Praca Niemodlin Najnowsze oferty pracy: 10

Praca OPOLSKIE Najnowsze oferty pracy

Praca w Niemodlinie

Niemodlin (opolskie) – ogólne informacje

Miasto Niemodlin zajmuje powierzchnię 13,11 kilometra kwadratowego. Jego populacja to około 5,5 tys. mieszkańców. W Niemodlinie obowiązuje numer kierunkowy (+48) 77, kod pocztowy 49-100 oraz oznaczenie rejestracji pojazdów OPO.

Niemodlin jest zlokalizowany w południowej części Niziny Śląskiej, nad rzeką Ścinawą Niemodlińską. Okolica miasta jest malownicza – w pobliżu rozciągają się rozległe Bory Niemodlińskie pełen cennych gatunków drzew. Samo miasto – prócz zabudowanego centrum, obejmuje tereny w znacznej mierze rolnicze. 

Miasteczko jest położone na zachód od stolicy województwa – by dostać się do centrum Opola, trzeba przejechać około 26-kilometrową trasę. Z Niemodlina blisko także do Tułowic (6 kilometrów), Lewina Brzeskiego (13 kilometrów), Korfantowa (20 kilometrów), Grodkowa (21 kilometrów), Nysy (30 kilometrów) czy Krapkowic (38 kilometrów).

Przez Niemodlin przebiega droga krajowa nr 46, ważna trasa południowej Polski, zapewniająca bezpośrednie połączenia z takimi miastami jak Nysa, Kłodzko, Opole, Lubliniec, Częstochowa. W pobliżu Niemodlina DK46 krzyżuje się z autostradą A4. W miasteczku początek bierze także droga wojewódzka nr 405 łącząca je z Korfantowem. 

Niemodlin – firmy, dziedziny działalności gospodarczej

W gospodarce Niemodlina znaczenie mają branże związane z obsługą turystów – turystyka, zakwaterowanie, gastronomia, transport, ale także rolnictwo, handel, budownictwo, obsługa rynku nieruchomości i drobne przetwórstwo przemysłowe. W mieście, zgodnie z rejestrem REGON (wrzesień 2020 r.) funkcjonuje łącznie 889 podmiotów gospodarki narodowej. Są to wyłącznie mikro, małe i średnie jednostki. Tych największych, zatrudniających 50-249 osób, jest 6, z czego połowa należy do sektora budżetowego. 

Niemodlińscy przedsiębiorcy najczęściej wybierali sekcje PKD:

 • handel i naprawa pojazdów – 214 podmiotów, 
 • działalność związana z obsługą rynku nieruchomości – 126 podmiotów, 
 • budownictwo – 115 podmiotów, 
 • transport i gospodarka magazynowa – 80 podmiotów, 
 • przetwórstwo przemysłowe – 64 podmioty.

Praca – Niemodlin (opolskie)

Kto ma największe szanse na pracę w Niemodlinie i okolicach? Zapotrzebowanie tutejszego rynku pracy oddaje badanie Barometr zawodów, wykonywane rokrocznie na zlecenie resortu pracy. Przykładowo, w 2020 r. w powiecie opolskim duży deficyt kadry notowany jest w branżach:

 • budowlanej – poszukiwani są betoniarze i zbrojarze, murarze i tynkarze, robotnicy budowlani,
 • motoryzacyjnej, produkcji przemysłowej – wakaty czekają na elektryków, elektromechaników i elektromonterów, masarzy i przetwórców ryb, operatorów obrabiarek skrawających, pracowników fizycznych w produkcji i pracach prostych, robotników obróbki drewna i stolarzy, spawaczy, ślusarzy, tapicerów,
 • transportowej – luka kadrowa dotyczy także kierowców samochodów ciężarowych, magazynierów, 
 • opieki zdrowotnej – brakuje lekarzy, pielęgniarek i położnych,
 • IT – ze znalezieniem pracy nie powinni mieć problemu projektanci i administratorzy baz danych, programiści.

Na liście zawodów deficytowych znajduje się kilkadziesiąt pozycji. Jednocześnie w powiecie zaobserwowano nadwyżkę przedstawicieli dwóch grup zawodowych. Ze znalezieniem pracy mogą mieć trudności:

 • ekonomiści,
 • filozofowie, historycy, politolodzy i kulturoznawcy.

W znalezieniu zatrudnienia mieszkańcom Niemodlina i innych miejscowości w powiecie opolskim pomaga PUP w Opolu: 

 • Powiatowy Urząd Pracy w Opolu
  Adres: Majora Hubala 21, 45-266 Opole
  Telefon: 77 442 29 29

We wrześniu 2020 r. w jego rejestrze znajdowało się 2,6 tys. osób bezrobotnych. W tym czasie stopa bezrobocia w powiecie wynosiła 7,5% (wg GUS). Była zatem wyższa zarówno od średniej dla woj. opolskiego (6,8%), jak i dla całej Polski (6,1%).