Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu
Opole
praca stacjonarna
1617 dni temu
Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Opole
Ogłoszenie o naborze Nr 57826

Warunki pracy

• warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań: praca administracyjno – biurowa, praca przy monitorze ekranowym przez co najmniej połowę dobowego wymiaru czasu pracy;
• możliwość poruszania się po budynku: obiekt częściowo przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych;
Oferujemy:
• dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „13-stkę”; system nagród motywacyjnych; świadczenia socjalne (zapomogi, dofinansowanie do urlopu, dofinansowanie do wypoczynku dzieci, pożyczki mieszkaniowe); działalność kasy zapomogowo – pożyczkowej; możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego oraz pakietu medycznego na preferencyjnych warunkach;
• stabilne zatrudnienie;
• możliwość rozwoju i nauki od specjalistów;
• możliwość korzystania z parkingu, w tym dla rowerów.

Zakres zadań

  • administrowanie systemami informatycznymi na poziomie placówki, w celu zapewnienia prawidłowej pracy urządzeń łączności i informatyki oraz zapewnienia upoważnionym użytkownikom dostępu do systemów informatycznych wykorzystywanych w placówce;
  • nadzorowanie przetwarzania i przesyłania informacji z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych, w celu zapewnienia właściwej ich ochrony;
  • przeglądanie i konserwowanie użytkowanych systemów i sieci teleinformatycznych, w celu zapewnienia ciągłości ich pracy;
  • prowadzenie ewidencji materiałowej sprzętu teleinformatycznego i dokumentacji;
  • składanie zapotrzebowań w zakresie potrzeb sprzętu i materiałów informatycznych wykorzystywanych w realizacji zadań, okresowa ocena jego przydatności i funkcjonalności oraz zaopatrywanie placówki SG w sprzęt i materiały informatyczne;
  • monitorowanie systemu awaryjnego zasilania w placówce.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość systemów operacyjnych Unix, Linux, Windows;
  • znajomość zagadnień sieciowych (budowa sieci strukturalnych, konfiguracja TCP/IP);
  • znajomość zagadnień z zakresu budowy i konfiguracji sprzętu teleinformatycznego (komputery PC, urządzenia łączności przewodowej i bezprzewodowej);
  • znajomość pakietów biurowych MS Office, Open Office;
  • posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa osobowego lub pozytywne zakończenie procedur sprawdzających zakończonych wydaniem poświadczenia bezpieczeństwa osobowego, uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „POUFNE”;
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • posiadanie świadectwa kwalifikacyjnego G1 uprawniającego do eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci;
  • znajomość języka angielskiego na poziomie A1 lub A2;
  • posiadanie wiedzy oraz praktycznych umiejętności związanych z obsługą Active Directory;
  • znajomość zagadnień związanych z bezpieczeństwem systemów teleinformatycznych (m.in. ochrona antywirusowa, zabezpieczenia sieciowe);
  • umiejętność posługiwania się dokumentacją techniczną w języku angielskim;