Praca Zgierz

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 278

 • Pomocnik Montera Rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   łódzkie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny
  12 godz.
 • Monter rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   łódzkie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  12 godz.

Praca w Zgierzu

Zgierz – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Miasto Zgierz położone jest w woj. łódzkim. Jest częścią aglomeracji łódzkiej – ze stolicą województwa graniczy od południa. Takie położenie geograficzne należy do zalet Zgierza – jest korzystne zarówno dla przedsiębiorców korzystających z rozległego rynku zbytu, jak i osób zainteresowanych pracą w Zgierzu od zaraz – dzięki dobrej komunikacji międzymiastowej swoje poszukiwania mogą rozszerzyć o Łódź i pobliskie miejscowości.

Zgierz cechuje rozbudowana sieć dróg o znaczeniu krajowym, jak i lokalnym. Przecinają go drogi krajowe nr 71 (trasa Stryków-Rzgów) oraz nr 91 (trasa Gdańsk-Częstochowa). Rozpoczyna się tu również DW702 wiodąca w kierunku Kutna. Najbliższym lotniskiem jest Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta, położony zaledwie kilkanaście kilometrów od centrum miasta.

Liczba mieszkańców Zgierza wynosi około 56,5 tys. osób, a gęstość zaludnienia to 1335 os./km². W gminie miejskiej notuje się ujemny przyrost naturalny i saldo migracji bliskie zeru (zgodnie z raportem Urzędu Statystycznego w Łodzi dla 2018 r.).

Spacerując po miejscowości, bez trudu można zauważyć podział na Nowe i Stare Miasto. Do ciekawych obiektów należy neogotycki Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej, usytuowany na wzgórzu – najstarszej części Zgierza. Przyjeżdżając tu raz pierwszy, koniecznie trzeba zajrzeć do Parku Kulturowego Miasto Tkaczy.

W czasie wolnym po pracy i szkoły zgierzanie odpoczywają aktywnie – praktykując popularny tutaj nordic walking albo korzystając z infrastruktury sportowej, obejmującej baseny, korty tenisowe, boiska, kręgielnie, ścianki wspinaczkowe i wiele innych obiektów przeznaczonych zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Mieszkańcy mogą również realizować swoje pasje związane ze sztuką i kulturą – w Zgierzu działają ośrodek twórczości teatralnej i inne organizacje, chóry, zespoły muzyczne czy taneczne.

Warto tu również zawitać przy okazji jednego z festiwali, imprez czy koncertów – niektóre z nich stanowią stały punkt w kalendarzu miasta. Szczególną wagę przykłada się do organizowania ciekawych i wartościowych zajęć i spotkań dla najmłodszych – warsztaty plastyczne, Bajkobranie, Kreatywna Kuźnia Familijna czy wreszcie Miejski Dzień Dziecka to tylko niektóre z propozycji. Samorząd stara się dbać przede wszystkim o rozwój i potrzeby rodziny. Jeśli chodzi o ofertę edukacyjną, w Zgierzu znajdują się placówki kształcące na wszystkich szczeblach edukacji. Rodzice mogą wybierać spośród szkół prywatnych i państwowych. Wśród podstawówek jedna ma status szkoły specjalnej. Na terenie miasta znajdują się cztery szkoły średnie oraz uczelnia wyższa – kolegium nauczycielskie. Działają szkoły muzyczne, Ośrodek Pomocy Dydaktycznej, a dla seniorów – Zgierski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Maskotką i symbolem miejscowości jest jeż – na pomnik tego sympatycznego zwierzęcia można się natknąć, spacerując po zgierskim Starym Rynku.

Rynek pracy, oferty pracy – Zgierz

Zgierz należy do najstarszych miast w regionie – został założony w XII wieku i od tamtej pory rozwijał się jako miejscowość kupiecka, a także rzemieślnicza. Stanowił jedno z miast królewskich Korony Królestwa Polskiego. Bywa nazywany miastem tkaczy – to właśnie tutaj w latach dwudziestych XIX w. powstał pierwszy ośrodek włókienniczy w Polsce. Podpisanie tzw. Umowy Zgierskiej, umożliwiającej osiedlenie się tu kilkuset sukienników na uprzywilejowanych warunkach, bez wątpienia należy do najważniejszych momentów w dziejach Zgierza i przyczyniło się do jego rozkwitu i nadało mu obecny kształt.

Dzisiejszy Zgierz charakteryzuje zróżnicowany profil gospodarczy. Zgodnie z rejestrem REGON (marzec 2020 r.) w mieście zarejestrowanych jest 5875 podmiotów gospodarki narodowej, w tym funkcjonują tu 51 średnie i 4 duże przedsiębiorstwa, zatrudniające do 999 osób. Ponad jedna trzecia pracujących w Zgierzu znajduje zatrudnienie w przemyśle i budownictwie. Bardzo ważny z punktu widzenia rynku pracy jest również sektor usługowy. Rozwijają się firmy handlowe, transportowe, oferujące naprawę pojazdów, a także branża gastronomiczna i hotelarska.

Nie bez znaczenia dla rozwoju biznesu jest bliskość metropolii, a także udogodnienia, jakie daje funkcjonująca tu podstrefa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestorzy i zarazem potencjalni pracodawcy zachęcani są do korzystania z preferencyjnych warunków prowadzenia firmy, terenów przystosowanych do działalności przemysłowej, a także ze wsparcia szkoleniowego i informacyjnego.

Zgodnie z dorocznym badaniem zlecanym przez resort pracy Barometr zawodów, w Zgierzu oferty pracy czekają przede wszystkim na magazynierów – obserwuje się duży deficyt pracowników przy wysokim zapotrzebowaniu firm. Brakuje też osób gotowych na pracę w budownictwie – przede wszystkim z kwalifikacjami, w tym do pracy z użyciem ciężkiego sprzętu do robót ziemnych. Firmy szukają kierowców (samochodów ciężarowych, autobusów), a także elektryków, elektromechaników i specjalistów automatyki oraz robotyki. Łatwo można natknąć się też na ogłoszenia o pracę dla pracowników opieki oraz ochrony zdrowia, a także księgowych, nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących.

PUP Zgierz:

Adres: ul. Barona 10, 95 - 100 Zgierz
E-mail: lozg@praca.gov.pl
Tel. (42) 716-49-41, (42) 716-67-82, (42) 717-41-76

Sekretariat. (42) 714-12-77, (42) 714-12-78
E-mail: lozg@praca.gov.pl