Praca Łódź Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 814

Praca w Łodzi

Łódź jest wojewódzkim miastem w samym centrum nie tylko Polski, ale też Europy. Na 293 km² łączy się historia ze współczesnością, krajobraz dawnych fabryk przełamują nowoczesne inwestycje, a przemysł przeplata się z kulturą i sztuką.

Położenie miasta na mapie Polski sprawia wrażenie idealnej lokalizacji dla rozwoju firm zarówno z kapitałem polskim, jak i zagranicznym. To także miasto interesujące pod względem turystycznym. Najsłynniejsza ulica Piotrowska znana jest nie tylko w naszym kraju, ale i za jego granicami. Jakie są oferty pracy w Łodzi, kogo poszukują pracodawcy, jak się tu mieszka i jakie branże rozwijają się najprężniej?

Warto zacząć od atutów Łodzi i całego województwa jako miejsca działań inwestorów. Dla wielu z nich kluczowe znaczenie ma rozbudowana sieć autostrad i dróg ekspresowych, położenie miasta na przecięciu ważnych w skali Europy korytarzy transportowych północ – południe, wschód – zachód – autostrady A1 i A2.

Ta lokalizacja sprzyja dystrybucji towarów nie tylko na rynki krajów Unii Europejskiej, ale też naszych wschodnich sąsiadów i Kazachstanu, a także dzięki kolei do Chin. Z Łodzi kursują pociągi kontenerowe do Chengdu i Xiamen.

6 km od centrum miasta znajduje się również międzynarodowy port lotniczy, z którego polecieć można przede wszystkim do Wielkiej Brytanii. Lotnisko w Łodzi obsługuje też loty czarterowe do Bułgarii, Grecji, Turcji, a od 2009 r. działa na nim terminal cargo dla samolotów towarowych.

Stolicę województwa otaczają mniejsze miasta: Zgierz, Pabianice, Bełchatów, Piotrków Trybunalski, Skierniewice, Tomaszów Mazowiecki. Ich mieszkańcy często decydują się na dojazd do pracy w łódzkich firmach. Bardzo dobre i szybkie połączenie jest także z Warszawą. Miasta dzieli 110 km, które autostradą A2 można pokonać w około 1,5 godziny. Podróż koleją zajmuje nieco ponad godzinę.

Miasto Łódź rozwija się dynamicznie, co widać w liczbie nowych inwestycji oraz rosnącym zainteresowaniu ze strony potencjalnych studentów czy pracowników. Każdego roku w regionie pojawiają się nowe inwestycje i to właśnie one podnoszą jakość życia mieszkańców Łodzi oraz wartość gospodarczą tego miasta.

Jako kluczowe branże w regionie wskazywane są przede wszystkim nowoczesne włókiennictwo i moda, w połączeniu ze wzornictwem. Historia włókiennictwa w Łodzi sięga około 200 lat wstecz. Wzbogacona o nowe technologie produkcji, ulepszone tkaniny i projekty badawczo-rozwojowe ma niebagatelne znaczenie dla dalszego rozwoju miasta.

Kolejne istotne branże to: zaawansowane materiały budowlane, medycyna, farmacja oraz kosmetyki, energetyka, w tym odnawialne źródła energii, innowacyjne rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze, a także informatyka i telekomunikacja.

Łódź rozwija się także w zakresie usług outsourcingowych, produkcji AGD, materiałów budowlanych (w tym ceramiki, chemii i stolarki budowlanej), przemysłu elektromaszynowego i maszynowego, meblowego oraz logistyki. Rozbudowa infrastruktury drogowej przyczynia się do stabilnego zatrudnienia. Łódź to obecnie również zagłębie szeroko pojętych usług bankowych i biurowych, a także środowiskowych.

Mówiąc o Łodzi, nie sposób pominąć przemysłu kreatywnego – to miasto słynące z produkcji filmowej i międzynarodowych eventów artystycznych. Od lat jest kojarzone z polskim filmem oraz animacją. Znajdują się tu znane w całym kraju Muzeum Kinematografii i aleja gwiazd.

Miasto to także ważny ośrodek akademicki. Kształci wysokiej klasy specjalistów w różnorodnych dziedzinach. Uniwersytety w Łodzi co roku przyciągają młodych ludzi z Polski i zagranicy. Mogą oni wybierać, spośród sześciu państwowych uczelni (łódzka szkoła filmowa, Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Pięknych, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny) i kilkunastu prywatnych szkół wyższych.

We współczesnej Łodzi wciąż czuć ducha dawnych lat. To miasto silnie uprzemysłowione od dziesiątek lat. Na początku XX wieku na terenie Łodzi działało prawie 600 zakładów przemysłowych. Wiele z dawnych, zamkniętych już fabryk zrewitalizowano, dając im nowe życie. W industrialnych budynkach odbywają się dziś koncerty i inne wydarzenia artystyczne, w części z nich wygospodarowano przestrzeń na lofty, biurowce, hotele czy sklepy. Jednym z przykładów takich obiektów jest Manufaktura w Łodzi – centrum rozrywki, kultury i sztuki zlokalizowane w okazałej fabryce włókienniczej. To połączenie przemysłowej historii z nowoczesnością na ogromnej powierzchni przyciąga zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych.

Jako najsłynniejszą wizytówkę miasta uznaje się ulicę Piotrkowską w Łodzi. Wzdłuż 4-kilometrowej trasy tętni życie, a stare kamienice wprowadzają niepowtarzalny klimat. Mnogość atrakcji i wydarzeń kulturalnych, obiektów godnych odwiedzenia sprawia, że weekend w Łodzi pozostawia niedosyt i chciałoby się spędzić tu kilka dni więcej.