Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca łódzkie Łódź Opiekunka Dziecięca Łódź
Wychowawca w Rodzinnym Domu Dziecka

Fundacja HAPPY KIDS
Łódź
praca stacjonarna
1944 dni temu

Ogłoszenie numer: 2232655, z dnia 2019-01-07

Działamy głównie na rzecz dzieci, których rodzicom odebrano lub ograniczono prawa rodzicielskie. Stworzyliśmy dla nich 14 rodzinnych domów dziecka, które zgodnie z nomenklaturą Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej są placówkami opiekuńczo-wychowawczymi typu rodzinnego. W Rodzinnych Domach Fundacji dzieci odbudowują wiarę w siebie i świat dorosłych. Otrzymują najlepszy „kapitał początkowy”, jakim jest pewność siebie i umiejętność samostanowienia. Wszystko za sprawą zawodowych rodziców, którzy zapewniają nie tylko opiekę, ale przede wszystkim wychowanie i kompensację potrzeb, które nie zostały zaspokojone przez rodzinę pochodzenia. Pobyt w Rodzinnych Domach Fundacji to wypadkowa troski i wymagań. Jako organizacja pozarządowa wypracowaliśmy model wzorcowej współpracy z przedstawicielami władz samorządowych, biznesu, osób indywidualnych i innych organizacji pozarządowych. To synergia wymienionych podmiotów złożyła się na powstanie pięciu rodzinnych domów w Łodzi, po jednym w Lubczynie, Sokolnikach i Czastarach k. Wieruszowa, kolejnych dwóch w Zgierzu i Ozorkowie, po jednym w Czarnocinie i Sulejowie w powiecie piotrkowskim. Dwa kolejne domy powstały w Wałbrzychu, w woj. dolnośląskim. Otwarcie tych domów zainaugurowało działalność Dolnośląskiego oddziału Fundacji Happy Kids.

Miejsce pracy: Łódź

Opis stanowiska

Fundacja Pomocy Dzieciom „Happy Kids” poszukuje rodziny do prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka.
Zadaniem rodziny będzie opieka i wychowanie dzieci, tworząc atmosferę przyjazną prawidłowemu rozwojowi dzieci.

Wymagania

- Praca u nas zawsze wiąże się z przeprowadzką, ponieważ Rodzinne Domu Dziecka są zawsze prowadzone w nieruchomości organizowanej przez Fundację
– W sytuacji gdy zatrudnieniem zainteresowani są oboje małżonkowie,:-jedno z małżonków musi posiadać wykształcenie minimum średnie maturalne

-Istnieje możliwość zatrudnienia jednego ze współmałżonków, drugi nadal pracuje zawodowo poza Fundacją, w tej sytuacji zostaje zatrudniony wychowawca zewnętrzny na pełen etat.

– Doświadczenie w opiece nad dziećmi (własne lub zawodowe)
– Zainteresowania i pasje
– Oświadczenie o niekaralności
– Stałe miejsce zameldowania
– Dobra znajomość obsługi komputera
– Dobry stan zdrowia

– Prawo jazdy kat. B

- Miło widziane ukończenie kursu dla kandydatów zgłaszających gotowość do kandydatów do pełnienia funkcji Rodziny Zastępczej Niezawodowej, Rodziny Zastępczej Zawodowej lub prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka

Oferujemy

– Stałą pracę
– Możliwość realizacji potrzeb związanych z pomocą dzieciom krzywdzonym i porzuconym przez rodziców
– Dobre warunki płacowe i zatrudnienia (etat dla prowadzącego placówkę oraz dla wychowawcy)
– Bardzo dobre warunki lokalowe i bytowe na czas sprawowania opieki (dom jednorodzinny)
– Opiekunowie prowadzący i ich dzieci nie ponoszą żadnych kosztów eksploatacji domu
– Fundacja zapewnia stałą pomoc i wsparcie w zakresie opieki i wychowania
– Szkolenia podnoszące umiejętności wychowawczo-opiekuńcze, wsparcie psychologiczne i pedagogiczne
- Nową i ciekawą ścieżkę rozwoju