Zobacz więcej ofert pracy

Embedded System Developer

ABB Sp. z o.o.
Kraków
praca stacjonarna
2009 dni temu
Miejsce pracy: Kraków
Nr ref.: PL66516850_E1

Korporacyjne Centrum Badawcze w Krakowie jest jedną z siedmiu jednostek badawczych ABB na świecie. To tutaj tworzymy innowacyjne rozwiązania dla naszych produktów i systemów. Jest to wyjątkowa okazja do pracy nad międzynarodowymi projektami w międzynarodowych zespołach naukowych. Aktualnie szukamy osoby na stanowisko Embedded System Developer, która dołączy do naszego globalnego zespołu współpracującego z jednostkami ABB na całym świecie.

Zadania:
  • Rozwój aplikacji C/C++ dla platform wbudowanych;
  • Rozwój łączności dla nowoopracowanych produktów i rozwiązań;
  • Udział w procesie definiowania i projektowania platform (w tym sprzętu, osadzenie SW);
  • Udział w definiowaniu architektury oprogramowania - wybór technologii i jej ocena;
  • Badanie i ocena najnowszych trendów technologicznych i rozwiązań dla systemów komunikacyjnych;
  • Przygotowanie dokumentacji technicznej;
  • Kontakt z produktami i udział w czynnościach związanych z uruchamianiem ich na miejscu;
  • Udział w planowaniu i prowadzeniu działań R&D.
Wymagania:
  • Wyksztalcenie wyższe (preferowane: Elektronika, Automatyka, Informatyka);
  • Minimum 3 - letnie doświadczenie w programowaniu C/C++ ;
  • Doświadczenie w programowaniu systemów wbudowanych;
  • Znajomość zasady działania analogowych i cyfrowych układów elektronicznych oraz umiejętność pisania sterowników do nich;
  • Znajomość systemów operacyjnych czasu rzeczywistego (RTOS) i metod synchronizacji wątków;
  • Obsługa sprzętu pomiarowego (np. oscyloskop);
  • Znajomość protokołów przemysłowych (Modbus, Profibus itp.);
  • Znajomość architektury ARM (CortexA);
  • Znajomość protokołów sieciowych i aspektów związanych z Cyber Security;
  • Mile wdziana umiejętność pisania testów jednostkowych dla swoich projektów;
  • Mile widziana znajomość Pythona;
  • Mile widziana znajomość Linuxa, umiejętność programowania aplikacji dla Linuxav.
Oferujemy:
  • Pracę w innowacyjnych projektach, przy użyciu nowoczesnych technologii oraz możliwość uczestniczenia w projektach od koncepcji po wdrożenie;
  • Unikalne możliwości ewaluacji najnowszych technologii i realizację własnych pomysłów;
  • Dołączenie do zespołu, w którym pracują światowi eksperci w obszarach energetyki, automatyki, oprogramowania...;
  • Zgrany zespół, wspaniałą atmosferę, współpracę w międzynarodowym środowisku;
  • Rozwój zawodowy i ciągłe podnoszenie kwalifikacji w różnych obszarach, możliwość zdobycia multidyscyplinarnych kompetencji;
  • Stabilne zatrudnienie na atrakcyjnych warunkach;
  • Bogaty pakiet socjalny (prywatna opieka medyczna dla pracownika i jego rodziny, ubezpieczenie na życie, MultiSport), oraz... taras z widokiem na Wawel;
  • Elastyczne godziny pracy.
Wszystkie oferty powinny zawierać klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).”
„Wyrażam również zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu prowadzenia przyszłych rekrutacji”