Praca Strzelce Opolskie

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 227

 • Przedstawiciel Handlowy

  BIG FORM Sp. z o.o. sp. k.   Strzelce Opolskie  
  specjalista junior / mid / senior  kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko
  3 dni
 • Pomocnik Montera Rusztowań

  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny
  15 godz.

Praca w Strzelcach Opolskich

Strzelce Opolskie to miejscowość położona – jak sama nazwa wskazuje – w województwie opolskim. Miejscowość stanowi gminę miejsko-wiejską, jest też siedzibą władz powiatu strzeleckiego. Na mapie Polski Strzelec Opolskich należy szukać pomiędzy Opolem i Katowicami, w obrębie historycznej krainy Górnego Śląska. 

Strzelce Opolskie, powiat strzelecki

Strzelce Opolskie to ważny ośrodek gospodarczy. W miejscowości rozwijany jest między innymi przemysł wydobywczy (kopalnia wapieni triasowych), meblowy, tworzyw sztucznych, obuwniczy, odzieżowy, elementów budowlanych i inny. Miasteczko stanowi też centrum handlowo-usługowe. Czy trudno zatem znaleźć w Strzelcach Opolskich pracę? 

Strzelce Opolskie – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Miasto znajduje się we wschodniej części województwa opolskiego, przy granicy z województwem śląskim. Rozciąga się na powierzchni 30,13 kilometra kwadratowego. Liczba mieszkańców Strzelec Opolskich wynosi ponad 18 tys. osób.

Strzelce Opolskie mają długie dzieje – otrzymały status miasta pod koniec XIII wieku. W miasteczku znajdziemy liczne zabytki. Do największych atrakcji Strzelec Opolskich należy dawna siedziba rodu Piastów – XIV-wieczny zamek. Strzelce Opolskie miały niegdyś mury obronne, do dziś  zachowały się fragmenty. Warto pospacerować po tutejszym starym mieście, obejrzeć XVI-wieczny ratusz, zajrzeć do wielowiekowych kościołów – św. Wawrzyńca czy Bożego Ciała. W mieście znajduje się też rozległy park miejski, do dyspozycji mieszkańców są obiekty sportowe i instytucje kultury (Strzelecki Ośrodek Kultury, Powiatowe Centrum Kultury, Biblioteka Publiczna Miejsko-Gminna, Biblioteka Pedagogiczna). 

Miejscowość ma przypisane:

 • kod pocztowy – 47-100, 
 • numer kierunkowy – (+48) 77,
 • oznaczenie rejestracji pojazdów – OST. 

Strzelce Opolskie to ośrodek administracyjny, siedziba władz miejsko-wiejskiej gminy oraz starostwa powiatowego.

Gmina Strzelce Opolskie:

 • populacja – 31 tys. osób, 
 • powierzchnia – 202,35 kilometra kwadratowego. 

Powiat strzelecki:

 • populacja – 74 tys. osób, 
 • powierzchnia – 744,28 kilometra kwadratowego. 

Miasto stanowi ważny węzeł komunikacyjny w regionie. Przebiega przez nie droga krajowa nr 94. Za południową granicą miasta wiedzie z kolei autostrada A4. Obie trasy łączy w okolicy droga krajowa nr 88. Strzelce Opolskie przecinają ponadto drogi wojewódzkie: nr 409 i nr 426, a także liczne drogi lokalne. 

Miasteczko znajduje się na północny zachód od Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – szybki dojazd do niej zapewnia wspomniana DK 94. Odległość między Strzelcami Opolskimi a najbliższym miastem metropolii – Pyskowicami – wynosi 28 kilometrów. Ze Strzelec Opolskich blisko także do aglomeracji opolskiej. Miejscowość dzielą z jego centrum – Opolem – 34 kilometry. 

Inne miasta w pobliżu Strzelec Opolskich to na przykład Krapkowice (25 kilometrów), Kędzierzyn-Koźle (23 kilometry), Ozimek (24 kilometry), Kolonowskie (również 24 kilometry), Toszek (17 kilometrów) czy Ujazd (19 kilometrów).

Rynek pracy, oferty pracy – Strzelce Opolskie

Jak wspomniano na wstępie, Strzelce Opolskie jeden z ważniejszych ośrodków gospodarczych w województwie. Zgodnie z rejestrem REGON (stan na 31 października 2020 r.) w mieście funkcjonują 1863 podmioty gospodarki narodowej:

 • 1 duże przedsiębiorstwo z kadrą co najmniej 1000 pracowników, 
 • 4 duże podmioty zatrudniające 250-999 pracowników, 
 • 26 średnich jednostek tworzących 50-249 miejsc pracy, 
 • 62 małe podmioty o stanie zatrudnienia rzędu 10-49 osób, 
 • 1770 mikrojednostek zatrudniających do 9 osób. 

Jeśli chodzi o wiodące dziedziny działalności w mieście, najwięcej jest podmiotów zajmujących się:

 • handlem lub naprawą pojazdów – 26,1% wszystkich jednostek, 
 • budownictwem – 10%,
 • działalnością profesjonalną, naukową, techniczną – 9,2%,
 • opieką zdrowotną lub pomocą społeczną – 7,9%, 
 • działalnością związaną z obsługą rynku nieruchomości – 7,2%.

PUP Strzelce Opolskie

Osoby szukające zatrudnienia mogą rejestrować się w znajdującym się w Strzelcach Opolskich urzędzie pracy:

 • Powiatowy Urząd Pracy w Strzelcach Opolskich
  Adres: Gogolińska 2A, 47-100 Strzelce Opolskie
  Telefon: 77 462 18 00

W październiku 2020 r. w rejestrze PUP Strzelce Opolskie znajdowało się 1,4 tys. bezrobotnych. 

Strzelce Opolskie i powiat strzelecki stwarzają szerokie możliwości rozwoju kariery zawodowej. Świadczy o tym chociażby niskie bezrobocie. 

W październiku stopa bezrobocia w powiecie wynosiła 5,2%. Jest to wartość zdecydowanie niższa od wyliczonej dla woj. opolskiego – 6,7%, a także dla całej Polski – 6,1% (źródło: GUS).