Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Główny specjalista

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1748 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 50553

Warunki pracy

– Praca administracyjno-biurowa.
– Praca przy komputerze.
– Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest w znacznym zakresie dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przy wejściu do budynku GUS brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy wyposażone są w informację głosową oraz oznakowanie dla osób niewidomych, natomiast nie są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich w zakresie usytuowania poręczy i tablicy przyzywowej. W budynku znajduje się 5 toalet przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Zakres zadań

  • Nadzór merytoryczny i realizowanie prac związanych z monitorowaniem terminowości i weryfikacja poprawności prac realizowanych przez jednostki autorskie przy tworzeniu i utrzymaniu zasobów metadanych statystyki publicznej w Systemie Metadanych Statystycznych (SMS) w zakresie takich obszarów metadanych jak np. zmienne w badaniu, opis badań (cel badania, zakres badania, populacja, źródła danych dla badania, wyniki badania, rodzaje informacji wynikowych) oraz prace metodologiczne; zgłaszanie uwag do autorów metadanych i udzielanie wsparcia merytorycznego w zakresie przygotowania i wykorzystania metadanych w wybranych obszarach; monitorowanie nadawania właściwych statusów metadanym, zgodnie z przyjętymi w modelach etapami akceptacji i zatwierdzania metadanych, w celu zapewnienia prawidłowego opracowania programu badań statystycznych statystyki publicznej oraz zapewnienia poprawnego gromadzenia metadanych w Systemie Metadanych w Systemie Metadanych Statystycznych w wybranych obszarach,
  • Analizowanie i aktualizowanie zasobów metadanych w tym słowników oraz opracowywanie wytycznych do tworzenia metadanych w systemie SMS w wybranych modelach np.: Opis badań, Prace metodologiczne, w celu zapewnienia poprawnego gromadzenia metadanych w Systemie Metadanych Statystycznych w wybranych obszarach,
  • Koordynowanie i prowadzenie prac związanych z metodologią ogólną badań statystycznych, w tym analiza i opiniowanie zaleceń i wymogów międzynarodowych w tym zakresie; przygotowywanie projektów ogólnych zasad metodologicznych, schematów zeszytów metodologicznych, podręczników, w celu podnoszenia jakości badań statystycznych oraz wypracowania standardów metodologicznych,
  • Nadawanie uprawnień w SMS poszczególnym osobom, wyznaczonym przez jednostki autorskie, do edycji opisów badań i prac metodologicznych, w celu umożliwienia aktualizacji opisów w SMS,
  • Współpraca przy przygotowywaniu notatek dla kierownictwa GUS i innych odbiorców z zakresu wybranych obszarów SMS np. prac metodologicznych, w celu realizacji zadań wydziału,
  • Współudział przy przygotowywaniu materiałów szkoleniowych i prowadzeniu szkoleń oraz warsztatów organizowanych dla autorów metadanych w celu rozpowszechniania informacji na temat metadanych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Doświadczenie zawodowe: 3 lata
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Wiedza na temat organizacji badań statystycznych prowadzonych przez statystykę publiczną
  • Znajomość ustawy o statystyce publicznej
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Umiejętność obsługi komputera (MS Office)
  • Wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • Rzetelność
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Komunikacja interpersonalna
  • Komunikacja pisemna
  • Współpraca
  • Kreatywność
  • Myślenie analityczne
  • Podejmowanie decyzji i odpowiedzialność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Doświadczenie zawodowe w pracy w dziedzinie statystyki publicznej,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2,
  • Wiedza z zakresu zagadnień związanych z metodologią badań statystycznych.