Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty

Praca Opole Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 490

Praca w Opolu

Opole to piękna stolica województwa opolskiego i siedziba powiatu opolskiego. Jest bardzo starym miastem, którego historia sięga średniowiecza. Dziś rozwija się jako główny ośrodek gospodarczy, naukowy, a także kulturalny i administracyjny województwa. Słynie też z bogatej oferty turystycznej.

Opole na mapie można znaleźć w obrębie Górnego Śląska, nad Odrą. Leży kilkanaście kilometrów od autostrady A4, prowadzącej z zachodu na wschód kraju i należącej do ważnej trasy europejskiej. Z innych części Polski do Opola można dojechać, wybierając między innymi jedną z wiodących tu dróg krajowych – nr 45, 46, 94 – czy wojewódzkich – nr 414, 423, 435, 454, 459. Miasto leży pomiędzy dwoma dużymi portami lotniczymi o zasięgu międzynarodowym: we Wrocławiu oraz Katowicach-Pyrzowicach.

Liczba mieszkańców Opola wynosi około 128 tys., a powierzchnia miasta to 148,99 kilometrów kwadratowych. W mieście obowiązuje strefa numeracyjna 77, a tablice rejestracyjne pojazdów zaczynają się od liter OP.

Praca w opolskiem czeka na przedstawicieli różnych branż, co ma związek ze znaczną dywersyfikacją tutejszej gospodarki, opierającej się nie tylko na przemyśle wydobywczym i energetycznym, charakterystycznych dla Górnego Śląska, ale również dobrze rozwiniętym sektorze usługowym. Na terenie miasta najmocniej rozwijają się nowoczesne usługi dla biznesu. Widać to wyraźnie w rosnącym rynku call center. Opole to jeden z najważniejszych ośrodków wspierających dla stolicy Polski w wyżej wymienionym zakresie.

Co ważne, poszerzający się rynek usługowy stał się dobrym rynkiem pracy dla młodych ludzi poszukujących pracy dla studentów w Opolu. Dla wielu z nich specjalista ds. obsługa klienta to pierwsze w życiu stanowisko.

Ośrodek gospodarczy usług call center w Opolu to także miejsce pracy dla wielu mieszkańców o różnym stopniu wykształcenia. Sektory typowo sprzedażowe generują tutaj największe zatrudnienie. Bez wątpienia jest to branża umożliwiająca znalezienie pracy w Opolu od zaraz. Na dużą uwagę w kontekście możliwości rozwijania kariery zasługują również specjalistyczne usługi dla biznesu, które generują wiele etatów dla opolan.

W Opolu praca czeka zatem przede wszystkim na studentów, marketingowców, pracowników obsługi klienta, sprzedawców, ale nie tylko. Zauważalne jest też zapotrzebowanie na specjalistów w branży IT – programistów, projektantów i administratorów baz danych, testerów oprogramowania, analityków i innych.

Wiele ofert pracy z Opola dotyczy też stanowisk w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Taka sytuacja nie dziwi – na gospodarczej mapie miasta wybijają się takie branże automatyki przemysłowej, spożywczej, motoryzacyjnej, metalowej, maszynowej, materiałów budowlanych. Działają tu centra outsourcingowe, rozwija się transport i logistyka, a także instytucje otoczenia biznesu i nauki.

Z kolei osoby szukające dodatkowej pracy w Opolu powinny zwrócić uwagę na zapotrzebowanie generowane przez gastronomię, branżę opiekuńczą, handel detaliczny i hurtowy.

Opole to także ośrodek pełen zabytkowych zakątków, malowniczych uliczek, które przyciągają turystów. Dlatego też baza turystyczna miasta poszerza się, oferując coraz więcej atrakcji. Wprowadza to nowe obszary w rozwoju gospodarki lokalnej, mobilizuje mieszkańców do otwierania działalności, ma wpływ na jakość życia.

Co warto zobaczyć w Opolu? Wrażenie robi przede wszystkim najstarsza część miasta wraz z gotycką Bazyliką katedralną Podwyższenia Krzyża Świętego, Kościół Świętej Trójcy, X-wieczny Kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha. Koniecznie trzeba zwiedzić Wieżę Zamku Górnego, obejrzeć neorenesansowy ratusz, przespacerować się ul. Krakowską wiodącą od dworca do Rynku Starego Miasta. Do innych atrakcji tego wyjątkowego miasta należą na przykład ogród zoologiczny na wyspie Bolko (jeden z dwóch zoo w kraju, w którym można zobaczyć goryle). Turystów przyciąga Młynówka, zwana również polską Wenecją – zakole Odry przebiegające przez centrum miasta. Znajduje się tu ścieżka rowerowa, kładka, a także zabytkowy most groszowy.

Dla rozwijania potencjału miasta ogromne znaczenie ma również oświata. Dzieci i młodzież pobierają naukę w szkołach publicznych i prywatnych, w tym w podstawówce katolickiej, liceum dwujęzycznym, szkołach specjalnych. Opole stanowi ważny ośrodek akademicki regionu. Studenci kształcą się na Uniwersytecie Opolskim, Politechnice Opolskiej, w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej, Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych, a także kilku uczelniach niepublicznych. Miasto jest atrakcyjne dla młodych ludzi również ze względu na ciekawą ofertę kulturalną. Co można robić w Opolu w czasie wolnym i w ramach hobby?

Na uwagę zasługują przede wszystkim festiwale – słynny Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, a także Festiwal Filmowy Opolskie Lamy, Opole Songwriters Festival i wiele innych wydarzeń cyklicznych. W mieście działają Amfiteatr Tysiąclecia, Teatr Dramatyczny, Opolski Teatr Lalki i Aktora, Filharmonia Opolska. Ważne miejsce dla życia kulturalnego miasta stanowią Muzeum Śląska Opolskiego, Muzeum Polskiej Piosenki czy Galeria Sztuki Współczesnej. Nie brakuje tu bibliotek, kin, galerii sztuki, kawiarni, knajpek. Wielbiciele piłki nożnej kibicują kilkunastu tutejszym drużynom, rozwijają się kluby łyżwiarstwa figurowego, hokeja na lodzie, kolarstwa czy sztuk walki. Opole to bez wątpienia miasto, w którym trudno się nudzić, a jednocześnie życie płynie tu nieco wolniej niż w większych ośrodkach miejskich. Warto wziąć je pod uwagę, szukając zatrudnienia.