Praca Koluszki

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 260

 • Pomocnik Montera Rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   łódzkie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny
  12 godz.
 • Monter rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   łódzkie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  12 godz.

Praca w Koluszkach

Koluszki są jednym z 46 miast województwa łódzkiego. Administracyjnie przynależą do powiatu łódzkiego wschodniego i są siedzibą gminy miejsko-wiejskiej, a geograficznie leżą na krańcu Mazowsza, łącząc wzniesienia Garbu Łódzkiego z równinami Niżu Środkowo-Polskiego. Czym wyróżniają się miasto i gmina Koluszki? Jak się tutaj pracuje i mieszka?

Koluszki – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Koluszki określane są jako "miasto w centrum". Takie położenie miejscowości przynosi mieszkańcom wiele korzyści. Po pierwsze niedaleko stąd do wojewódzkiej Łodzi, która jest ośrodkiem akademickim, kulturalnym i gospodarczym regionu. Przemysł i łódzkie tradycje włókiennicze wywarły znaczny wpływ na rozwój okolicznych terenów, w tym także gminy Koluszki. Po drugie centralna lokalizacja pozytywnie wpływa na rynek pracy. Szybkie połączenia z sąsiednimi miastami zwiększają szansę na znalezienie zatrudnienia.

Historia miasta jest długa. Pierwsza wzmianka o Koluszkach, a właściwie wsi Coluszcovice, datowana jest na 1399 r. Przez lata rozwijało się na tych terenach osadnictwo, a gdy w 1840 r. rozpoczęto tu budowę kolei warszawsko-wiedeńskiej, Koluszki zaczęły nabierać znaczenia gospodarczego. Węzeł kolejowy był przez lata rozbudowywany, a centralny punkt miasta także dziś stanowi nic innego jak dworzec kolejowy. Koluszki z początku XX w. to przede wszystkim kolej (50% mieszkańców były to rodziny kolejarskie). Mieszkańcy trudnili się też handlem, rzemiosłem, uprawiali rolę. Choć osada już wcześniej miała typowo miejski charakter, prawa miejskie nadano jej dopiero 1 kwietnia 1949 roku.

Także współcześnie stacja węzłowa stanowi ważny atut Koluszek. Jest jedną z najważniejszych w Polsce, zarówno dla szlaków tranzytowych, jak i połączeń pasażerskich. Przez miasto prowadzi linia z Warszawy do Katowic, pociągami dojechać można do Łodzi Fabrycznej, Mikołowa, Zieleni. Z kolei infrastruktura drogowa obejmuje poza siecią lokalnych dróg, drogę wojewódzką nr 715 (z Brzezin do Ujazdu) oraz drogę wojewódzką nr 716 (Koluszki – Piotrków Trybunalski). Jadąc samochodem do Łodzi, trzeba pokonać zaledwie 25 km, do Tomaszowa Mazowieckiego – 31, a do Piotrkowa Trybunalskiego – 45 km. 115 km dzieli Koluszki z Warszawą, a 200 z Katowicami.

Miasto zajmuje powierzchnię prawie 10 km². W Koluszkach liczba mieszkańców na koniec 2018 r. wynosiła 23 662 osób (dane dotyczące gminy miejsko-wiejskiej Koluszki), a gęstość zaludnienia na km² – 151. Na pewno to spokojne miejsce do życia, niepozbawione rozrywek i atrakcji, a jego dużym atutem są też tańsze niż w pobliskiej Łodzi mieszkania. Koluszki to także bogata przyroda. 40% terenów gminy zajmują lasy, w pobliskich Lisowicach znajduje się zbiornik wodny. To sprzyja rekreacji, tym bardziej że dostępne są ścieżki rowerowe, szlaki piesze. O kulturę dba przede wszystkim dom kultury Koluszki (Miejski Ośrodek Kultury). Z kolei osoby poszukujące zabytków powinny rozszerzyć obszar zwiedzania na całą gminę. Znajdą tam okazały neogotycki kościół pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Koluszkach, osiedle kolejowe, zabytkowa wieża ciśnień przy dworcu, Kościół w Gałkowie Dużym pw. Św. Trójcy, zespół dworski w Lisowicach.

Rynek pracy, oferty pracy – Koluszki

Jeśli chodzi o pracę w Koluszkach i okolicy, to oferuje ją ponad 1300 podmiotów. Precyzując, w mieście zarejestrowanych w REGON jest 1315 podmiotów gospodarki narodowej. 1250 zatrudnia od 0 do 9 osób, 53 firmy od 10 do 49 pracowników. Jest także kilka większych jednostek – w 10 przedsiębiorstwach pracuje od 50 do 249 osób, natomiast w 2 – 250-999. Według podziału na sekcje Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) najwięcej firm – 365 – w Koluszkach zajmuje się handlem hurtowym i detalicznym; naprawą pojazdów samochodowych, włączając motocykle (sekcja G), na drugim miejscu jest przetwórstwo przemysłowe (sekcja C) – 160 firm, a na trzecim budownictwo (sekcja F) – 127 podmiotów.

Stopa bezrobocia w powiecie wynosi 6,9% (dane na maj 2020 r.). Co oferuje poszukującym zatrudnienia tutejszy urząd pracy? Koluszki to miasto, gdzie pracodawcy za pośrednictwem PUP przede wszystkim szukają osób z wykształceniem zawodowym i technicznym. W bazie można znaleźć 11 ofert w samym mieście (119 wakatów na stanowiskach takich jak sprzedawca, kierowca, magazynier, elektromonter instalacji elektrycznych), natomiast w powiecie łódzkim wschodnim ogłoszeń jest łącznie 65 (stan na 14.07.2020 r.) Pracę w Koluszkach zapewniają też firmy działające w ramach Podstrefy Koluszki, należącej do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestorzy mogą korzystać z ulg i zwolnień podatkowych, pomocy publicznej i oczywiście terenów inwestycyjnych. W ramach podstrefy działają przedsiębiorstwa reprezentujące m.in. branże: logistyczną, paliwową i motoryzacyjną.

Jak wynika z powyższych danych, rynek pracy Koluszek i okolic jest w stosunkowo dobrej kondycji. Mieszkańcy znajdują zatrudnienie w mieście bądź też wybierają Łódź lub inne pobliskie miejscowości.

PUP Koluszki

Powiatowy Urząd Pracy Łódź-Wschód w Koluszkach

Adres: 95-040 Koluszki

ul. Brzezińska 36

E-mail: caz@puplodz.pl

Tel.: (0-44) 714-26-59, 714-13-54