Przesuń w lewo lub prawo,
aby przejść do następnej lub poprzedniej oferty pracy

Główna Księgowa / Główny Księgowy

FARMACOL S.A.

Katowice

2 dni temu

GK FARMACOL to jeden z największych dystrybutorów farmaceutycznych w Polsce, łączący doświadczenie i najlepsze tradycje polskiego biznesu z nowoczesnym sposobem zarządzania.

Atutem naszej firmy są wysoko wykwalifikowani eksperci ściśle współpracujący na każdym stanowisku pracy. Jeśli cenisz sobie profesjonalizm, chcesz wyznaczać nowe kierunki rozwoju, lubisz podejmować nowe wyzwania i chcesz uczestniczyć
w naszym sukcesie, a do każdego zadania podchodzisz indywidualnie…

Dołącz do grupy fachowców, którzy zmieniają oblicze biznesu - zostań współtwórcą sukcesu
Grupy Kapitałowej FARMACOL.

Obecnie poszukujemy kandydata na stanowisko:

Miejsce pracy: Katowice
Opis stanowiska:
  • Odpowiedzialność za prawidłowe prowadzenie dokumentacji księgowej oraz podatkowej w kilku wybranych spółkach Grupy Kapitałowej,
  • Umiejętność stosowania przepisów prawa podatkowego oraz standardów rachunkowości (MSR i PSR) w praktyce,
  • Bieżąca analiza i weryfikacja zapisów na kontach księgowych,
  • Weryfikacja dokumentów księgowych oraz wprowadzenie dokumentów do systemu finansowo - księgowego,
  • Sporządzanie okresowych sprawozdań finansowych i innych raportów wymaganych przepisami prawa,
  • Przygotowywanie bieżących zestawień oraz raportów dla instytucji zewnętrznych (US, GUS, NBP),
  • Przygotowywanie kalkulacji oraz sporządzanie deklaracji podatkowych (PIT, CIT, VAT, inne),
  • Monitorowanie zmian w przepisach prawa podatkowego oraz ich wdrażanie,
  • Wdrażanie rozwiązań usprawniających pracę działu księgowości,
  • Udział w procesie konsolidacji sprawozdań finansowych,
  • Uczestnictwo w bieżących procesach księgowych według zleconych zadań,
  • Przygotowywanie danych do celów analiz podatkowych poszczególnych transakcji,
  • Bieżące raportowanie do Dyrektora / Głównego Księgowego odpowiedzialnego za prowadzenie księgowości w Grupie Kapitałowej.
Wymagania:
  • Co najmniej czteroletnie doświadczenie na stanowisku głównego księgowego  (lub zastępcy głównego księgowego) przy prowadzeniu pełnej księgowości,
  • Wykształcenie wyższe, kierunkowe (rachunkowość, finanse, ekonomia),
  • Doświadczenie w zarządzaniu dużymi zespołami do 20 osób lub w pracy w Centrum Usług Wspólnych,
  • Biegła znajomość zagadnień ustawy o rachunkowości i MSR,
  • Biegła znajomość zagadnień przepisów podatkowych (CIT, PIT, VAT),
  • Umiejętność obsługi systemów księgowo-finansowych, znajomość SAP będzie dodatkowym atutem,
  • Znajomość pakietu MS Office, w szczególności MS Excel, MS Outlook,
  • Umiejętność formułowania rekomendacji w zakresie rozwiązań reorganizacyjnych oraz samodzielnego podejmowania decyzji,
  • Odpowiedzialność i rzetelność w wykonywaniu powierzonych obowiązków,
  • Dobra organizacja pracy własnej oraz podległego zespołu,
  • Umiejętność pracy zespołowej,
  • Umiejętność analitycznego myślenia,
  • wysoka kultura osobista i umiejętności komunikacyjne
Oferujemy:
  • Pracę w dużej i stabilnej firmie o ogólnopolskim zasięgu,
  • Możliwość rozwoju i zdobywania doświadczenia u jednego z liderów branży,
  • Bezpośredni wpływ na politykę firmy oraz możliwość kreowania i wdrażania własnych rozwiązań i pomysłów.
  • Pakiet benefitów : pakiet medyczny, pakiet sportowy, ubezpieczenie na życie.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Firma zastrzega sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami.

Poznaj stanowisko: Główny Księgowy

Główny Księgowy jest to jedna z najważniejszych osób w firmie. Pracownik ten odpowiada za prezentowanie w sprawozdaniach - wszystkich przeprowadzonych operacji finansowych oraz za organizację, koordynację, monitorowanie i nadzór nad wszystkimi księgowymi aspektami działalności firmy, a także za pełnienie nadzoru nad przestrzeganiem prawa podatkowego w przedsiębiorstwie. Do zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku ...
Główny Księgowy Praca Główny Księgowy

Aplikujesz na ogłoszenie

Szukaj pracy według:

Dolnośląskie:
Wrocław (621)
Wałbrzych (67)
Legnica (115)
Kujawsko-pomorskie:
Bydgoszcz (260)
Toruń (132)
Lubelskie:
Lublin (225)
Chełm (33)
Lubuskie:
Łódzkie:
Małopolskie:
Kraków (797)
Tarnów (83)
Nowy Sącz (74)
Mazowieckie:
Warszawa (1960)
Radom (162)
Płock (72)
Opolskie:
Opole (217)