Praca Rzgów

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 268

 • Pomocnik Montera Rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   łódzkie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny
  12 godz.
 • Monter rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   łódzkie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  12 godz.

Praca w Rzgowie

Miasto Rzgów leży w środkowej części kraju i zarazem w centrum województwa łódzkiego, a dokładniej w powiecie łódzkim wschodnim. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej. Od Łodzi dzieli go 14 km, od Pabianic 10 km, a od Piotrkowa Trybunalskiego nieco ponad 30 km. Czym charakteryzuje się standard życia w tym małym mieście centralnej Polski? W jakich branżach dostępna jest tutaj praca? Rzgów i okolice to z pewnością lokalizacja, którą warto poznać bliżej.

Rzgów – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Historia tutejszego osadnictwa sięga średniowiecza. Wieś Rzgów – wtedy osada rycerska – została założona w XV w. Dzięki atrakcyjnej lokalizacji – nad brzegiem Neru i na szlakach handlowych – zyskała lokację miejską w roku 1475 z rąk króla Kazimierza Jagiellończyka. Rzgów rozrastał się coraz silniej, jako miasto rzemieślników, głównie stelmachów, kowali, kuśnierzy i szewców. W 1870 r. stracił prawa miejskie. Odzyskał je stosunkowo niedawno, bo 1 stycznia 2006 r.

Gmina Rzgów liczy około 10 tys. mieszkańców, a samo miasto zamieszkuje ponad 3 tys. osób. Miejscowość zajmuje 16,8 km². Obowiązujący kod pocztowy to 95-030, strefa numeracyjna – 42, a tablice tutejszych pojazdów rozpoznać można po literach ELW.

Mieszkańcy Rzgowa i innych bliskich Łodzi miejscowości mogą w pełni korzystać z oferty kulturalnej, edukacyjnej czy rozrywkowej, jaką zapewnia wojewódzkie miasto. Także w samym Rzgowie znaleźć można wiele ciekawych propozycji na spędzanie wolnego czasu. Do dyspozycji mieszkańców jest nowoczesna hala sportowa i inne obiekty rekreacyjne czy znajdujący się w centrum miasta zrewitalizowany Park Miejski im. Adama Mickiewicza.

Rynek pracy, oferty pracy – Rzgów

Praca w województwie łódzkim kojarzy się głównie z przemysłem i włókiennictwem, ale też handlem czy branżą nowych technologii. Jak to wygląda w Rzgowie? W mieście widać silną urbanizację i gospodarczą aktywność mieszkańców. W dużym stopniu opiera się ona na powiązaniach z Łodzią. Rzgów, jako jedno z 12 miast aglomeracji łódzkiej i część Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego, jest dobrze skomunikowany z wieloma sąsiednimi miejscowościami. Krzyżują się tu droga krajowa nr 1, łącząca Gdańsk z Katowicami, z ekspresową drogą S8, prowadzącą do Wrocławia. Rozwinięta komunikacja publiczna pozwala w zazwyczaj mniej niż 30 minut dostać się z miast satelickich do Łodzi.

W rzgowskiej gospodarce dużą rolę odgrywają sektor wyspecjalizowanych usług oraz przemysłowy. Rzgów jest ważnym ośrodkiem handlowym, mającym funkcję targową dla branży tekstylnej i odzieżowej. W rejestrze REGON w maju 2020 r. zarejestrowanych było 801 podmiotów gospodarki narodowej, w tym 11 z sektora publicznego. Zdecydowana większość rzgowskich firm zajmuje się handlem hurtowym i detalicznym. Kolejna najczęściej wybierana przez przedsiębiorców sekcja PKD to przetwórstwo przemysłowe. Te dwa sektory są w znacznej przewadze w mieście. Niemniej w Rzgowie działają też firmy budowlane, trudniące się działalnością związaną z obsługą rynku nieruchomości, działalnością profesjonalną, naukową i techniczną oraz działalnością usługową różnego typu.

Jeśli chodzi o oferty pracy, Rzgów to miejsce, gdzie dominuje mała przedsiębiorczość, zatem brak tutaj pracodawców o rozbudowanych strukturach organizacyjnych z ponad tysięczną kadrą. 747 podmiotów w rejestrze REGON to mikrojednostki (niezatrudniające bądź zatrudniające maksymalnie 9 osób). W 47 firmach pracuje pomiędzy 10 a 49 pracowników, natomiast siedmiu największych pracodawców utrzymuje między 50 a 249 miejsc pracy.

Zgodnie z Barometrem zawodów, czyli prognozą dotyczącą sytuacji na lokalnych rynkach pracy, przygotowywaną rokrocznie na zlecenie Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, w powiecie łódzkim wschodnim panuje deficyt pracowników w kilku branżach. Przede wszystkim problem ze znalezieniem kandydatów do pracy, o odpowiednich kwalifikacjach i z uprawnieniami, deklarują przedsiębiorcy z branży budowlanej i produkcyjnej. Na lokalnym rynku, w okolicy lub samym Rzgowie, praca powinna czekać także na elektryków, elektromechaników i elektromonterów, kierowców, kucharzy, masarzy i przetwórców ryb, nauczycieli przedmiotów zawodowych i praktycznej nauki zawodu. Deficyt doskwiera też w służbach mundurowych oraz w opiece zdrowotnej. Brakuje lekarzy, pielęgniarek i położnych oraz ratowników medycznych.

Bezrobocie w powiecie łódzkim wschodnim w maju 2020 r. utrzymywało się na nieco wyższym poziomie niż stopa bezrobocia w województwie (6,0%) i w Polsce (6,0%). W tutejszym Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było w maju 2 tys. bezrobotnych, a stopa bezrobocia wynosiła 6,9%. Rzgów, woj. łódzkie, czy ogólnie rzecz biorąc, centralna Polska, mogą być dobrym wyborem do realizowania się zawodowo. To obszar, który wciąż się rozwija, w dużym stopniu za sprawą inwestycji realizowanych w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obejmuje ona swoim zasięgiem nie tylko woj. łódzkie, ale też część woj. wielkopolskiego i mazowieckiego.