta niedaleko także do Radzymina, Marek, Sulejówka czy Halinowa i oczywiście Warszawy. Miasta są ze sobą połączone siecią dróg powiatowych i gminnych, a układ komunikacyjny Kobyłki uzupełniają droga wojewódzka nr 634 łącząca miejscowość z Warszawą, Zielonką, Wołominem, Tłuszczem oraz Wólką Kosowską oraz trasa ekspresowa S8, łącząca Wrocław, Łódź, Warszawę i Białystok. W mieście zatrzymują się pociągi. Infrastruktura kolejowa obejmuje linię E75 (część korytarza transportowego z Polski do Finlandii „Rail Baltica”). W mieście, na dwóch stacjach kolejowych – Kobyłka i Kobyłka Ossów – zatrzymują się również pociągi Kolei Mazowieckich.

Kobyłka zajmuje obszar prawie 20 kilometrów kwadratowych i dzieli się na 13 dzielnic. Populacja miasta to 24,4 tys. osób. W Kobyłce liczba mieszkańców rośnie. W 2010 r. wynosiła 19,9 tys. W latach 2002-2019 populacja miejscowości zwiększyła się aż o 42%.

Kobyłka jest miejscowością z długą historią, jednak prawa miejskie uzyskała dopiero w 1969 r. Pierwsze wzmianki o tutejszej osadzie – ówczesnej Targowej Woli pochodzą z XV w. Nazwa wzięła się od targów koni, które sprzedawano po targu na warszawskiej Pradze. Również od tej praktyki pochodzi współczesna nazwa miasta. W Kobyłce warto zobaczyć zabytki, np. bazylikę św. Trójcy, koszarkę czy rynek i odwiedzić tutejsze muzea.

Kobyłka leży w Obszarze Metropolitalnym Warszawy. Ze względu na bardzo bliskie położenie i ścisłe powiązania ze stolicą, współtworzy również Warszawski Obszar Funkcjonalny Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych 2014. Mieszkańcy Kobyłki mogą korzystać z systemu komunikacji miejskiej zapewniającego szybkie i dogodne połączenia ze stolicą.

Rynek pracy, oferty pracy – Kobyłka

W jakich przedsiębiorstwach można zatrudnić się w Kobyłce? Oferty pracy znajdziemy w firmach z sektora MŚP. W mieście działa 3796 podmiotów gospodarki narodowej (według danych GUS, stan REGON na 31.10.2020 r.):

 • 3715 podmiotów (7 z sektora publicznego, 3664 z sektora prywatnego) utrzymujących 0-9 miejsc pracy,
 • 67 podmiotów (3 z sektora publicznego, 64 z sektora prywatnego) od 10 do 49 pracowników,
 • 14 podmiotów (4 z sektora publicznego, 10 z sektora prywatnego) zatrudniających między 50 a 249 osób.

W Kobyłce najwięcej firm zajmuje się handlem, usługami naprawy pojazdów. Rozwinięte są także sektor budowlany, działalność profesjonalna, naukowa i techniczna oraz przetwórstwo przemysłowe. Do największych firm produkcyjnych w Kobyłce zaliczają się m.in. producent pojazdów do obsługi infrastruktury tramwajowej oraz ratowniczych (do usuwania skutków zdarzeń drogowych z udziałem tramwajów), a także dostawca urządzeń z zakresu elektroniki profesjonalnej dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – w mieście zlokalizowana jest pracownia i laboratorium badań anten.

W Kobyłce rozwija się mikroprzedsiębiorczość, a miasto daje wiele możliwości na rozwój kariery. Niemniej znaczna liczba mieszkańców wybiera pracę w stolicy. Rekordowo niskie bezrobocie w Warszawie (1,8% na koniec października 2020 r.) i dostępność ofert pracy w wielu branżach (w powiecie m. st. Warszawa działa ponad 472 tys. podmiotów gospodarki narodowej, w tym 205 zatrudniających 1000 lub więcej osób i 576 utrzymujących 250-999 miejsc pracy) świadczą o dobrej kondycji warszawskiego rynku zatrudnienia.

A jak wygląda sytuacja w powiecie wołomińskim? Wg danych Głównego Urzędu Statystycznego na koniec października 2020 r. stopa bezrobocia wyniosła w nim 8,1%. Dla porównania poziom wojewódzki to 5,1%, a krajowy – 6,1%.

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Wołominie zarejestrowanych było łącznie 6,7 tys. osób, z czego 640 mieszkańców gminy Kobyłka. Największy udział w ogóle bezrobotnych mieli mieszkańcy miejsko-wiejskiej gminy Wołomin (1554 osoby).

Szukaj pracy w mieście