Główny Specjalista ds. Ochrony Środowiska / Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Klient portalu Praca.pl

Dąbrowa Górnicza

2 dni temu

Ogłoszenie numer: 3049790, z dnia 2020-02-21

Miejsce pracy: śląskie / Dąbrowa Górnicza

Opis stanowiska

  • Koordynacja i realizacja wymagań prawnych z zakresu ochrony środowiska, w tym nadzór nad aktualizacją wydanych decyzji i pozwoleń z zakresu ochrony środowiska;
  • Budowanie polityki i procesów z zakresu ochrony środowiska;
  • Nadzór nad prowadzeniem sprawozdawczości z zakresu ochrony środowiska oraz gospodarki odpadami, w tym obsługą systemów informatycznych i baz danych (BDO, KOBIZE);
  • Monitorowanie zmian przepisów prawa w zakresie ochrony środowiska oraz ich wdrażanie;
  • Prowadzenie audytów z zakresu przestrzegania przepisów ochrony środowiska;
  • Organizacja i prowadzenie szkoleń dla pracowników Spółki;
  • Współpraca z firmami zewnętrznymi i organami kontrolnymi w zakresie ochrony środowiska;
  • Współpraca z innymi działami w zakresie spraw dotyczących ochrony środowiska;
  • Doradztwo w zakresie obowiązujących przepisów dotyczących ochrony środowiska, gospodarowania odpadami i gospodarki wodno-ściekowej.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe o kierunku gospodarka odpadami, ochrona środowiska, prawo lub administracja;
  • Bardzo dobra znajomość przepisów z zakresu prawa ochrony środowiska, gospodarowania odpadami, gospodarki wodno-ściekowej;
  • Doświadczenie w kontaktach z urzędami i instytucjami w zakresie ochrony środowiska i gospodarowania odpadami;
  • Praktyczna znajomość pakietu MS Office;
  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku (minimum 3 letnie);
  • Samodzielność i bardzo dobra organizacji pracy własnej.

Oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie, adekwatne do posiadanego doświadczenia oraz umiejętności;
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku.
Specjalista do spraw Ochrony Środowiska – osoba na tym stanowisku jest odpowiedzialna za: planowanie i organizowanie pracy własnej zgodnie z zasadami i przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska, planowanie, organizowanie i kierowanie pracą zespołu, kompletowanie, aktualizowanie i upowszechnianie aktów prawnych dotyczących zagadnień ochrony środowiska, prowadzenie monitoringu ...
Praca Specjalista ds. Ochrony Środowiska